Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Červenanie = Socialna fobia

Príspevok v téme: Červenanie = Socialna fobia
nádej

Našiel som vo fóre už niekoľko článkov o tom ako ľudia trpia červenaním. Ja patrím k nim a tak som sa rozhodol pátrať trochu po tejto "chorobe".
Ak chceš vedieť viac, čítaj trpezlivo ďalej...

Jednou z najmladších fóbií je sociálna fóbia. Touto fóbiou trpí každý desiaty človek. Vzniká predovšetkým v detstve a v dospievaní, keď sú ľudia oveľa viac citlivejší na úsudok okolia. Jedným z prejavou sociálnej fóbie je červenanie sa. Červenajúci sa cíti svojim rúmencom ponížený, pretože prezrádza jeho neistotu. Postihnutí sa boja byť v centre pozornosti ostatných, majú strach z jeho hodnotenia, z vlastných rozpakov a trápnosti. Sociálna fóbia postihuje okolo 3 percent žien a asi 2 percentá mužov.

Príznaky sociálnej fóbie:
Strach,
že sa druhí na vás pozerajú
že sa znemožníte
aby ste neboli stredobodom pozornosti
z neprirodzeného správania
z večierkov a voľnej zábavy
jesť pred ľuďmi
zo schôdzí, stretnutí, verejného vystúpenia
z použitia verejných WC
hovoriť pred malou skupinou
písať na verejnosti (vyplňovať formuláre)
hovoriť pred autoritou
nadviazať konverzáciu, udržovať ju
požiadať si o to, čo človek potrebuje
z rozhovoru s cudzím človekom
telefonovať

Človek trpiaci sociálnou fóbiou by mal vyhľadať odborníka!!!

___alexis___

katikaaa: mna caka to iste a jednoznacne si musim uhut inak by som to urcite nezvladla, lebo sa uz dost dobre poznam. Neriskujem to , ze zo mne nevyjde hlas a ze sa mi bude aj hlava na krku triast. Takze podla mna v pohode si uhni. Nemas co stratit, prave naopak :)

dominik1

..ale najviac ma trapi to, ze kvoli tomu nemam priatelku..navonok som otvoreny a spolocensky ale na takyto vztah som uzavrety...bojim sa mat rad...:(

dominik1

neznasam ked som priamo stredobodom pozornosti...okmzite som cerveny...ked som medzi viacerymi ludmi, napr. svatba, alebo ples...citim ze mi cela tvar hori..alebo sa nadmerne potim...keby bola v miestnosti tma, tak sa bavim uplne v pohode, to palenie lic by mi vobec neprekazalo... sice tak by som sa mozno ani necervenal...ktovie ;)

preco

Dominik1, tak to musi byt fajn, ked sa vies bavit v spolocnosti. Ja sa napriklad zabavim len s ludmi, ktorych velmi dobre poznam, inak je spolocnost pre mna utrpenie, lebo som prilis napata na to, aby som sa dokazala bavit.
Podla coho usudzujes, ze mas FS?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Červenanie = Socialna fobia - Fórum - ZDRAVIE.sk