Zápal močových ciest

Príspevok v téme: Zápal močových ciest
grace

Za posledný polrok mám tento zápal už 5 krát a sama neviem co robim zle, vsetky rady dodrziavam, ale zda sa mi ze zakazdym sa to objavi asi 2 dni po pohlavnom styku (nie po kazdom)bola som liecena bismoralom antibiotikami raz to preslo aj same od seba, ale je to nepredstavitelne neprijemne a najma to, ze neviem kedy ma to zase chyti:(
mate niekto nejake skusenosti alebo typy a postrehy?alebo nejake linky na dobre stranky... ?

RNG

Ucinne latky v brusniciach/cranberry su niektore specialne cukry a najma trpka antimikrobialna latka , berberine.
Na ucinnost treba velmi vela brusnic,az 100 gramov ovocia denne, ale specialne cukry dostat osobitne, ako som tu uz bol uviedol D-maqnnozu, davka pol lyzicky(2 gramy) kazde 3 hodiny, vcitane podla moznosti aj v noci po dobu minimum troch dni a pit hodne vody.
Na berberine je odporucena davka 2 x 1 gram a je ucinny nielen na rozne urinarne infekcie, ale aj na rozne crevne.

astalavista

Na močové cesty je veľmi dobrý extrakt z brusníc,aspoň to som počula. Ja som mala len zápal močového mechúra raz a ten mi preliečili antibiotikami. Ale videla som na nete uroval s brusnicami a možno by sa to oplatilo vyskúšať.

Mocaky9

ano ano.. ja sa liecim uz par rokov, pred par mesiacmi som sa doliecila chemoterapikami a brala som tri mesiace tripin kazdy den jednu tabletku - odporucam, fakt to pomohlo.. no ale je to tu zas tak bezim do lekarne po vitaminy cecko a ecko, zevraj to pomaha urologicky caj susene brusinky.. cesnak, cibula a este sa potom pomodlim nech to rychlo zmizne.. drzim palce vsetkym trpiacim

idulienocka

velmi dobry na zapaly mocovych ciest je caj z kapucinky vacsej,je to dobre dezinfeciens,kupujem si ho tuna -odkaz odstránený-

Paťuš

Posúvam radu ktorá pomohla mne, nepomáhali čaje, litre vody, tabletky, zábaly proste nič až keď som raz našla na stránke christianfreeman.wordpress.com že stačí zmiešať 2 lyžičky mletej škorice a lyžičku medu vo vlažnej vode. Ešte stále tomu neverím no dala som si to len raz a zabralo, od vtedy problémy nemám. Dúfam že som pomohla. :)

lililienn

ak mozem poradit urcite najviac pomaha naparovat sa nad praslickou mam to vyskusane aj 5 x do dna a po dvoch dnoch to prejde a samozrejme pit hlavne vela vela tekutin, cistu vodu a caje.ak to prejde treba navstivit gynekologa.

n,,

pre janusik... neboj nebudeš mať nijaké následky.. len ti z moču zisti či tam ešte nemáš baktérie.. len poctivo ber. antibiotiká a pi moc veľa. a hlavne urologický čaj! keď to boli len močové cesty tak je to dobre.. a nevysedávaj vonku na studenom a neobliekaj sa tentko keď je chladno.. lebo to sa ľahko vráti.. a ak to budeš pociťovať zase... tak navštív lekára.. lebo ak to zanedváš môže ti to preisť do mechúra a obličiek a to je vážne..... takže skoré uzdravenie.. neboj nič hrozného nemáš:)

Ukrutny

Viem liečiť infekciu močových ciest. Ak máte zájem, napíšte sem mail. Nebudem to sem písať aby to neokukal RNG a potom nemachroval.