Červenanie = Socialna fobia

Príspevok v téme: Červenanie = Socialna fobia
nádej

Našiel som vo fóre už niekoľko článkov o tom ako ľudia trpia červenaním. Ja patrím k nim a tak som sa rozhodol pátrať trochu po tejto "chorobe".
Ak chceš vedieť viac, čítaj trpezlivo ďalej...

Jednou z najmladších fóbií je sociálna fóbia. Touto fóbiou trpí každý desiaty človek. Vzniká predovšetkým v detstve a v dospievaní, keď sú ľudia oveľa viac citlivejší na úsudok okolia. Jedným z prejavou sociálnej fóbie je červenanie sa. Červenajúci sa cíti svojim rúmencom ponížený, pretože prezrádza jeho neistotu. Postihnutí sa boja byť v centre pozornosti ostatných, majú strach z jeho hodnotenia, z vlastných rozpakov a trápnosti. Sociálna fóbia postihuje okolo 3 percent žien a asi 2 percentá mužov.

Príznaky sociálnej fóbie:
Strach,
že sa druhí na vás pozerajú
že sa znemožníte
aby ste neboli stredobodom pozornosti
z neprirodzeného správania
z večierkov a voľnej zábavy
jesť pred ľuďmi
zo schôdzí, stretnutí, verejného vystúpenia
z použitia verejných WC
hovoriť pred malou skupinou
písať na verejnosti (vyplňovať formuláre)
hovoriť pred autoritou
nadviazať konverzáciu, udržovať ju
požiadať si o to, čo človek potrebuje
z rozhovoru s cudzím človekom
telefonovať

Človek trpiaci sociálnou fóbiou by mal vyhľadať odborníka!!!

babulka

boze, aj sem si to pichla? si naivna, ak si myslis, ze ludia budu citat taketo dlhe prispevky. mozno sa jeden -dvaja najdu, ale to je maximum.

ajJaJuMám:-(

Ako prekonať strach ?!
13.09.2010 17:55

STRACH

Strach patrí k tým najnegatívnejším pocitom a myšlienkam, aspoň podľa môjho názoru. Prečo? Strach, je základom všetkého, útočí a číha všade. Kazí úspech, odrádza od krásnych vecí či príjemných zážitkov. Kvôli strachu môžeme byť agresívnymi a ubližovať ľuďom okolo nás. Veľakrát ani neviem prečo. Strach je potrebné prekonať, pokiaľ strach prekonáme, náš život sa stane krajším.

Mnohí z vás si teraz možno povedia, že strach je niekedy dobrý, pretože nás varuje. Určite sa vám už stalo, že ste z niečoho mali strach, počúvli ste ho a nešli do toho a nakoniec ste boli spokojní s tým, že sa bojíte, alebo ľutovali, že ste sa tomu vyhli. Mne osobne sa to stalo nie raz a nakoniec som sa bál takmer všetkého. Bál som sa vzťahov, sklamania, psov, jednoducho všetkého čo sa okolo mňa dialo. Pociťoval som strach a radšej sa veciam a situáciám vyhýbal. Strach ma totiž začal ovládať. Vždy som si hovoril, že som to urobil správne, pretože strach nás pred niečím varuje a nemusíme znášať dôsledky. Určite ste počuli slovné spojenie: „Lepšie sa báť, ako sa zľaknúť“, ale povedzte: kde je napísané pravidlo, že pokiaľ sa nebojíme, zľakneme sa? Strach má podklad, príčinu, len tak z ničoho nič sa nezjaví. Strach v nás vychovali rodičia, vytvorila ho v nás spoločnosť a v dnešnej dobe i masmédiá. Alebo sme naň ochotne pristúpili i sami. Každý však môže svoj strach premôcť, pretože strach nie je nič iné, ako myšlienka. Áno, je to myšlienka. Ale ako sa dá premôcť?

1.) musíme nájsť príčinu nášho strachu – a sledovať ju. Musíme sa naučiť vyrovnať sa s ním. Nebojovať proti nemu, nebáť sa vyhlásiť: áno, bojím sa psov, pavúkov, či čohokoľvek iného. Budeme mať možnosť počuť rôzne chlácholiace vety, alebo sa aspoň naučíme čeliť strachu z toho, že by niekto uvidel, že sa bojíme.

2.) postavme sa proti strachu a on sa rozplynie – čím je strach menší, tým skôr by sme sa ho mali zbaviť, pretože on rastie. Pokiaľ prekonáš jeden strach, ďalší sa ti bude prekonávať oveľa ľahšie. Dôvod? Sebavedomie sa zvýši, vedome budeme cítiť, že všetko sa dá, len třeba chcieť.

