Jazvy po akne

Príspevok v téme: Jazvy po akne
cervena_lienka

Ahojte! Mam dost problematicku plet. Na tvari sa mi povyhadzovali hrozne vyrazky a to uz som po puberte. Uz sa mi to sice pomalicky zlepsuje, ale zial po mojom snazivom vytlacani...mi zostali jazvicky...a zda sa ze to same akosi nezmizne. Neviete mi nejako poradit? Normalne mam na licach jazvy...viem asi som to s vytlacanim prehnala, ale da sa tomu nejako este pomoct??? Dakujem:o)

mira

Stav pokožky súvisí so stavom hrubého čreva. Pokožka ktorá sa ťažko hojí a je väčšinou bledá s viditeľnými rankami poukazuje na ochabnutosť čreva, jeho zanesenie hlienmi. Treba jesť potravu, ktorá obsahuje vlákninu a prečistí ho. Ďalej obnoviť črevnú mikroflóru v tenkom čreve, ktorá produkuje B vitamíny. To sa obnoví kvasenou zeleninou. Nejesť cukor, ktorý podporuje nežiadúce mikroorganizmy a kvasné procesy a spôsobí prekyselenie prostredia, v ktorom baktérie mliečneho kvasenia uhynú.
No a nejesť všetky potraviny z mlieka, pretože zanášajú črevá.

daduska

Daval si niekto odstranovat jazvy po akne erbiovym laserom? Pomohlo vam to?
Ja som bola na BENELIFT TOTAL ale nepomohlo to vobec.

RNG

Kakaove boby maju vysoke obsahy roznych antioxidantov a inych cennych latok. Zialbohu, prazenim sa znacna cast znici.
Jemne cokolady su varene a miesane(conching) aj niekolko dni, cim sa obsahujuce kakaove maslo znacne znehodnoti. Ale chut produktu a hlavne jeho jemnost("kvalita") zvysi. Oxidovane tuky samozrejme nepridaju akniam. A na dokoncenie skody popachanej na prirode sa tam prida rafinovany cukor a casto vysokotepelne susene mlieko.
Po tychto vsetkych priemyselnych zasahoch samozrejme cokolada nie je uz uzitocny prirodny produkt.
Relativne najzdravsia ale je ta, co ma najmenej cukru a ziadne mlieko a je co najmenej tmavo prazena.
Je aj horsia verzia,,kde do nej pridaju lacne hydrogenizovane rastlinne oleje, malo kakaa a velmi tmavo prazeneho aby napodobnili chut pravej cokolady.

chikitita

skuste sirove mydlo, dost susi akne, takze super...a cicaplast - pouzivam priebezne asi rok, super je po nom jemna koza, rychlejsie sa hoja cervene fliacky po akne, ja mam len dobru skusenost

damian

Akné a mlieko

Hnedá, biela. Horká, mliečna. Ľadová i horúca... Len si, prosím, nebežte hneď odlomiť! Čokoláda (v pôvodnom jazyku Aztékov – xocolatl, teda „horká voda“) má zaujímavý pôvod aj históriu, ale o tom niekedy inokedy. Teraz som chcel urobiť ďalší pokus oponovať rozšírený názor, že čokoláda zhoršuje akné, ba vraj ho dokonca vyvoláva. V roku 2005 bolo publikovaných niekoľko prác, ktoré, zdá sa, definitívne vyvracajú tento predsudok voči čokoláde. Dlhodobé pozorovania dievčat a chlapcov v puberte neukázali, že by jedenie čokolády zvyšovalo riziko, častosť alebo intenzitu akné. Samozrejme, neznamená to, že budete jesť čokoládu namiesto chleba!

A nerobte najmä s čokoládou mliečnou! Prečo? Pretože už najmenej od roku 2004 sa hromadia dôkazy o tom, že ak je niečo v strave, čo negatívne ovplyvňuje stav akné, tak je to mlieko a všetko, čo sa z neho vyrába. veľká štúdia a Harvardskej univerzity napríklad ukázala, že dievčatá v stredoškolskom veku, ktoré konzumujú mlieko a mliečne výrobky v najväčšej miere (3-4 porcie denne) majú o 20-40% väčšie riziko vzniku komplikovaného akné. Akné podľa tejto štúdie zhoršuje mlieko plnotučné, odtučnené, ba aj sušené. Zhoršujú ho aj zmrzliny, cottage cheese a smotanové výrobky. No a keďže aj reklama o mliečnej čokoláde tvrdí, že v každej krabičke je pohár plný mlieka, tak by som s tou mliečnou čokoládou bol opatrný. Zatiaľ nie je jasné, či akné zhoršujú hormóny kravského mlieka alebo jeho vysoký obsah jódu, ale to Vám môže byť jedno.

Nehovorím, že nesmiete piť kravské mlieko a jesť mliečne výrobky, ale ak je akné problém, ktorý Vás trápi a musíte užívať proti akné aj lieky, tak by ste mi mohli veriť: dôsledne obmedzte príjem týchto rizikových potravín na minimum. Vápnik sa dá zabezpečiť z lepších zdrojov.
Vybrane z www.akv.sk

RNG

Damian, s tym jodom v mlieku nesuhlasim, lebo prave jod je zodpovedny za vyrobu enzymov cistiacich telo.
Nasa suchozemska spotreba jodu je nepatrny zlomok z toho, co dostavaju v priemere Japonci a prave oni-mlade dievcata v puberte, tam maju kozu hladku ako z porcelanu.
Akne sa tam zjavili az teraz s prichodom Mc Donalds(spalene tuky) a inych "fast foods"

damian

Už najmenej od roku 2004 sa hromadia dôkazy o tom, že ak je niečo v strave, čo negatívne ovplyvňuje stav akné, tak je to mlieko a všetko, čo sa z neho vyrába. veľká štúdia a Harvardskej univerzity napríklad ukázala, že dievčatá v stredoškolskom veku, ktoré konzumujú mlieko a mliečne výrobky v najväčšej miere (3-4 porcie denne) majú o 20-40% väčšie riziko vzniku komplikovaného akné. Akné podľa tejto štúdie zhoršuje mlieko plnotučné, odtučnené, ba aj sušené. Zhoršujú ho aj zmrzliny, cottage cheese a smotanové výrobky. No a keďže aj reklama o mliečnej čokoláde tvrdí, že v každej krabičke je pohár plný mlieka, tak by som s tou mliečnou čokoládou bol opatrný. Zatiaľ nie je jasné, či akné zhoršujú hormóny kravského mlieka alebo jeho vysoký obsah jódu, ale to Vám môže byť jedno. zo stranky www.akv.sk