__UMELE SLADIDLA__

Príspevok v téme: __UMELE SLADIDLA__
sladidlo

Ako je to so sladidlami? Citala som ze najvhodnejsi je Aspartam, no samozrejme vsetko s mierou.Rozmyslam preto ze si radsej budem kupovat ten, konkretne "IrbisSweet". Ja pouzivam sladidlo Cologran (cyklaman+sacharin) z Lidlu a denne si dam tak cca 6tbl.
No na nete som narazila na tento clanok o aspartame, ze je nebezpecny, teda v sladidle "NutraSweet".
www.celostnimedicina.cz
CO JE TEDA PRAVDA??? Prosim RNG porad, ale aj vsetci ostatni. dakujem

sladidlo

RNG prosim ta, ten vytazok zo stevie rebaudiany sa da kupit v lekarni vo forme tabletiek? alebo ako? Ja si totiz nechcem sladit kavu ani caj s normalnym cukrom, ale zase neosladene si to nevychutnam. No ak su sladidla vyslovene nebezpecne, radsej s tym teda seknem a nebudem vobec sladit.
Tu je moj mail: Achesaa@pobox.sk
Vopred dakujem.

RNG

Neviem sa prebojovat do toho clanku.
Co sa tyka sladidiel, je tu obrovske sprisahanie.
Zacalo v sestdesiarych rokoch, hned po kubanskej krize, ked bol nedostatok cukru.
Prisli na vyrobu fruktozy z kukuricneho odpadu(vysokotlaka vysokoteplotna hydrolyza )
High fructose corn syrup je sladsi, ako trstinovy cukor, telo ho vie metabolizovat, ale jeho travenie je inaksie, nez glukozy a sacharozy(repny cukor).95% fruktozy skonci v peceni, kde sa zmeni na tuky, len 5% spalime na vyrobu energie.
V pripade glukozy je to prave naopak-95% skonci vo svaloch na vyrobu mechanickej energie.
Takze fruktoza nam neda energiu, ale robi z nas najtlstejsi narod na svete.

Co sa tyka nahraziek cukru, ostatne sacharidove su tiez podvod.
Nesacharidove su stary znamy ale skodlivy sacharin(len mierne skodlivy), cyklamaty(stiahnute v USA z trhu s obvinenim na spojenie s rakovinou, dodnes neviem, nakolko pravdive, lebo je to prirodny produkt,a najnovsie Aspartam.
Ak potrebujes dostat info, akym podvodom ho vobec schvalili, napis mi e-mail adresu.
Je zlozeny z troch jedovatych zloziek a v tele sa vie ciastocne na ne rozlozit.
Tazko sa je vobec prebojovat k clankom okolo neho, lebo pri poslednom sude pre "nedostatok dokazov"nielenze aspartame zbavili obvinenia, ale dokazali nejak presadit cez senat, ze ziadne ine sudne procesy sa nemozu proti nemu robit do buducnosti, co je z hladiska ustavy USA bezprecedentne.

Takze tak sa situacia ma. Kedze pomaly konci patentova ochrana na aspartame, mozno sa raz dozvieme plny rozsah pravdy, ale pochybujem, ze to bude tak skoro, lebo by bolo plno firemnych zaujmov poskodenych-aspartame=nutrasweet sa pouziva v USA do vyse 3000 produktov v sucasnosti.

Ja ako cukrovkar pouzivam vytazok zo stevie rebaudiany, ktory je nielen nesacharid(stevisidy a rebaudianosidi), 300 krat tak sladky ako cukor, ale zaroven pomaha regenerovat pankreas poskodeny pri cukrovke.
Nedavno som spomenul v inej teme pri diabetes aj cukrovu nahrazku erytritol, tiez typ sacharidu(cukrovy alkohol), ktory sa ale pre malu molekulu vyluci mocom velmi rychle, takze sa z neho v tele pouzive velmi malo.ten sa vzhlahom a sladkostou a moznostou pouzit aj pri peceni najviac podoba na cukor.A je to prirodzeny produkt, nachadza sa v roznom ovoci.