3.) porovnajme – čo všetko máme možnosť získať a čo stratiť? Niekedy sa bojíme len a len straty, musíme prehodnotiť riziká, ale postaviť sa im.

4.) priprav sa – mnohokrát máme strach z nepoznaného. Ako príklad uvediem nástup na novú školu. Bojíme sa čo nás tam čaká, aké to bude. Pripravme sa nato, čo od nás môžu očakávať. Spytujme sa, zisťujme – niekto bude ochotný odpovedať na otázky. Čím viac sa nám niečo priblíži, tým viac sa strach zmenší.

5.) čo povedia ostatný – bojíme sa názoru iných, názoru na nás. Naše blízke a milované okolie, v nás vyvoláva strach, ktorý je silnejší ako sa zdá. Čo mi vlastne povedia? Má to vôbec šancu? Počúvajme preto svoje vnútro, svoje srdce. Robme, čo pokladáme za správne. Viem, v dnešnej dobe to nie je ľahké, takmer každý chce vyhovieť ostatným. Preto je potrebné nájsť si niekoho, kto bude mať taký istý, alebo aspoň podobný názor, problém, postavenie k danej veci či skúsenosť s danou problematikou. Možno budeme prekvapení, ale ľudia radi podajú pomocnú ruku.

6.) kontrolujme svoje myšlienky – stále si všetko pamätáme, ale zväčša nechávame, aby naše myšlienky prúdili našou mysľou. Sklamania sú však spomienkami minulosti. Mnohokrát sa do niečoho vložíme, dotkne sa nás reakcia okolia a radšej sa tomu v budúcnosti vyhneme. Ale závisí len od nás, čomu dovolíme, aby sa preháňalo našou mysľou. Myslime na svoje úspechy, či úspechy iných, zdvihne to náladu a odoženie strach.

Položil som si otázku: čo ma teda varuje pred nebezpečenstvom? Odpoveďou je však intuícia.

Aký rozdiel je však potrebný hľadať medzi intuíciou a strachom?

Napočudovanie, je to celkom ľahké. Pokiaľ sa niečo bojíte, položte si otázku: „Prečo sa vlastne bojím?“ a strach vám odpovie.No intuícia nie, intuícia príde, varuje nás a opäť odíde. Bez slova. Je to len náhly pocit, nič viac, kým strach pretrváva. Bohužiaľ, mnohokrát ju nepočúvneme a necháme sa riadiť strachom.

Priznám sa, i ja som sa dlho bál, bol som taký malý bojko, ale tí, ktorí ma teraz poznajú vedia, že zriedka mávam strach. A pokiaľ sa i objaví, otvorene o ňom hovorím, postavím sa mu a porazím ho. Som totiž názoru, že pokiaľ niečo chceme, všetko je možné a dá sa to prekonať/dokázať.

Báť sa nie je správne. Strach je len myšlienka. To, čo si nahovárame, to na čo myslíme, sa nakoniec i stane. Pokiaľ sa bojíme, že nás zrazí auto… verte mi, skôr či neskôr, sa to stane. Pokiaľ máte strach, že stretnete osobu, ktorú nemáte chuť vidieť – vyjde spoza najbližšieho rohu. Som si istý, že sa vám to stalo už neraz.

A čo nakoniec? Myslime teda pozitívne a pokúsme sa negatívne myšlienky vyčleniť z našej mysle. Porazme náš strach.

Pretože je viac menej známe, že s optimizmom sa dosiahne všetko ľahšie.

Odporučávám túto skvelú knižku www.mojakniha.sk

yanoo

poznáte niekoho, kto sa normálne vyliečil z tejto fóbie/červenania? alebo aspoň veľmi odborné miesta kde sa to dá liečiť? a tým nemyslím bežnú psychiatriu, lebo tam nevedia nič, len antidepresíva nahodiť, ktoré neliečia nič

stano528

zdraviim.:) nechcem pisat o problemoch ktore som si prezil spojene s cervenanim. Celkovo hanblivost acervenanie sa vyplyva z maleho sebavedomia a doverovania si..velmi mi pomohla jedna kniha ako si zvysit sebavedomie od paula mcKenna..takisto tento doktor vydal aj mp3 nahravku..najprv som tomu neveril ale fakt to robi divy..za mesiac pocuvania tejto polhodinovej nahravky v klude sa mi tak zvysilo sebavedomie ze tomu nemozem uverit..:) vyskusajte to aj vy..nemozete nic stratit len musite vyjst z toho zacarovaneho kruhu a uvedomit si ze ste jedinecny..:) tu je link na stiahnutie nahravky..najlepsie sa hodit vecer do gauca..sluchadla a relaxovat..:) tu je ten spominany link..: www.ulozto.cz

