Partner mi zahyba, som nestastna, co mam robit?

Príspevok v téme: Partner mi zahyba, som nestastna, co mam robit?
silinka33

Velmi sa trapim, neviem co mam robit....mam uz asi rok vztah na dialku, priatel je v Anglicku(sme spolu3.rok).Pise mi maily, vola, posiela kvety...no ja stale nemam pokoj. Raz davnejsie som sa mu dostala do schranky (viem ze sa to nema,moja vina....),lebo som mu z nejakych nevysvetlitelnych dovodov neverila...intuicia mozno, neviem...predtym som mala 4 rocny vztah a fungovala som uplne normalne.Bola tam kopa "koketnych vtieravych" mailov ktore vypisoval komukolvek koho spoznal, az vo mne vrelo ked som to citala...o jednej dotycnej sa mi aj zmienil,a do oci mi klamal, ze jej neposielal fotky (hoci som ich videla)a jednym dychom mi aj stihol vyznat lasku...a stale dookola nejake tajne telefonaty, sms, maily....zmenil hesla, az na jednom maile o ktorom si mysli ze neviem...a prave tam som dnes asi po pol roku opat zavitala bohuzial.Posledny mail cerstvy, s dnesnym datumom, od mladej blondinky(poslala mu fotky),ako dufa ze sa skoro vrati, ze je v praci vsetko fajn a ze sa cez vikend stretnu, a podniknu spolu "vzrusujuce dobrodruzstvo vo dvojici" na konci pusinky...on sa "na to velmi tesi",este jej napisal, ako planuje dovolenku s priatelmi(to som akoze ja)a samozrejme, poslal tie iste fotky co aj mne dnes...najradsej by som mu vynadala a poslala ho kade lahsie, ale stale ma skrie to, ze je to moja vina, ze keby som mu nebola v poste, nic neviem...ani neviem ci ho mam rada,ale bez neho nemam nikoho,som strasne osamela,nemam ani najlepsiu kamaratku,rozchodom by som aj tak nic nevyriesila...milujem ho a nenavidim, dusim v sebe vsetko co viem,ked telefonujeme a je ku mne mily mam chut vsetko vykricat, citim sa ako schizofrenik...a ako bonus mam o tyzden statnice, vsetko sa mi ruca, mavam depky...potrebujem surne nejaku pomoc...trosku sa vzchopit, uvedomit sa...prosim vas napiste mi uprimne co si o tom myslite a co by ste robili....Dakujem...

kitti

Moj priatel,este sme nemali internet,tak SMS-koval.Ja som mu to nasla v telefone.Myslela som si,ze odpadnem.Potom sme si sadli,porozpravali sme sa.On sa my priznal,ze ma nechce stratit,lubi ma velmi,ale ze vo vztahu mu nieco chyba.Zacal s SMS-kami,nevedel co hlada,len sa pokusal o nieco-ani sama nevedel o co.Po tomto rozhovore som viac dbala a nas vztah,lebo som zistila,ze on ani nie je taky stastny ako som to ja predstavovala.On trpel,lebo nechcel mi to povedat,hladal ine vychodisko.Po rozhovore zistil,ze to je normalne vo vztahu,ked sa o vsetko porozpravame.Zatial nam to funguje,teraz sme sa brali a dufam,ze nam to aj vydrzi.Len vela trpezlivosti,porozumenia potrebuje vztah.Len treba jedno hlavne ujasnit,ci chceme ten vztah zachranit,alebo nie.Ci ho mame radi na tolko,aby sme si popracovali na tom vztahu.Je to tazke,ale oplati sa.

kitti

Neviem ako vy,ale vztah na dialku to je o nicom.Ja mam velmi rada mojho,ale keby odisiel pracovat,neviem ci by som to vydrzala.Ja potrebujem,aby som mala pri sebe niekoho.Ked pridem domov,aby som vedela,ze nie som sama.Mozno keby som nemela pri sebe nikoho,aj ja by som chatovala,neviem.Radsej sa netreba hrabat nikomu vo veciach,lebo stale najdeme nejake take veci,ktore by bolo lepsie nevidiet.A potom sa len trapime.Aj ja som to robila.Stale som sa mu hrabala vo veciach.Nasla som nieco,co ani nebolo to naco som myslela ja a potom som sa len strapnila.Treba sa starat o vztah,treba spravit vsetko pre toho druheho,aby bol stastny{aby nesiel za inymi}.To iste by mal aj on.Pozerat sa stale na toho druheho,ci mu davame dostatok vsetkeho.A ked to iste dostanete aj od toho druheho,potom sme stastny.Treba vediet odpustat,vediet povedat,ked sme sa mylili,a hlavne treba vediet co potrebuje ten druhy.Vela-vela lasky,trpezlivosti....

