Migrujúce bolesti kĺbov

Príspevok v téme: Migrujúce bolesti kĺbov
andula

Už asi 3 roky ma striedavo bolievajú malé kĺby na prstoch, zápästia, členky, lakte, kolená, ramenný kĺb .... pričom mi asi tak na dva dni opuchne jeden kĺb, potom ďalší, niekedy aj tri naraz. Tie miesta sú dosť bolestivé na dotyk, prsty nemôžem ani zohnúť. Potom to samo od seba prejde. Už dlhšiu dobu mám zvýšenú teplotu 37,2, 37,4. Môžete mi, prosím, poradiť? Ďakujem

Kubso

Dobry den. Podobne mam bolesti. Zrazu jeden vecer rameno kľúčna kosť lopatka akoby tuhé,boľavé na dotyk, potom palec na ruke, ako jeby vyklbeny, bolesť veľká, navonok klasika, každý prst ma zacal bolieť na 2 3 dni, aj opakovane. Potom aj členok, ale to bolo na infuzku, bolest ako pred operáciou zlomeného členku a horšie. Uz to mam dva týždne a doktori nevedia. Každý deň jem lieky od bolesti. Poradíte mi, na co mam upozorniť? Kto mal nieco takéto? V nemocnici sa s tym vraj este nestretli... dakujem za skoru reakciu!

lucgi

Mam tiez tieto bolesti, zacalo to belestou v ramene a postupne to preslo do prstou na rukach a nohach. Ta bolest v prstoch na nohach byva naozaj silna a obmedzuje ma to pri chodzi. Rada by som s tym nieco robila. Ked som bola u obvodnej tak hned vedala ze to je infekcia ale jedine co urobila bolo ze mi otestovali moc a krv a ked nic nenasli tak mi sestricka povedala aby som si to riesila sama ze mam ist k ortopedovi a k doktorke som sa uz nedostala. Chcela som sa spytat ake vysetrenia ste podstupili aby som vedela co ziadat od doktorky. Lebo uz to nieje len bolest ale aj opuch na malicku na ruke ktory ma boli stale.

ifka1

bolestiam klbov je na pricine silna infekcia v tele, kto ra nebola liecena. v tele prebieha silny chronicky zapal. podavanim steroidov sa stav mierne zlepsi, ale problem nevyriesi. akurat sa pridaju dalsie zavazne zdravotne tazkosti. rakovinu pecene nevynimajuc.

Peto T

janka21: Skúšala aj vysoké dávky vitamínu C a niacínu/niacínamidu (aspoň 3 gramy denne z každého)?

Pozri kapitolu Reumatické problémy (a tiež Nežiadúce účinky, a Ďalšie dôležité látky) rizikaockovania.sk

maik

Ahoj katuša, napiš mi: marek.1@centrum.sk, pošlem Ti pre mamku v prilohe mailu odb.príspevky, da sa mamke účinne pomôcť, bez vedľ.účinkov.

katuša

dobry den.pisem lebo moja mama ma silne bolesti ...bolia ju klby ,ale stazuje sa aj na to,ze ju bolia zily...nevieti mi poradit?skusala uz aj dost silne lieky ,ale tie jej nevyhovuju...kamaratka jej vravela ,ze moze mat nejaky zapaly ktory jej koluje kedze to nie ej jediny problem kt. ju trapi..mama ma nieco po 40tke.daujem

janka21

Ahoj Moncika nebola som tu dost dlho dakujem za radu.... avsak mama je uz na steroidoch a od bolesti berie opiaty.... nepomaha ani to kazde 2 tyzdne sa jej v kolenach urobi hnisavy vypotok ktory ked jej odstrania tak sa citi trosku lepsie ale je stale opuchnuta v podstate je cela napuchnuta mam pocit akoby bola cela naliata vodou ... ziadne diety nezaberaju.... nevedela som uz co robit tak som jej urobila skoro vsetky vysetrenia u nas vb labaku a zistila som ze prekonala EBV ale lekari tomu nepripisuju ziden vyznam a k tomu vybrala uz 52 injekcii do brucha kedze som jej zistila obrovsku hladinu D-Dimmerov ktore jej ale vobec neklesaju ale stupaju he,atologicka povedala ze to ale nie je koagulacny problem ale skor zapalovy .... teraz caka na vysledky z Piestan ale velku nadej v tom nevidim .... vyskusala uz rozne vyzivove doplnky za ktore zaplatila 13 000 Sk a stav sa len zhorsil ..... dakujem za radu .... ahoj

andula

Ahojte, ja som vlastne túto tému začala, tak v nej po dlhej dobe pokračujem. Je pravda, že na infekčnom oddelení som bola. Tam mi zistili, že som mala pozitívne pľúcne chlamýdie a že som prekonala infekčnú mononukleózu. Zvýšenú teplotu som mala viac ako pol roka. Doktorka mi predpísala antibiotiká AZATRIL a po nich mám vážne pokoj. Odvtedy ma nebolel ani jeden kĺb a teplotu už tiež nemám. Takže niečo na tom bude. Prajem veľa zdravia. Andula