zasa skola

Príspevok v téme: zasa skola
kopa stresu

ahojte.. riesite tu mnoho problemov, tak vas, prosim, ci by ste aj mne nevedeli pomoct.. teraz idem do druhej na strednej.. moj zivot je proste jeden velky zhon.. uz teraz zacinam mat silnu depku z toho, ze zasa zacina ten isty kolotoc.. chodim na strasne tazke gymnazium, kde na nas profesori strasne tlacia a vyzaduju od as strasne vela.. moj kazdy den je o tom istom.. rano vstanem s bolestami brucha od strachu co ma zasa caka.. v triede nas je dost vela a to vela mudrych ludi.. musim sa ucit, ucit, aby som od nich nezaostavala.. ja proste mam taky ciel, ze sa musim dobre ucit a byt jedna z najlepsich.. nechcem patrit do skupiny tych "hlupych".. akonahle pridem zo skoly, stihnem sa len najest a zacinam sa ucit, ucit, ucit.. ziadny kruzok, ziadne stretavky - nic.. nie je casu.. denne mame mnoho predmetov, teraz este viac, vela uciv, vela testov.. vzdy musim byt pripravena.. je to strasne, ale vzdy musim byt 100% pripravena.. ucim sa to, az do vtedy kym to neviem naplno.. viem, ze keby som sa to dobre nenaucila, bolo by to este horsie, potom mam este horsi pocit, vycitky preco som sa to nenaucila.. ucievala som sa niekedy aj dlho do noci.. vecer som nemala ziadny relax, ziadna TV, nic.. ti profesori su niekedy strasni.. stalo sa mi, ze raz som to nevedela uplne 100%, par veci som zabudla a sama profesorka zacala na mna kricat, ze aka som hlupa.. mna to tak vzdy vezme, ze pridem domov a aj si velakrat poplacem.. cely svoj zivot, hlavne skolu beriem privelmi vazne.. musim mat dobre znamky.. nikto to odo mna nevyzaduje, ved sami nasi mi hovoria, neuc sa uz preboha tolko.. naco ti to je.. ale ja jednoducho musim.. musim byt najlepsia, musim hlavne ludom dokazat, ze mam na to, aby som sa dobre ucila.. ked som robila prijimacky, hovorili mi, ze je to najtazsia skola, ze aj ked to neurobis, nezufaj.. a ja som to dokazala.. a teraz potrebujem ludom dokazat, ze mam na to, na tejto tazkej skole, dobre sa ucit, ale vlastne aj ja sama chcem, aby som bola v triede ta mudra.. lenze takto mam zo zivota len same stresy, nestiham nic ine len ucenie, mladost mi unika pomedzi prsty a ja viem, ze to takto nemoze dalej ist.. snazim sa s tym nieco robit, ale neda sa to.. teraz ma zasa chyta panika, ze moj 2 mesacny oddych, vystrieda kopa tych istych stresov.. pocas skoly som schudla 10 kil.. ale nastastie som to teraz cez prazdniny vsetko dobehla, len nasi sa uz tiez boja, aby to nezaslo tak daleko.. ak by mi niekto vedel nieco poradit, budem velmi vdacna.. PS: ked mi poradite psychloga, ani to nebude dobrym riesenim, lebo som jedneho skusila a myslim, ze to bola len strata casu..

moniqa87

kikkuska zasa uplne na to kaslat nemoze, lebo len prechadzat nestaci, resp. staci prechadzat z tych predmetov ktore vie ze nebude urcite potrebovat a venovat sa tomu co potrebuje, to zas tak vela casu nezaberie...
no a ja som mala take spoluziacky, ktorym prechadzat stacilo a nakoniec sa vobec nedostali tam kam chceli...
a kopa stresu ak chces ist studovat psychologiu tak sa budes musiet venovat NOSke a ta je, teda aspon u nas bola az od druheho rocnika a poviem ti bude ta to urcite bavit, ked ta take veci zaujimaju, mna to teda velmi bavilo... :-)))

kikkuska

Boze,Zasa taka svedomita nemusis byt.U nas to je tak ze sa ani neucia na tych gympoch.Seru na to.Hlavne ze prejdu.Aj tak ti to je trochu nanic.Vsak ak spravis maturitu nemas problem sa dostat kde len chces.Moja sestra sa ucila na zakladke na 1-2 a teraz na gymply 3-4.Sere na to.Hlavne je ze prejdes do dalsieho rocniku.papa pekny vecer

