Doplnky stravy pri cvičeni

Príspevok v téme: Doplnky stravy pri cvičeni
otázniky

Chcem sa opýtať niekoho kto sa vyzná, alebo kto má skúsenosť... Môže sa kombinovať Lecitín, ktorý slúži na odbúravanie tukov, s nejakým iným doplnkom, ako napr. creatin, ktorý je na naberanie svalovej hmoty? Proste dá sa odbúravať tuky a zároven naberať svaly naraz? Ďakujem všetkým.

janulec

z mlieka sa "nedogrcas", ale v kombinacii s kreatinom sa doseries. P.S. Najlepsie je neprezierat sa a clovek potom nemusi chudnut:) Hlavne u zien pri chudnuti co ide ako prve dole su prsia, ktore si potom dotycna najde pri kolenach...Pozri, za dva mesiace posilnovania som mala miery 85-59-85 (mam len 160 cm, takze keby som mala v zadku tych 90, vyzerala by som tucna:) a to som pracovala na tom, aby som pribrala, ja naberam velmi rychlo a byvaly bol kulturista a terajsi partner je fitnesak, tak neco malo o tychto veciach viem. Pozdravujeeeeem.

Filaga

janulec>

kreatin zarabaj vo vode preto lebo sa viaze na vodu a nie preto aby si sa z mlieka nedogrcal.

"dburavat tuky a naberat svaly sa naraz podla mna neda" nevidim dovod preco by to neslo ?

on nepise ze chce objemovku alebo rysku, chce len vyformovat telo a stratit trochu tuku...pri pravidelnom treningu a spravnej vyzive to pojde.

janulec

Kreatin som brala po cviceni. Ziadna svalovka sa nekonala, je to vyborne, mne stacila jedna cajova lyzicka a treba to zarobit vo vode, nie v mlieku, aby si sa z toho nepo...Odburavat tuky a naberat svaly sa naraz podla mna neda. ked si pozries kulturisticke casaky, chlapici su tam vyrysovani ze az. V onjemovke ich nikto nefoti, vies preco? Lebo vtedy vyzeraju ako prasce. Ked chces naberat maso (svaly), tak bohuzial aj s tukom. Takze najprv si davaj na schudnutie aerobne cvicenie.

otazniky

Mohol by si byť konkrétnejši? a vynechávať odborné názvy :). takže pred tréningom lecitín a creatin - sú rozne druhy ktorý je najlepší? a po treningu čo? mam jesť vaječné bielka či čo? diky :)

Filaga

nehovorim ze nie je dobry, je na energiu a silu pocas treningu, co ta hecuje k lepsim vykonom a potom vysledkom a ak sa jedna o monohydrat tak ten patricne zavodnuje, preto ho treba kombinovat s mnozstvom vody a glukozy..

pred treningom >> nieco na tuky ked chces, proteiny a viac glukozy (na energiu)

po treningu >> vacsi prijem bielkovin (rast svalstva). ci uz z doplnku alebo stravy...

otázniky

čítal som tu na fore jeden príspevok a RNG odporúčal hodinu pred tréningom zjesť grnulu lecitínu, že to odburava tuky a potom ich je možno lepšie spáliť, tak preto... ja potrebujem ostať v mojej vahovej kategorii, schudnť tie tukové vankúše čo mam na bruchu, stehnach atd a nabrat miesto toho 100 percentné svalstvo. tak preto ma napadla tá kombinácia... takže vravíš že creatin neni dobrý?

Filaga

nic sa ti nestane, kludne mozes, ale z lecitinu vela tukov nespalis, ale pokus to je dobry :-) creatin ? ak monohydrat, tak dobry na zavodnenie a maly prispevok k nabratiu svalstva, skor vacsi prijem bielkovin a "rychleho cukru" pred, pocas, po treningu.