Kyretaz

Príspevok v téme: Kyretaz
ijka

dobry den, Mam 42 rokov. Dnes mi na preventivnom sono vysetreni lekar zistil zvysenu sliznicu maternice a navrhol kyretaz. Velmi sa mi nechce do tohoto zakroku, kedze nemam ziadne problemy, bolesti ani krvacanie mimo cyklu. Jedina zmena, ktoru som spozorovala je skratenie cyklu z 28 dni na 25 dni a trva asi rok. Silnejsie krvacanie tiez nemam. Ake komplikacie mozu nastat ked na zakrok nepojdem? Je mozne ze sa sliznica sama upravi na beznu vysku? Poprosim aj o nazory a skusenosti tych co ju maju za sebou - komplikacie, bolesti alebo im bola odporucena a neisli na nu.

adi

Potrebujem poradit, ma niekto skusenosti s kyretazou. Ja som bola v stvrtom tyzdni a zacala som krvacat a mat silne bolesti v podbrusku. Zial, bol to potrat. Lekar ma poslal na kyretaz, vsetko prebehlo v poriadku, som stvrty den po, len som dnes zacala opät krvacat. Nie je to velmi silne ale predsa som sa prelakla, lebo dni po zakroku som mala skor len hnedkasty vytok. Teplotu nemam, citim sa fajn, sem tam ma pichne akoby pri vajecnikoch. Predsa len chcem vediet, ci ma niekto podobnu skusenost, ze zacal krvacat az styri dni po. Dakujem

ijka

ďakujem za povzbudenie, už začínam banovať že som to odložila, mohla som to mať za sebou. Dúfam že aj aj budem mať taký priebeh bez komplikácií.

iskra

Ahoj Ijka,prave vcera som absolvovala kyretaz,bolo to ambulantne,bez narkozy.velmi som sa bala,lebo nikde som sa nedocitala,ze je aj takato moznost,ale mna na to nahovoril moj lekar.Nelutujem!Tiez sa mi skratil cyklus,obcas vytok s trochou krvi.V piatok,pred tyzdnom som bola na vysetreni,lekar zistil zvacsenu maternicu, stredu na ultrazvuku,kde objavil na maternici "nieco", a vcera stvrtok,som lezala u neho na stole,kde mi to kyretazou odstranil.dnes je piatok a citim sa fajn a uz len budem cakat na vysledok.

RNG

Lieky nepropagujem, len potravinove-vyzivove doplnky.
Na jod a enzymi sa informujte v mojich predajniach, (alebo v hociakych inych, kde vam vedia pomoct.)

ijka

RNG mozes mi napisat konkretny volne predajny liek ktory by som mohla uzivat? Poznam len wobenzym, ten som uzivala asi pred tromi mesiacmi.

Ivka 1

Myslím si /je to len môj názor/,že prvé
by malo prísť slovo/vysvetlenie/,potom
bylinka, liek a nakoniec skalpel.Ijka
chcela by si sa poradiť aj s iným gynekológom? Môžeš konzultovať telefónicky. Napíš na mail ak chceš.

RNG

Vsetky prerastenia normalnej velkosti(hyperplazie) nesu zo sebou riziko-nefunkcne tkaniva maju vacsiu sancu sa premenit na rakovinne.
Posilnene telo enzymami alebo viackrat spominanym jodom a selenom(temy myom,cysty, hyperplazie, polypy...) moze tieto nefunkcne tkaniva odstranit.

Lekari su ale trenovani tieto utvary odstranit(vyrezat, vypalit, oskrabat=curretage(curette=chirurgicka lyzicka s ostrymi okrajami na oskrabavanie))

ijka

dakujem za nazory. Sice som to o mesiac odlozila, ale pojdem. Aj tak by ma ale zaujimalo, ake nasledky moze mat -neist. Ci sa to pri dalsej menstruacii nemoze upravit samo.

kyret

Kyret je vlastne výšrab.Vyčistí sa tým maternica. Nie je to nič zložité, ale veľa to može pomôcť pri určitých nálezoch na maternici. Neváhaj, pretože je to v záujme tvojho zdravia