...

ahojte mam ten isty problem zacal mi v pietej triede ked sme dopisali vstupnu pisomku vsetci mi hovorili aka som cervena vela ma to mrzelo a stale to neprestavalo cervenam sa ked odpovedam ked sa ma niekto nieco spyta tak som uz nevedela co mam robit v 7 triede som si kupila v orifleme taky korektor proti cervenaniu ale moc to nepomohlo.tak som si kupila make up a je to lepsie ako predtym ale ze by som sa toho zbavila to by som nepovedala.ked je zima a sa lyzujem alebo korculujem tak to pochopim je mam cervene lica ale aj ked som v skole a kde je strasne teplo a niekto sa na mna pozre a tiez ked piseme nejaku dlhsiu pisomku.tak si pozrela pristevky a zistila som ze nie som sama a chcela by som sa spytat WSDFGRFGHJ ako s avola ta masticka proti cervenaniu dakujem

yanoo

neskutočne zaostalá je táto doba v niektorých oblastiach, na jednej strane sa pokúšajú uskutočniť život na marse a na druhej strane nevedia urobiť poriadok ani na zemi, taktiež sa vedci pokúšajú o dosiahnutie života na 100 ročný priemer..ale nevedia dosiahnuť ani normálny život pre ľudí ako sme my, načo potrebujú kvantitu, keď nemajú kvalitu
ja mám tak isto obehané psychiatricke a psychologické ambulancie a k riešeniu sme doposiaľ neprišli, ako sa vyliečiť s diagnozy f40,1

cervenka

Ahojte prosim prosim prosim pomozte mi :( ja sa uz nechcem cervenat!!dost bolo trápnych situacii..chcem zit ako ostatní .... nie schúlena :( neexistuje nejaky liek, masticka, cviky,,,,?? :(

tarotos

Metódou EFT, ktorá je založená na odstraňovaní energetických blokov spôsobených potlačovanými negatívnymi zážitkami, sa veľmi efektívne a rýchlo dá zbaviť rôznych prejavov sociálnych fóbií. Je to obdoba akupunktúry ale sa nepoužívajú ihly iba sa ťuká na určité body na tele. Bezbolestné, účinné, bez vedľajších účinkov. Po 1 asi 2 hod. sedení odchádza 90% úplne vyliečených, ostatní absolvujú podľa potreby ešte nejaké sedenia. Za vyskúšanie to určite stojí

tarotos

Metódou EFT, ktorá je založená na odstraňovaní energetických blokov spôsobených potlačovanými negatívnymi zážitkami, sa veľmi efektívne a rýchlo dá zbaviť rôznych prejavov sociálnych fóbií. Je to obdoba akupunktúry ale sa nepoužívajú ihly iba sa ťuká na určité body na tele. Bezbolestné, účinné, bez vedľajších účinkov. Po 1 asi 2 hod. sedení odchádza 90% úplne vyliečených, ostatní absolvujú podľa potreby ešte nejaké sedenia. Za vyskúšanie to určite stojí

leaaa

cervenanie4r to je udrziavanie falosneho sebavedomia ...clovek moze povedat vtedy ze ma zdrave sebavedomie ked si nemusi dokazovat a je spokojny so sebou ...ked potrebujes si zdvihat sebavedomie vysokou skolou tak to je len falosne zdvihanie sebavedomia ,lebo ked sa ti v zivote nieco nepodari tak mozes padnut zase dole ,alebo budes cely zivot superit a tvoje sebavedomie pozdvihne len dobra praca ,alebo studium ked to nebudes mat budes zase dole ...zdrave sebavedomie je take ktore si clovek nepotrebuje niecim dvihat a ci je clovek dole ci hore stale ma zdrave sebavedomie nikdy mu nepadne dole nepotrebuje si ho nicim kompenzovat.je to spokojnost a zmierenie sa zo sebou a zo svojimi chybami prijat sam seba taketo aky je atd ... niekori chlapi si tiez dvihaju sebavedomie cim viac dievcat pretiahnu tak tym si sebavedomejsi ,ale robia to len pre nedostatok sebavedomia potrebuju to ako drogu ,ze je o nich zaujem ,lebo inac nie su zo sebou spokojny potrebuju hodnotenie druhych ludi to mas ako s tvojou vysokou skolou ..zdravy sebavedomi clovek nepotrebuje nic nikomu dokazovat a nazor ineho ho nezaujima