damian

Clovek, ktory nema moralne a spolocenske principy, podla ktorych sa snazi zit, ak clovek nema ned sebou nejake Pravidlo, Zakon, sa viac priblizuje k zivocisnej risi, ako k risi ludskej (Soc.Psychol.) Opytajme sa, na akej urovni sa nachadzame my,jednotlivci? Ak ma chlap vztah z dievcatom (a naopak),mal by sa istych principov Lasky a Moralky pridrziavat. Nepricetne flirtovania a klamstva do oci tu miesto nemaju. To, ze niekto to povazuje za 'normalne', to je vplyvom sucasnej doby a uvolnenej moralky, resp ?amerikanizmu.

sunnysweetie

agina..ja budem mat 23
skoro 6rocny vztah..
minule cele leto som bola v zahranici.
nas vztah to vydrzal..
sme si stale verni..
a nejaky ulet na chate ma netrapi..
trapilo by ma osobne stretnutie/kontakt..

ani ja uz nerobim somarinky na pokeci..
uz v tom nevidim zmysel,ale dakedy to bola sranda..heh

sranda konci vtedy,ked to prerastie do niecoho vaznejsieho..

sunnysweetie

silinka33
a preco s nim nezacnes taku temu,ze ci ta este stale miluje a ze ci sa nahodou nezalubil do nejakej inej..a tak..ze mas zvlastny pocit a strach o vas vztah..

a UC SA!
viem,ze je to tazke..ale uvedom si,ze chlapa si mozes najst aj ineho,ale skolu nie..musis ju dokoncit.ved si tak blizko..
snad si nepokazis zivot za nejakeho klamara..vschop sa dievca..
cas zacina hrat proti tebe..zabojuj,bud teraz,alebo nikdy :(

agina

Sunnysweetie ja mam 27 rokov, davno som vyrastla z nejakych chatovych klamstiev. A poviem ti, ze ani ked som bola mladsia ma to vobec nelakalo...
Zelam ti len, aby si s priatelom nasla konecne svoje stastie...

damian

Bolo by to veeeeelmi smutne, keby si sa snazila pokracovat vo vztahu len preto, aby si neostala sama. Dokedy sa chces trapit? Keby som sa ja spraval, ako Tvoj suhaj, moja Deniskaby uz bola davno fuc, za horami-dolami a vobec by sa netrapila, co ostane sama, ci nie.

silinka33

Ach ludia, zas ma to chytilo...revem ako male decko, prezvanam mu a nic...uz mi ani nevola, setri si kredit na ine veci...maily pise sice mile, ale take neutralne,nic v zmysle ze by som mu chybala, alebo ze by sa na mna tesil...na konci len: Ak budes chciet napis este. Do toho mesta ide na 5 dni, nebude mat pracu, vraj nevie co tam bude robit, ze asi odychovat len...iste, keby tu bol tak ho asi zbijem...prd sa ucim, neda sa mi, mam len depky,lutujem sa, mam chut sa s nim pohadat, vykricat mu vsetko, pohrozit rozchodom, ale na druhej strane sa bojim, ze by s tym nemal problem...ja viem, som fakt SPROSTA ale asi ho vazne milujem...nedokazem ho len tak odkopnut, sama by som to nezvladla, poslednych 7 rokov som mala stale vztah a nie som zvyknuta byt sama, asi by som sa urevala na smrt...pomooooooooooc!!!!!
Asi sa pojdem vynimocne niekam opit ci co...

sunnysweetie

agina..
vidiet,ze nepoznas nas vztah,je to jeden z najkrajsich vztahov na svete..

kazdy ma v zivote obdobie,ze chce skusit nieco nepoznane..
nikdy v zivote by som neveru neodpustila..
ale ved to su len nevinne flirty cez chat..
povedz mi,ze ty to nerobis..
ja sa priznam,robila som to,aj ked teraz ma to uz tak nebavi..
prihlasila som sa napr. ako chlap a chatovala a namotavala male baby..a skusala co na ne funguje..bola to sranda..
alebo sa s kamoskou prihlasime pod inymi nickami a chatujeme na skle a provokujeme chalanov..ide o tu srandu..
nikdy v zivote by som priatela nevymenila..je super..
nemam za co na neho ziarlit..je mi max verny..a to si na nom vazim..
to,ze chatoval na skle s inou - znamenalo,ze sa predomnou s tym neskryva,takze vedel,ze nerobi nic zle..
ale to pochopite az po dlhorocnom vztahu s clovekom,ktory vas kazdy den miluje viac a viac..a vy ste najstastnejsi na svete..

ja som len chcela silinke33 ukazat,ze aj ini chalani chatuju s inymi babami..to som este nevedela,ze on sa s nou asi aj stretva a posiela jej svoje fotky a pise jej "zamilovane" emaily..
to moj nikdy nerobil..
verim mu

takze moja draha..agina..chcela by si byt velakrat na mojom mieste..