Tabletka po escapelle

Príspevok v téme: Tabletka po escapelle
m.

Mali sme nechraneny pohl.styk..a vcera mala dostat kramy a meskaju jej zatial jeden den.bol som kupit tabletku az na 3den(asi tak po 60hod od styku)od Soboty vecera.zaberie escapelle???malo by sa to dat do 72hod.newadi ze to neni co najskor? Sme zufaly...ako by sa malo prejavit ze zabrala?zatial len slabe tlacenie v podbrusku citila.Dakujem

PeťaMa

Tak cas do 72 hodin ste stihli, tak by to malo byt ok. samozrejme na 100% to nie je, ale to nie je v podstate nic. Cize ste spravili, co ste mohli a uz sa len uvidi. Ale nestresujte zbytocne. Ja som ju vzala v zivote 2x a mamina nie som.

mati555

dobry den chcem sa opitat pred vcerom som spala s frajerom ale mala som podledny den menzes aly mali dme kondom ale rozstrhol sa a pustil do mna.Hned som sla sa umot a po 20min.som si dala tabletku po .Chcem sa opitat ze ci mozem otehotniet alebo nie .Strasne sa teraz bojim .

Kvety zla

M 25 - presne :)
inac vyrok ze tehotenstvo sa zacina oplodnenim a nie uhniezdenim nie je na mieste. to je tvoj nazor. lekarske nazory sa vsak diametralne odlisuju - podla niektorych sa tehotenstvo skutocne zacina oplodnenim. lenze tu je ten problem - ak by sa zacinalo oplodnenim, nijako ten zaciatok nedokazes. je celkom mozne ze k oplodneniu dojde - ale k uhniezdeniu uz nedochadza (kvoli akemukolvek dovodu), a zena si to ani nevsimne, kedze neexistuje nijaky sposob toho, ze by sa to dalo potvrdit (ziadne zvysene hladiny hCG, zenske telo neprebieha zmenami, nastane menstruacia ako obycajne pripadne s mensim meskanim). nemozes povedat ze tato zena potratila - pretoze potrat sa casto spaja aj s roznymi fyziologickymi ako aj psychickymi problemami - tato zena nepotratila. myslis si ze bola tehotna? presne toto je problem toho, ak si zvolis oplodnenie vajicka ako zaciatok tehotenstva.
ale ak, rovnako ako mnoho lekarov, povazujes implantaciu vajicka ako zaciatok tehotenstva, tento problem nemas. uhniezdene vajicko zacina produkovat hormon hCG, ktore zenu pripravi na zacinajuce tehotenstvo. zacnu prebiehat mnohe zmeny v tele zeny - a tu uz o tehotenstve pochybovat nemozes.

M 25

escap, naštuduj si to trošku ;)
máš medzery..

Escapelle je postkoitálne kontraceptívum (antikoncepcia po pohlavnom styku), ktoré možno užiť po nechránenom pohlavnom styku alebo vtedy, keď zlyhala iná antikoncepčná metóda. Tento typ antikoncepcie sa často nazýva aj „ranná tabletka po“, najmä v anglickej literatúre.

Escapelle patrí medzi perorálne kontraceptíva. Každé balenie obsahuje 1 tabletu, ktorú treba užiť čo najskôr po nechránenom pohlavnom styku, najneskôr však do 72 hodín.

Ak uplynulo od pohlavného styku viac ako 72 hodín, opýtajte sa svojho gynekológa alebo lekárnika na možnosti zabránenia otehotnenia inou tabletkou, s účinnosťou do 120 hodín.

Escapelle zabráni asi 84% očakávaných tehotenstiev, keď sa tableta užije v priebehu 72 hodín (3 dni) po nechránenom pohlavnom styku. Tabletka nezabráni tehotenstvu v každom prípade, ale tableta je tým účinnejšia, čím skôr sa užije po nechránenom styku (je lepšie užiť ju v priebehu 12 hodín, ako to odkladať až na tretí deň).
Presný spôsob účinku lieku nie je známy. Pri odporúčanom dávkovaní sa predpokladá, že levonorgestrel pôsobí hlavne prostredníctvom zabránenia ovulácie a oplodnenia, ak sa pohlavný styk uskutočnil v predovulačnej fáze, kedy je pravdepodobnosť oplodnenia najvyššia. Tiež môže vyvolať zmeny endometria, ktoré znemožňujú implantáciu. Liek nie je účinný, pokiaľ sa proces implantácie už začal.

Escapelle neúčinkuje, ak ste už tehotná a došlo teda k uhniezdeniu oplodneného vajíčka (ku implantácii) do sliznice maternice.
Escapelle je voľne dostupná v lekárňach. Odporúča sa neužívať skôr ako po dovŕšení 16. roka života ženy.

a ako som písala, hlavne, že to splní svoj účinok a žena neostane tehotná.

escap

ale tehotenstvo sa začína OPLODNENÍM, t.j. počatím (počatie = počiatok), takže escapelle potráca ak vypudí oplodnené vajíčko, nie až ako ty hovoríš oplodnené vajíčko uchytené v maternici

Kvety zla

ESCAPELLE NIE JE POTRATOVA TABLETKA.
to nie je ziadne dietatko ktoremu zabranuje "uchyteniu".
escapelle posobi PREDOVSETKYM tym ze po a) zabranuje ovulacii, po b) zabranuje tomu aby sa spermia oplodnila vajicko (cize totalne a uplne klames) a po c) MOZE zabranit oplodnenemu vajicku (blastocyst, ziadne embryo, ziadne dietatko) tomu aby sa uhniezdilo v maternici - lenze toto nie je az take pravdepodobne a vobec nie take caste ako si myslis. je dovod preco je escapelle najviac ucinna (95 percent) do prvych 24 hodin - pretoze vtedy este ani nemuselo dojst k oplodneniu. po 24 hodinach od pohlavneho styku ucinnost rapidne klesa az do 72 hodin.
escapelle by sposobovala potrat ak by bolo mozne, ze by vypudila uz uhniezdene vajicko, t. j. ukoncila tehotenstvo. pred tym nez sa vajicko uhniezdi ani nevyulucuje hCG, neprebiehaju ziadne zmeny v tele zeny, TEHOTENSTVO SA NEZACALO. a preto nemoze byt escapelle potratova tabletka.

escap

dievčatá, viete vôbec, ako tabletka po funguje? Ak ste pred jej užitím ešte nemali ovuláciu, môže jej zabrániť, inak počatiu(oplodneniu) nezabráni a potom funguje tak, že nedovolí dieťatku uchytiť sa v maternici a vypudí ho von. Takže kľudne môže dôjsť k otehotneniu, len tehotenstvo sa hneď aj ukončí :(. Názov tabletky je výstižný:
escape = uniknúť, vykĺznuť. Tabletka po potráca..