Migrujúce bolesti kĺbov

Príspevok v téme: Migrujúce bolesti kĺbov
andula

Už asi 3 roky ma striedavo bolievajú malé kĺby na prstoch, zápästia, členky, lakte, kolená, ramenný kĺb .... pričom mi asi tak na dva dni opuchne jeden kĺb, potom ďalší, niekedy aj tri naraz. Tie miesta sú dosť bolestivé na dotyk, prsty nemôžem ani zohnúť. Potom to samo od seba prejde. Už dlhšiu dobu mám zvýšenú teplotu 37,2, 37,4. Môžete mi, prosím, poradiť? Ďakujem

andula

Na denzitometrii som tiež nebola. Neposlala ma tam. Bola som tam dokopy 3-krát a asi som jej išla na nervy. Alebo je druhá možnosť, a to, že o Lupuse vie h...o, a nechcela sa strápniť. Prepáč, nechcem sa vyjadrovať neslušne.
Danuš, písala som aj do SLE-fóra, prosím, prečítaj si to. Ďakujem. Andula

RNG

Ak mas nizko vapnik, pridaj si ho aspon doplnkami.
Su dobre zmesi na trhu, aj ja ich mam v obchodoch, kde je zohladneny spravny pomer medzi mineralmi.
Pre zlepsenu absorbciu by sam zobral aj nieco zelene, napr spirulinu.
Staci ti polovicna davka, ved nieco dostanes z jedla.
Uvidis, ze sa ti krvny obraz zlepsi.
Malo vapnika a horcika ovplyvnuju aj imunitu

danuš

kostihojovu mast som neskusala, tak neviem poradit ci zabera, ci sa po nej ulavi. bolesti klbov a vsetkeho okolo nich som mala skor na zaciatku ako sa ochorenie prejavovalo, potom uz to bolo o dost lepsie co sa tyka tychto bolesti (ale schytali to oblicky). ako opisujes tie bolesti, krce, palenie pri naslapovani a krivanie - tak aj to som mala... podlamovanie kolien a pady tiez, a este som si pripadala hrozne nesikovna ako mi vsetko padalo z ruk... teraz je to lepsie, co sa tyka opuchov ci takych tych klasickych reumatickych bolesti trapia ma len prsty a zapastia, obcas - malokedy - nieco vacsie

ako pises o tej reumatologicke - chcelo by to nejaku inu! a odber na lupus. pises ze bol, ale v obdobi kedy ti bolo fajn, takze asi pre istotu by bolo dobre to zopakovat, nech teda lupus s istotou mozes vylucit (a to ti zo srdca prajem!)
este mi pride zvlastne ze reumatoligicka hovori stale o odvapneni - a s tym nieco robi? bola si na denzitometrii? dala ti nieco na osteoporozu? lebo ak nie tak pani doktorka je naozaj "starostliva"

andula

Ja som ale u reumatologičky bola. Keď som jej povedala, aké mám problémy, odpovedala mi, že sa stále opakujem /bola som tam 2-krát/ a stále krútila hlavou, že mi nič nie je. Pritom mi neurobila ani RTG. Stále tvrdila, že som odvápnená. /lebo odvápnená je aj moja mama/. Zobrala mi krv, ktorú som si osobne poslala do Piešťan do NURCH. Keď prišli výsledky, medzi dverami ma sestrička /nie doktorka/ vybavila tak, že mi povedala, že reumatoidný faktor mám negatívny, že si mám výsledky prefotiť a originál jej mám doniesť. Keď mi vtedy brali krv, nemala som ani zvýšenú teplotu, a nebolel ma žiadny kĺb. To zrovna bolo obdobie, keď som bola dva týždne úplne bez bolesti - rekord. Vyšiel mi akurát antinukleárny faktor /ANA/ pozitívny IF test. Možno si to nevšimli. Danuš, dúfam, že nemám Lupus. Veľa som o tom čítala, pretože sme mali doma podozrenie, že ho mám sestra. Ona ho má negatívny. Neskúšala si kostihojovú masť? Ahojte

andula

No práve, tiež sa to týka kolien, členkov, ale niekedy mám problém dostúpiť na chodidlo. Ako keby som mala v ňom kŕče, ale aj na prstoch na nohách. Mám niekedy problém chodiť, bez toho, aby som krývala. Párkrát som skoro spadla. Musela som sa zachytiť o gauč. Čo sa týka kolien, tieto sa mi najskôr podlamujú, puká mi v nich, a potom už viem, že jedno budem mať opuchnuté. Potom to samo od seba prejde. Ide mi to riadne na nervy. Niekedy nemôžem otvoriť synovi fľašku na mlieko, nedovolí mi to zápästie. Mám v ňom taký pocit, ako keby som tam mala zlomených veľa kostí a tieto ma pri každom pohybe pichajú. Potom to zase po 2 dňoch prejde, dva dni mám pokoj, a potom zas niekde inde. Dosť ma to obmedzuje v zamestnaní, pretože pracujem ako zapisovateľka a ruky potrebujem aj na bežné domáce práce. Našťastie mám veľmi dobrého manžela, ktorý mi pomáha, keď vidí, že mám problém niečo odniesť, napr. nákup. Andula

danuš

ahoj andula, u mna sa tie zaciatky ochorenia (mam lupus) prejavovali stazenym dychanim, teplotou, koznymi problemami (flaky, vyrazky) a bolestami svalov, klbov, sliach - opuchy som mala najma v oblasti kolien a clenkov. Ono je to pri tomto ochoreni velmi individualne, u kazdeho to prebieha inak, ale vela ludi z "nasho" lupusackeho fora opisujte bolesti a tazkosti ake spominas ty. Ak chces o tom ochoreni vediet viac pozri aj www.lupusinky.estranky.cz

RNG

MSM je vsade viacmenej. Ale nie je ho dost na extra cistenie.(methyl sulfonyl methane)
Preto treba brat extra, ciste MSM.
To je podobne, ako s lecitinom.
Tiez sa nachadza vsade, ale na cistenie zil treba zobrat extra .

RNG

Ked sa nahromadia niekde latky sposobujuce zapaly, treba ich odstranit.
Voda je najdolezitejsia ako rozpustidlo, ale niektore latky potrebuju polarne rozpustidla a enzymi.
Casto pomoze pouzit krem s pridavkom MSM, aspon mne pomaha na klbove bolesti.
MSM sa da brat aj oralne(tabletky) a odporucena davka je 1.5 az 3 gramy.
Je to prirodzena latka, nachadza sa v roznych potravinach, zaroven je to zdroj siry pre telo.