Soľná jaskyna 80SK

permoník

Alternatíva:ešte by sa dalo doplniť tvoj príspevok ľahkým odburávaním NaCl pri námahe a potením,kvitujem celý príspevok a ďakujem za podporu

Alternativa

Zdovodnenie, preco netreba mat PANICKY strach pred solou, len ROZUMNY respekt pri jej konzumacii: sol je nevyhnutnou sucastou nasho organizmu, telovych tekutin...rozpravka "Sol nad zlato"... Modelove krvne serum na analyzy /Sevatest Repro/ deklaruje obsah sodika 134,7 - 140,2 mmol/ liter, co po prepocte na krv predstavuje 2 - 2,1 g sodika v 1 litri krvi. Modelovy roztok sera sa priblizuje hodnotami priemeru v ludskom sere /co je ovplyvnene viacerymi faktormi, jedincom/. Infuzny roztok, bez ktoreho Vam nepodaju do zily infuziu - aj kardiakom a hypertonikom, je 0,2-0,9%ny roztok NaCl /kuchynska sol/, co po prepocte je 0,79-3,54 g sodika v 1 litri infuzneho roztoku, co je velmi blizke obsahu sodika v nasej krvi. Prijem soli si treba strazit, jej zdroje su kade-tade, ale solna jaskyna Vam jej obsah urcite nedoplni, sol v jaskyni ma bakterie niciaci ucinok.

Alternativa

Pozrela som si diskusiu okolo sodika a jeho ucinku na ludsky organizmus. Kedze profesne pracujem viac ako 30 rokov v klinickej chemii, cerpam zasadne z ODBORNEJ zahranicnej literatury. Sodik konzumovany a v solnej jaskyni : su to naozaj dva neporovnatelne prijmy do ludskeho organizmu, a teda aj s roznym ucinkom. V potrave ide o vysoku koncentraciu /velke mnozstvo/, v solnej jaskyni o malinke mnozstvo/m3 v priestore v porovnani s potravou /nano az mikrogramove/ + forma aerosolu. Preto v solnej jaskyni moze byt kardiak alebo clovek s vysokym krvnym tlakom aj niekolko hodin a bude vyuzivat pozitivny efekt haloterapie - efekt haloterapie z odbornej literatury je spracovany na www.jaskynasolitera.sk

permoník

a ešte som zabudol na stánke soľ lieči,je uverejnený môj príspevok,doporučujem čítať a platí pre všetkých aj známych a známych známych ako aj všetkých pocestných.

permoník

Milá Sofia,mrzí ma,ak som sa Ta čo len trochu dotkol,ospravedlňujem sa ,nemal som nič také v úmysle.No mrzí ma,že sa tu debatuje a dosť sa zavádza nepodloženými pravdami s výkričníkom namiesto s otáznikom,pretože nie je hanba opýtať sa,ale hanba je nedieť a nopýtať sa.

sophia

Permonik: tento clanok o konzumacii som pripojila prave kvoli jatyon - ovi.Prave preto som zdoraznila: v potrave.Dakujem ti za tvoje prispevky.Dufam, ze ludia pochopia co vsetko im moze dat Solna jaskyna :)

permoník

Zdravím vás.Najprv k tomu článku.Soľ ktorú spomínajú v tom článku,je síce tá istá ako v SJ,ale spôsob konzumácie je rozdielny.Kým v SJ sa inhaluje a telo si zoberie,len toľko aby doplnilo stav zásob v organizme všetkými minerálmi a zvyšok sa vylúči/močením/ orálna konzumácia nepozná hranice,potrava sa presáľa a soľ sa .potom filtruje cez obličky,čím ich poškodzuje.Je to tak so všetkým čo robíme proti prírode a sebe.Tým,že sa ľudia prežierajú,pijú,fajčia,vystavujú sa podmienkam nevhodným pre svoj organizmus/solárka,v zime slabá obuv,oblečenie apod/môžem tu písať aj romány čo všetko je škodlivé a ani si to neuvedomujeme ale tak konáme a potom čuduj sa svete "zomrel taký mladý,nič mu nebolo",zaoberáme sa vecami,ktoré v konzumnej spoločnosti a malom záujme o informácie vyvolávajú jalové debaty,či bolo skôr vajce alebo sliepka,alebo to,že je to drahé a pritom chodíme za relaxom k moru za tícky korún,ale je to zdravé pretože to povedali v TV ,ale že v pozadí sú obrovské peniaze,to už nevie nikto,a že zloženie morskej soli a kamennej je identické to tiež nikoho nezaujíma,jedna a tá istá soľ sa len nikde ťaží a nikde sa ropustila v moriach.Hovorí sa,že aj veľa dobrého škodí.Užívajte si život plnými dúškami,ale z každého rožku trošku.

sophia

Tu su nejake fakta:chcela by som zdoraznit ze je tam napisane v potrave!
cely clanok si mozes precitat na:
www.medicus.sk

Vedci varujú, že sodík obsiahnutý v soli so svojím vplyvom na srdce a cievy spôsobuje vysoký krvný tlak, a to bez ohľadu na to, v akom type soli sa nachádza.
Opakovane preto zdôrazňujú dávno známu radu, že zníženie obsahu soli
v potrave
môže znížiť riziko srdcového infarktu.

Andrej

Permonik,
ak mas nejake info o SJ, ktore su hodne uverejnenia(odborne, kvalitne a najlepsie aj nezavislo spracovane), kontaktuj ma cez www.svetzdravia.sk a mozeme to uverejnit medzi clankami.