aknecolor

simona

nevie mi niekto poradit od coho by som mohla pribrat?Viem ze vela ludi chce schudnut ale ja chcem pribrat.Okrem cokolady a sladkosti tie mi nepomahaju.

deedee

no ja ho používam jedine ako make up. potom to ked tak zafixujem púdrom, ale inak make up nepoužívam. iba aknecolor a pôsobí antibakteriálne

poliewoocka

Aknecolor je clotrimazolum,vysusuje akne,posobi antibakterialne.Nema konkretne ucinky na rozsirovanie ci zuzovanie porov.Nemal by sa nanasat na celu tvar,ale len na postihnute miesta,pretoze dost vysusuje.
Tvorba akne zavisi hlavne od predispozicii.Potom su to drobnosti ako hormonalna rovnovaha(akne sposobuju muzske hormony androgeny,preto po nasadeni hak,ktora obsahuje estrogeny a i. zenske hormony su tieto androgeny potlacene a akne mizne),stravovanie,pohyb,pobyt na cerstvom vzduchu,tekutiny,spanok a psychika.
Pri cisteni pleti,ci uz hlbkovom al. povrchovom je dobre mat rozsirene pory-naparovanim(proti vriedkom posobi naparovanie nad vodou,do kt. dame lupene sirôtok),pory takisto rozsiruju aj cistiace pletove mlieka.
Pocas normalneho dna je dobre mat pory zuzene,aby sa nezaniesli.Preto je dobre si po cisteni pory zuzit pletovym tonikom s obsahom enzymov z uhoriek alebo kyseliny salicylovej.Pory sa rozsiruju a zuzuju,pretoze su napojene na sval.Vekom postupne ochabuva,preto treba klast doraz pri hlbkovom cisteni,aby boli dostatocne otvorene.
Ak ste este na nieco zvedavi ohladom pleti a pod.,kludne sa opytajte:)Vyskusala som na sebe uz mnoho...

kika69

NOOOOO LUDIA..moja mamka je lekarnicka a ked som si natierala na ksichtik akne-color..tak ma mamka dobre ze ne okricala..ze to nie je make-up, ze mi to tak znici plet ze sa nespamatam, ze to sa ma davat ako korektor iba na miesta kde su vyrazky..a ze aj tak to je lacny vyrobok, nekvalitny..na aknoznu plet uplne newhodny..a bla bla..

pentium

zdrawoweda=))a ty mas aky typ pleti???mastnu??ci suchu???ci zmiesanU?
ja som pouziavl aknekolor dlhodobo(t.j.10mesiacov,aj s dvoma prestavkami,ked som aknekolor nepouzival pocas jednej prestavky jeden mesiac)a mne to teda dost znicilo plet,uplne mi ju vysusil,a akoby aj to nestacilo,mi este aj upchal pory...takze teraz musim pouzivat vela pripravkov na plet,aby sa mi netvorilo akne...

zdrawoweda

no tak ja som naprilad vyskusala uz kopec make-upov, ale aknecolor mi prekryva najlepsie... ale su na neho aj zle ohlasy, pre kazdeho vyhovuje nieco ine, kamoska hovorila, ze jej znicil plet, a pre mna je zas uplne perfektny...
prekryva super a este aj lieci... vsak vyskusaj ho a ked ti to nebude robit dobre, prestanes ho pouzivat... :)

pentium

veronika,a nemas nejake skusenost aj s pripravkami ktore ti pory rozsiria???a za aky cas sa pory rozsiria ???po tyzdni,alebo po prvom naneseni rozsirujuceho pripravku?