Červenanie = Socialna fobia

Príspevok v téme: Červenanie = Socialna fobia
nádej

Našiel som vo fóre už niekoľko článkov o tom ako ľudia trpia červenaním. Ja patrím k nim a tak som sa rozhodol pátrať trochu po tejto "chorobe".
Ak chceš vedieť viac, čítaj trpezlivo ďalej...

Jednou z najmladších fóbií je sociálna fóbia. Touto fóbiou trpí každý desiaty človek. Vzniká predovšetkým v detstve a v dospievaní, keď sú ľudia oveľa viac citlivejší na úsudok okolia. Jedným z prejavou sociálnej fóbie je červenanie sa. Červenajúci sa cíti svojim rúmencom ponížený, pretože prezrádza jeho neistotu. Postihnutí sa boja byť v centre pozornosti ostatných, majú strach z jeho hodnotenia, z vlastných rozpakov a trápnosti. Sociálna fóbia postihuje okolo 3 percent žien a asi 2 percentá mužov.

Príznaky sociálnej fóbie:
Strach,
že sa druhí na vás pozerajú
že sa znemožníte
aby ste neboli stredobodom pozornosti
z neprirodzeného správania
z večierkov a voľnej zábavy
jesť pred ľuďmi
zo schôdzí, stretnutí, verejného vystúpenia
z použitia verejných WC
hovoriť pred malou skupinou
písať na verejnosti (vyplňovať formuláre)
hovoriť pred autoritou
nadviazať konverzáciu, udržovať ju
požiadať si o to, čo človek potrebuje
z rozhovoru s cudzím človekom
telefonovať

Človek trpiaci sociálnou fóbiou by mal vyhľadať odborníka!!!

karin s

No veru, ja mam SF od kedy so začala chodiť do prace a spoznavala hnusných ludí. Čo zneužiju každe slovo na ohovaranie

alex jacinto

To Karin S.: veru, ale pozerám, že u každého sa tá fóbia vyvinula inak a tiež sa prejavuje inak. Niekto je dokonca tichý od malička. Napríklad o mne to neplatilo. Mám pocit, že čím som starší, tak tým viac sa bojím alebo čo :(

karin s

Ahojte.
Ja mam asi tiež SF. Už pomaky ani nevychadzam na ukicu,iba do roboty a domov. Mam pocit, že ma všetci sledujú. To bude asi preto, lebo v praci musia všetci o všetkom o mne vedieť a naučila som sa byť stale ticho. Teraz ani nedokažem normalne komunikovať s ludmi.

lyly

Alenda: ty si minule spominala, ze mas, alebo budes mat nejaku vyzivu z aloe vera. Pomaha? Kde sa da k tomu dostat ?popripade keby si vedela poradit nieco ine na prirodnej baze, co ti zabralo.
dakujem

alenda

Eduard: Je to odborník na všetko po telefóne. Nemôžem ti tu verejne napísať jeho číslo, lebo musíš byť registrovaný ako poradca pre zdravie, aby si s ním mohol volať. Ty mu môžeš zavolať, ak mu povieš moje meno, že ja som tvoja poradkyňa. Ide o firmu aloe vera LR, je založená na liečení touto rastlinou, liečia sa tým všetky choroby. Ja ti nenútim, aby si sa začal liečiť tým aj ty, lebo neviem či by ti to pomohlo. Len je taká možnosť, že by ten doktor vedel, akú máš chorobu podľa príznakov a sám by si sa potom podľa toho vedel zariadiť. Alebo by ti odporučil nejaké vyšetrenie. Je fakt dobrý veľa ľudí sa ním radí.Napíš mi na číslo: 0949 675 757. Dám ti moje meno a číslo toho doktora a čas kedy mu môžeš zavolať.

eduard

alenda: Tak ak mozes poprosim to cisielko na toho odbornika po telefone. A co to je vlastne za cloveka, nejaky doktor ? dakujem

Eester

diky za podporu, dnešny den dopadol podla ocakavania, mal ist na prax ktora zacinala poobede. ja som musela do prace takze sme mali horucu linku ak sa tomu da tak povedat pretoze ja som hovorilaon skladal telefony .nakoniec zmeskal autobus takze som ho tam nakoniec viezla autom. a tiez som sa definitivne rozhodla ze zacneme /mozno aj obaja) chodit lekarovi. len musim zohnat niekoho schopneho. nepozna niekto niekoho z okolia TT, PN alebo NR