kopka stresu

ahojte.. chcem sa vam velmi, ale naozaj velmi pekne podakovat za vase krasne prispevky.. vo vsetkom s vami suhlasim, viem, ze takto to dalej nepojde.. vzdy som si povedala, ze to zmenim a cely rok som tak zila.. tento rok sa uz ale NAOZAJ pokusim.. skolu flakat nebudem, ale budem sa snazit chodievat aj medzi ludi, najst si nejaky konicek.. rozmyslam, ze sa prihlasim na tanecnu.. spoznam novych ludi a chvilku sa odreagujem.. len musim sa este naucit jednu dolezitu vec - nerobit si nic so zlych veci, aby ma neskolil neprijemny den.. napriklad, ked nedostanem dobru znamku, nemala by som sa az tak trapit, ako to bolo doteraz.. mna vzdy najviac trapi to, ze som sa poctivo pripravila a zakerna otazka, bum, je po dobrej znamke.. a ostatni s tahakmi, vychvaleni prefosormi - 1.. teraz si vsak uz vdaka vam urcite poviem, ze znamky nie su vsetko, sice znamka bola zla, ale aj tak to viem.. mate pravdu, nemozem sa stale splhat za druhymi, len preto, ze im prave ide to alebo to.. mne zasa ide nieco ine, co prave im nie.. este sa sice musim naucit, aby ma nerozhadzalo "vynadanie" od profesorov.. vzdy ked povedia nieco na moju adresu, typu, to co si teraz povedala za blbost, si hlupa.. naozaj mi nebudu vsetky tieto tazke uciva k zivotu.. mna osobne velmi laka psychologia, davanie rad a pomahanie ludom.. takze neviem akym konkretnym predmetom by sa dalo venovat, lebo tu to je dost vseobecne.. chcela by som ist (asi) na filozoficku fakultu, kde naozaj neprijimaju podla znamok, ale vzdy len podla prijimacich skusok.. naozaj je zivot krasny a musim si aj ja uz tu moju mladost zacat poriadne vychutnavat a to nie len pocas prazdnin, ale aj pocas skoly.. a inak, chodim na bilingvalne gymnazium v BA.. este raz dakujem!

quixy

hmm...odpoved "niekoho" je velmi zaujimava...:) vazne si poloz tu otazku: "budem si vsetky tie veci, co som si namemorovala do hlavicky aj dlho pamatat?"
sunnysweetie, nie si nahodou z vychodu? aj tu je jedna taka chemikarka, resp.2 - teda na mojej byv. skole...a teraz z chemie neviem nic...:D bolo mi to nanic...a nanajvys ma to vobec nebavilo...a o biole uz ani nehovorim...

cici_mici

ahoj kopastresu..ja idem na tretieho rocnika na gympli a tiez som podobne poctiva a cielavedoma,co s atyka cuenia.tiez uceniu venujem vela casu,ale zistila som,ze aj ked je toho ensktuocne vela,musi sa dat zvladat aj nieco ine.ja som zacala chodit na tanecnu,ajked casovo mam velmi nabity program,s tym cuenim mi to ide potom nejak lahsie.skus zaccat s nejakou aktivitou pomimo skoly a uvidis ,ze sa to zlepsi.ja som mala teraz vybornevysvedcko,aj ked som chodila na tu tanecnu.dkonca som zacala aj sukromne na anglinu potom chodit..a na ktory gympel chodis,do ktoreho mesta??

sunnysweetie

PS:nic nikomu nedokazuj..
inych tvoje uspechy az tak nezaujimaju..
prekonala si samu seba uz len tym,ze si sa tam dostala..
neklad si take vysoke ciele,lebo sa zrutis..

:-(

je to smutne ze stredne/a neraz uz aj zakladne/skoly chcu az take vela po studentoch.ked sa na to pozries za par rokov zistiz ze si stravila najkrajsie /teenagerske/roky ucenim sa./tak ako ja/je mi z toho do plac!!

sunnysweetie

ahoj
som stastna,lebo vdaka Bohu som jedno max. tazke gymnazium ukoncila pred 4rokmi.
ti poviem..
kazdodenne ucenie/mucenie..ziadne vychadzaky..
od pondelka do piatku,kazdy vecer som travila nad knihami..
rano na osmu do skoly, poobede,okolo 14hod. som prisla domov,pozrela serialy a od 16 do 21/22hod. som sa ucila..
nerada na to spominam..
patrila som medzi najlepsich ziakov v triede,co bolo vtedy mojim cielom..
mali sme taku chemikarku, u ktorej nikto nemal sancu mat jednotky, ja som sa ucila tolko,ze som to dokazala..
vtedy som bola na seba hrda,ale dnes viem,ze mi to na nic nie je..
z chemie a ani z dalsich predmetov si skoro nic nepamatam..

dam ti jednu cennu radu :
uzivaj si zivot..neber to tak vazne..
moj brat tento rok skoncil najstazsie gymnazium na slovensku..cele 4roky sa ucil tak na 1/2/3..netrhali mu zily ai 4ky..
zmaturoval na same jednotky,dostal sa na prestiznu vysoku skolu a na tazke roky na gympli uz zabudol..spomina len na to pekne..na spoluziakov,na prestavky,na vylety..
moja draha,neber to tak vazne,lebo sa z toho zblaznis..a po 4rokoch zistis,ze si cele roky ani nezila..
a na co ti to bolo?
na nic..
na vysku musis robit prijimacky,ktore zvladnes podla toho,aka budes sikovna..
mozno ti jednotky na vysvedcku pomozu dohnat nejake body..ale je to zbytocne..
takto si znicis nervy,pojdes na psychiatriu, a ziadna vyska ani super ziot nebudu..
spamataj sa..
dobre znamky v skole nie su vsetkym..
prvorade je zdravie a to,akym si clovekom..

antiskola

KOPA STRESU odkial si? JA som presne presne gtaky isty pripad denne sa ucim 6-7 hodin..minuly rok mi z toho skoro preskocilo.