prečo si nezaslúžim lásku? čo robím zle?

Príspevok v téme: prečo si nezaslúžim lásku? čo robím zle?
depka

Prosím vás, ja to fakt nechápem, prečo je láska najhorší cit zo všetkých? Prečo si nezaslúžim to aby ma nikto miloval takú aká som? Je mi z toho fakt do plaču, síce fakt je že mi už slzy tečú po lícach...Ale to je jedno. Prečo ma láska obchádza ako by som mala mor, prečo keď som si už myslela že som konečne našla toho pravého tak mi vždy zasekol sekeru do chrbta a to sa mi stalo už 2x a úplne rovnakým spôsobom. Povedzte mi ČO ROBÍM ZLE. Obaja chalani čo som mala zrazu chodili ešte s ďalšou babou a nakoniec som bola ja tá odkopnutá. A prečo sa práve ja cítim zle? Načo mi je takýto život, ako mám žiť keď už ani nedokážem veriť v skutočnú lásku. jediné čo cítim je obrovská nenávisť. Prosím vás, zastrelte ma niekto, ale fakt. Ja nevládzem!!!

jazmin

SHAKI veľmi pekne si to napísala a máš pravdu ja viem, ibaže je to dosť ťažké, preto tak rada chodím do práce, lebo pracujem so super ľuďmi, ibaže keď prídem domov, a čakajú ma doma denno - denne hádky, vtedy ma to dostane. A opäť "upadnem". Ale snažím sa a viem žepodvedomie veľmi vplýva, človek to pochopí, ale zrealizovať to je oveľa ťažšie. Ďakujem že si to všetko napísala, a keď opäť to mňa príde, tak to prečítam zas a zas, kým to neprekonám a "nevyhrám". :-) Si super človek, hoci som ťa spoznali iba teraz :-)

SHAKTI

Moja nie som dokonala-ale zacinam sa milovat taka aka som,pretoze chcem aby tak milovali aj ini!
Ale nie,vy mna ani nikoho nepotrebujete,potrebujete iba sami seba- vydrzat sami so sebou,mat sa radi..
ja vam nemusim ukazovat co je vo vasom zivote krasne..staci otvorit oci a poobzerat sa okolo seba :-)vnimat..
neprehliadat "detaily",tesit sa z malickosti-uz len z toho,ze ste sa mohli zobudit do noveho rana,ste zdravi, mozte chodit,bezat,mate co jest a urcite sa najdu okolo vas ludia,ktori vas maju radi..
viete aky je idealny vztah?? Ten co mate so svojim psom..ked pridete domov,caka na vas,vrti chvostikom,tesi sa ze vas vidi...milujete ho aj ked je spinavy,smrdi,urobi cosi zle,necakate od neho ze umyje riady,povysava..milujete ho uz len preto ze je..
milujete ho takeho aky je- a tak musite milovat aj ludi okolo seba ale hlavne seba..
Zivot je dar,nepremrhajte ho trapenim,smutkom,nenavistou..zivot treba zit..kto nevie ako zit,nech sa to nauci-da sa to..ako sa hovori- Co ma nezabije to ma posilni!! Tak to je- vsetko zle vas ma posilnit!
drzte sa...som rada,ze to niekto aj cita a hlavne,premysla nad tym..to je prvy krok..upracte si vo svojom zivote, v hlavicke,srdci,dusicke..necudujte sa,ked zijete v bordeli a chaose,ze nic nemozete najst!! Tam kde je neporiadok ani navstevy nechodia :-)

dustyna

SHAKTI,dakujem,krasny a pravdivy prispevok....musis byt skvela osobka:).Tvoja spolocnost by sa zisla mnohym ludom(aj mne),aby si im ukazovala,co je v tom nasom zivote krasne a podstatne.Budem sa snazit mysliet na tvoje slova...Este raz aj za seba ti velmi pekne dakujem

