Zápal močových ciest

Príspevok v téme: Zápal močových ciest
grace

Za posledný polrok mám tento zápal už 5 krát a sama neviem co robim zle, vsetky rady dodrziavam, ale zda sa mi ze zakazdym sa to objavi asi 2 dni po pohlavnom styku (nie po kazdom)bola som liecena bismoralom antibiotikami raz to preslo aj same od seba, ale je to nepredstavitelne neprijemne a najma to, ze neviem kedy ma to zase chyti:(
mate niekto nejake skusenosti alebo typy a postrehy?alebo nejake linky na dobre stranky... ?

OigeEgio

-piť čaj z prasličky roľnej, taktiež naparovať a kúpeľ...
-do jedálnička pridať brusnice v rôznej forme- najvhodnejšie samozrejme čerstvé, sušene, zavárané, džúsy
-čaj materina dúška

veľa šťastia

sovica

Ahoj ferihitka, mam presne ulplne presne vsetko ako ty, ako by si pisala o mne, tiez 3 roky bojujem a neuspesne, uz neviem ako dalej, ja to mam skoro v kuse, par dni ok, potom znova a to tak dokola, tiez som teraz vyskusala d manoza blokurima tak uvidim, da sa to uzivat dlhodobo a je tam aj davka pre sexom a po sexe. Ja sa praveze chcem dat uz poriadne vysetrit lebo to uz nieje mozne toto, len teraz som tehotna tak az po porode. Mna na urologii uplne odbili, ze v moci nic nemam a ze z ich stranky som zdrava, a ani ma nevysetril nic, musim najst ineho urologa. Mne to pravdepodobne vyvolala ureaplazma ktoru som mala vo vyteri na gyne, len som sa nemohla poriadne liecit lebo som dojcila dcerku a na to su silne antibiotika, tak som trpela a liecila sa kadecim doma, no a potom ked som sa ureaplazmy zbavila aj tak problemy zostali. Neviem co dalej, je to strasne zufalstvo, clovek si nevie pomoct sam a nevedia ani lekari, uplne to zneprijemnuje zivot...

anickadusicka

ferihitka ako dlho si tie jednotlivé lieky a všetko čo to malo pomôcť brala? ono to má zmysel a účinky sa dostavia až keď ich budeš brať istú dobu. Ja som brala wobenzym veľmi dlho, trvá mesiace kým sa telo začne spamätávať a dávať dokopy. To nefunguje tak, že jeden deň niečo začneš brať a druhý deň čakáš, že už bude dobre :-)

ferihitka

no ak mozem pridám sa k diskusii.
trpim tymto prekliatym ochorením uz asi 3 roky...možno styri,uz to ani neratam,to sa ani neda.
vyskusala som všetko, od aatb, cez volnopredajne vsetky lieky, sirupy, wobenzym, bio kokosovy olej, všetko všetučko,co je na trhu, minula somna to neviem kolko tisice eur...tie pripravky su velmi drahe..pomohli mi na par dni, kazdy...potom sa to hned objavilo.najlepšie, jedla som na to atb vtedy bolo tych par dni fajn celkom,ziadne palenie pri moceni,a potom ZNOVA !!! to zacalo,hned ako som ich dobrala.
neustále palenie pri moceni, po sexe nehovoriac,uz si sama neviem dat rady, lekári ma posielali na cystoskopiu,tam ma nedostanu, bola som zdrava mlada zena,nepotrebujem,aby mi pchai kameru do mechura, na ct sa nic nevidelo, proste nič, lekári vsetci urologovia v kraji su uz zo mna zufalí, chodila som k nim ako na hodiny klavira, teraz ma to uz prestalo baviť, nechodím,asi rok som nebola, psychika uplne v riti, hystericka a nervozna baba sa zo mna vdaka tomu stala. to hnusne neustale palenie a stipanie pri curani sa uz neda vydrzať .stále to mam. raz mi najdu enterokoka, raz streptokoka, raz nic, raz stafylokoka, ale iba RAZ za tie roky som mala bielkovinu v moči, nikdy viac !! no chapete ???ja nie, a nechápu ani studovani doktori,som zazracny ukaz tuto už v nasom malom meste ,ma azda kazdy lekár pozna, oj sexuálny zivot bol roky na bode mrazu,a neni ani teraz najideálnejši, samozrejme prisne dodrziavam absolútne všetky pokyny lekárov ,hygieny, na všetko dbám,ako mam, umyvanie, nosenie bavlny, zehlenie gatiek, gynekologovia ma uz poznaju,nik nevie najst pričiny toho, preco ma stále pali medzi nohami a pri curani, raz viac, inokedymenej,ale mam to stále.skusala som dokonca aj akupunkturu-rok som na nu chodila-bez vysledne..trošku pomohla potom už vobec.takze som ciste zufallstvo co sa tohto týka a mam pocit,ze zanedlho skončím na psychiatrii

rasto-11

Na močové cesty je veľmi dobré piť nápoj Tibi. Je dobrý na celkové zdravie (zvýšenie imunity). Zakúpiť sa nedá - treba si ho pripraviť doma. Návody sú na Internete. Linky sem písať nemôžem pretože by to bolo porušenie Pavidiel Zdravie.sk , ale.. napíš si do google "nápoj tibi" a nejaké návody určite nájdeš...

sunrise123

Vladia, ja som to mávala z kondómov a z toho, že som nebola dostatočne vlhká. Ale ako som začala brať HAK a priateľ nemusel mať kondóm, bol vlhký aj on, tak som tie problémy nemávala vôbec a bol pokoj. A teraz bohužiaľ znova.
Ale aj pre mňa platí, že po sexe sa treba vycikať, osprchovať a ja si dávam MULTI gyn gél - aj pred, aj po. (nechutí to nijako, tak sa nemusíte báť - ! trochu štípe tam dole, ale po chvíli to prestane, je to aj v návode). Robím si 3 mesačné kúry s tým. A taktiež výplach s rosalginom. Vtedy mi prešli všetky problémy tam dole :) + BIO kokosový olej. Nerobím im reklamu, ale naozaj mi toto pomohlo.
A dávať pozor na bosé nohy + kríže a prechladnutie zo spodu.

Emmma

Ja som skúšala rôzne veci z brusníc (kapsulky a sirupy) a nejak že by mi to pomáhalo sa nedá povedať. Teraz mi odporučili v lekárni BLOKURIMU a celkom to funguje, nemám tie nepríjemné pocity v podbrušku stále. Antibiotiká už nemôžem ani vidieť, akurát mám potom silnejšie vag. mykozy po nich :-(