Zápal močových ciest

Príspevok v téme: Zápal močových ciest
grace

Za posledný polrok mám tento zápal už 5 krát a sama neviem co robim zle, vsetky rady dodrziavam, ale zda sa mi ze zakazdym sa to objavi asi 2 dni po pohlavnom styku (nie po kazdom)bola som liecena bismoralom antibiotikami raz to preslo aj same od seba, ale je to nepredstavitelne neprijemne a najma to, ze neviem kedy ma to zase chyti:(
mate niekto nejake skusenosti alebo typy a postrehy?alebo nejake linky na dobre stranky... ?

Matilda333

Zdravim, ja som trpela roky zapalom moc. ciest a taktiez mykozami.
Upravila som stravu ziaden cukor, muku len raznu a pohankovu, spaldovu, pijem kefir a biele jogurty v primer. mnozstve a vela zeleniny, ovocie pomenej skor bobulovite ziadne susene kondenzovane. Beriem probiotika Superdophilus Woman. Pred stykom a po sa vymocit, nohy v teple , neprechladit sa, ja nosim v zime termo pradlo, no najlepsie sa je zacat otuzovat, sauna a pod. Chodim na imunologiu comu som sa bohuzial nevyhla, ale velmi mi to pomohlo. Pichali ma Polyoxidonium co je na zvysenie sliznicnej imunity a pravdu povediac pomohlo mi to dost. Kura sa opakuje 2x rocne ako lekar povie, ale stravu dodrziavat nadalej..., Drzim vsetkym palce a hlavne byt v klude .)

madulik

Treba zájsť ku gynekológovi,aby urobil výter z pošvy na chlamidie. V prípade aj sa objavia, u zeny tak sa musi liečiť aj partner. Predpisu vám liek sumamed. U partnera sa zisťujú chlamidie vyterom z močovej rúry je to veľmi bolestivé!!!

Lili007

Mne pomohol sirup s výťažkami z brusnice a urologický čaj...ale úplne najviac pobyt v kúpeloch s liečivou vodou na urologické tažkosti...stačí aj pár dní...

majinka b

mne sa to stava po antibiotikach,palenie pri moceni,bolest,stale tlak na wc, ,vtedy vysadim uplne sladke , nasadim candivac tablety ,uziva sa dvdsat dni,a rok mam pokoj,ale to je asi ine,hoci neviem.. priznaky su na zapal mocovych ciest,aj kandidu.

Marxcela

Mala som problem s opakovaným zapalom mocovych ciest. Najma v zime a potom obcas v lete z plaviek. Bol to zacarovany kruh. Pomohol mi az wobenzym

Benanola

Zápaly mám cca raz za dva roky, tak patrím ešte k tým šťastnejším. Vždy pomohol brusnicový čaj, potom taký brusnicový prášok z lekárne a hlavne byť v teple. Mojej známej (pri chronickom zápale) tiež nič nezaberalo až nakoniec jej pomohla jedine akupunktúra..

Majalka

Ďakujem Bibianna za tip, užívam tú Blokurimu každý deň 1 vrecko do pohára vody a mám po dlhej dobe pokoj ...ťuk-ťuk :-)

roxymila

OigeEgio kiežby toto stačilo. :-( Mňa tieto problémy trápia rok čo rok najmä v zime dodržiavam všetko čo si písal, ale výsledky žiadne.