SHAKTI

jazmin...poznam ludi co mali rovnako tazky osud ako ty,mnohi si dovolim tvrdit aj tazsi..a dnes su z nich Velky ludia..a vies preco?? lebo sa prave s tymto tazkym osudom dokazali vyrovnat,s minulostou...je to velmi tazke,viem to aj podla seba..Nejde to zo dna na den,ale trva to roky..ale hlavna zasada je to- Minulost uz nezmenis,ale svoju buducnost zmenit mozes..nemozes zit minulostou lebo ta to znici..
Treba pochopit,ze medzi ludmi sa najdu svine ale najdu sa aj dobri ludia,nie su vsetci rovnaki..musis pochopit co preco si mala mat takyto tazky osud-nieco ti to musi dat..inak sa nepohnes vpred.. aj to je dar,ze vdaka tomu,si budes davat pozor na ludi,mozno ich budes vediet lahsie odhadnut ako ini-kto je dobry a kto zly..

Zasadnu chybu,po precitani tvojho prispevku robis v tomto..
Nie dufam,ale viem-verim!
Nie ze si nezasluzis,ale zasluzis ako kazdy iny clovek,mozno vdaka svojmu osudu ovela viac-stastie,lasku!
Nie ze mozno zvladnem skolu-ale urcite ju zvladnem,mam na to!

Ako hovorim,zmena myslenia..nie je to lahke,to vobec netvrdim-samej mi to trvalo roky..ale jednoducho musis pochopit a zmenit myslenie,zacat si vazit samu seba-viem velmi dobre ake je to tazke-hlavne ak ti niekto ublizil,zneuzil atd.-dokonca je to to najtazsie-po takomto zazitku si vazit samu seba-ale da sa to!! to mi ver!! Ako hovorim treba sa riadne nasrat! povedat si a DOST!! Zasluzim si to co maju iny a ja to budem mat!!Ked pride vhodni cas..
pokial to nepochopis,nezmenis myslenie, vztah k sebe samej,nezmeni sa nic v tvojom zivote k lepsiemu!!
To nie su ziadne keci,ale verte ci neverte,naozaj to tak funguje..
staci maly priklad..ked sme zamraceny,mame zlu naladu-ludia od nas bocia,nechcu sa s nami bavit..
skuste sa usmiat,ako budete pritahovat pohlady,prave tych dobrych ludi k sebe..
proste negativna energia,ktoru zo seba vyzarujeme pritahuje zas len negativnu energiu,zle veci,nehody,zlych ludi.. a naopak-pozitivum-pozitivum..
ked ja som zla,depresivna,nenavidim vsetkych a vsetko-nemozem predsa ziadat aby ma niekto miloval,cakat na lasku!!
Ide to jazmin-ver mi,ale pomalicky,nie hopom..Ani Rim nepostavili za noc!
Ale sme ludia a ako ludia sa musime vyvijat,fyzicky ale aj dusevne,kym fyzicky rast skonci v istom obdobi nasho zivota,dusevne sa musime vyvijat stale-az do chvile kym dojdeme k poznaniu a podla toho aj zijeme.
Nepisem to sem pre potesenie,ale rada by som vam pomohla..pretoze viem,zila a trapila som sa tak roky,ako vy..a viem,ako mi je dnes fajn..usmievam sa- nechcem nic nasilu,cakam,pretoze viem,ze pride to moje stastie a laska..zasluzim si to,lebo som uz pochopila a toto cakanie si vyplnam zdokonalovanim samej seba-po fyz.aj dusevnej stranke...
Nechcite nikdy nic nasilu,prave ked to prestanete tak velmi chciet,vtedy to pride..vsetko ma svoj cas..a vecicky,ako peniaze,stastie a laska maju radi pokoj!
Dobry priklad je na hazardych hracoch- ti ktori su nervozni,chcu silou mocou vyhrat-tym sa to nikdy nepodari,ale ak jeden clovek hra,robi to len tak pre radost a potesenie,prave ten vyhra najviac penazi...
Treba sa zacat na seba usmievat,aj do zrkadla,pochvalit sa..urcite je vela veci,ktore su na tebe pekne..a ak ta prepadnu pochybnosti,alebo negat.myslienky-typu,nezasluzim si to,nikdy to pre mna nepride,nezvladnem to-treba ich rychlo zahnat- Co by som si nezasluzila,zasluzim...chvilku to trva,kym tomu sami uverite,ale ide to..
rozdavajte vokol seba stastie,radost,lasku,usmevy-aj cudzim ludom a ono sa vam to dvojnasobne vrati..aby som cosi ziskal pre seba musim cosi dat!!ale treba to robit bez tychto sebeckych dovodov..len tak..

jazmin

ahojte, prečítala som všetko od začiatku, je zvláštne čítať také príspevky, ako sa cítia ostatní, podobne ako ja. Mám 23 rokov, v živote som nemala ešte normálny vzťah, sem tam takých "blbcov", dostala som sa iba k bozkom. Aj ja túžim spoznať pravú lásku, niekedy aj ja mám pocit že asi si to nezaslúžim, ale ktovie. Určite je chyba vo mne. Presne neviem kto to napísal, ale mal pravdu, že najprv sa musíme naučiť milovať seba a potom môžme čakať aby nás aj ostatní milovali. Ale hovoriť je to ľahšie ako to fakt pochopiť a podľa toho aj žiť. Mala som ťažké detstvo, otec bol alkoholik, a zneužíval ma aj moju sestru, mamka o tom nevedela ani dodnes nevie, hnusí sa mi keď sa ma aj dotkne, asi preto som nemala nikoho, ani si neviem predstaviť, že by som bola s niekým. Neviem ako by to dopadlo. Aj keď sa raz vydám NIKDY nebudem veriť manželovi, a nenechám svoje dieťa NIKDY sám s otcom. Asi to bude stále vo mne, čo keď. Nedovolím aby to aj moje dieťa prežilo.ani mne sa nechce žiť, ale nemám právo sa sťažovať mám kde bývať, čo jesť, som zdravá,aspoň fyzicky, mám prácu, super kolektív, teraz som sa prihlásila na výšku, dúfam, že to spravím. A stále dúfam, verím že budem šťastná aj keď sama, ale aspoň dve deti chcem mať. A budeme šťastne žiť. alebo možno že nájdem niekoho "normálneho" :-), a budem šťastná. Často sa cítim byť taká "prázdna". nikdy by som si nesiahla na život, hoci o tom niekedy hovorím, ale iba kecám.Nikdy by som to nespravila, lebo mi to dal Boh, tak nech to zoberie on. Ani ja nemám priateľov, mamku ktorú zbožňujem, malú sestričku, brata, a veľkú sestru, ale už sme sa odcudzili. ináč nikoho, a kolegov, ale to je iné. Sú starší, nie moja generácia, ale musím byť rada, že to mám.v skratke to je môj život, či ľahký alebo ťažký ani sama to neviem posúdiť. Žijem

agina

Depka vyckaj casu ako hus klasu. Ti dvaja zrejme neboli tie prave lasky. Ta prava laska prichadza necakane. treba stale dufat a verit.

lilliana

Pýta sa Láska priateľstva, počuj aký je rozdiel medzi mnou a tebou?? Priateľstvo vravííí: Tam kde ty zanechávaš smútok a bolesť ja vnášam radosť a pokoj....asi tak:)

SHAKTI

vies depka...otvor oci...
ale mas pravdu..kaslat na teba..plytvam energiou lebo ti chcem pomoct,ale potrebujem ju pre seba..vsetci ludia od teba budu bocit,lebo takymito slovami,myslenim vyciciavas z nich energiu...

otazka?? na co si sem napisala tuto temu?? co si si myslela?? ze ti napiseme,boze to nam je luto,mas pravdu,mas to hrozne tazke..???????????
teraz si nam vsetkym ublizila,ktori sa ti tu snazime pomoct a to tym,ze si nic nepochopila..ale raz pochopis..

lilith

Dáš lásku,dostaneš lásku.Človek ktorý v sebe pestuje nenávist,vyžaruje negatívnu energiu,a láska sa rodí z lásky a nie z nenávisti.

depka

vieš čo máš pravdu...je to môj skurvený život, moje skurvené problémy a nemám právo tým obťažovať druhých...tak teda ja sa tu na zdraví už nikdy neukážem...tak sa tu majte pekne...pozdravujem lencok, katty a vlastne všetkých...a bolo by fajn keby admin zrušil témy odo mňa...majte sa