Zase ďalšia téma o antidepresívach

RNG

Ja som svoj nazor povedal, uviedol som menej skodlive alternativne lekarske pristupy aj s vedeckymi datami okolo nich-to nie su moje nazory, ale statisticke udaje vyskumu lekarov, ktori hladaju lepsi pristup k lieceniu nez skodlive drogy, bol som za to kopnuty do zubov a obvineny zo ziskuchtivosti, takze nemam dalsi zaujem v tomto pokracovat. Data som uviedol, viac okolo toho aj tak neviem, tak sa s touto temou lucim. Prajem Vam vela stastia s vasim pristupom k vasim problemom.

tish

RNG je rozdiel mat depresiu obcas a mat ju v kuse a brat obcas? kiezby to tak fungovalo...skus si radsej ty nastudovat viac o depresii ale viem, ze ma zase odkazes na nejaky tvoj odkaz. nie dakujem. ja som si odzila svoju depresiu, NIE OBCASNU DEPRESIU ALE DEPRESIU KTORA MA NICI!!!!ktora mi nedovoli tesit sa, nedovoli fungovat ako normalny clovek, z ktorej mam dalsie problemy. a tie problemy teda nemam z liekov. ale kedze nechces, neuveris.

mamca

Veľmi si vážim každú snahu pomôcť a poradiť,ale nezdá sa mi vhodný prístup "moja liečba je najlepšia a ak ju odmietaš,si hlupák". Okrem toho som si všimla,že sa často zamieňajú pojmy depresívny stav a depresia ako diagnostikovaná choroba.

RNG

Lencok, ja tu nehovorim o bylinkach a cajoch, ale o prirodnych materialoch, ktore sa pouzivaju ako seriozne a ucinne lieky.
Rac si precitat o nich clanky, ktore som na nete uviedol(vyskum a prax z Nemecka, kde tieto AD pouzivaju namiesto skodlivych syntetickych navykovych drog.)

RNG

Alternativa, mala by si si dobre precitat moje prispevky a potom sa rozhodnut, co je lepsie, ci ucinne prirodne alebo casto skodlive a navykove synteticke.
"ista predajna" ktorej vyrobky podla teba bezohladne ponukam je operujuca so stratou(z mojho vlastneho vrecka)na to aby som pomohol krajanom, nema v ponukovom katalogu ani triptophan ani lubovnik bodkovany.
V buducnosti, ak mi to vobec povolia, lebo je to proti zaujmom farmaceutickeho priemyslu, budem sa snazit tieto ucinne a neskodne prostriedky mat.
Ja a hlavne moja zena mame tiez obcas depresie a prave tymito prostriedkami ich odstranujeme.Inac by som to nepropagoval aj napriek vsetkym pozitivnym ukazovatelom z lekarskej literatury(teda alternativnej)
Vyhoda je, ze ich nemusime brat stale, len ked citime potrebu.
To je velmi rozdielne od navykovych drog a adresuje to problem neurotransmiterov uplne rovnako a dokonca, ked si precitas o St Johns Wort od nemeckych lekarov(uvedena tabulka ma 15 lekarov), je to ucinnejsia metoda.

lencok1

Rng prezila som to iste co Tish, keby nebolo Ad ja tu uz nie som...a nepomohli mi ziadne caje , bylinky ani nic ine...uz sest rokov by som bola mrtva, vdaka Ad zijem...ak si nezazil naozajstnu depresiu, ukrutny strach pochadzajuci z nicoho, prebdene noci, smutne rana...tak by si sa na vsetko pozeral inak a este by si dakoval ze vobec antidepresiva existuju...a veda ide dopredu...bud len rad ze si to nezazil, bud len rad!!!!!

Alternativa

Ahoj Tish,
si velmi rozumna zena, ktora vie, co robi. A robi hlavne pre seba. Urcite budes celkom zdrava a budes sa tesit zo zivota, budes s rozvahou riesit aj tazke situacie.
Rng,
neda mi nezareagovat na prispevok z dnesneho dna, 02.21: treba si uvedomit, ze mnohi a hlavne chori ludia su dost dobre manipulovatelni. A to moze urobit prave uvedeny prispevok. Nie som zastanca liekov /ved to hovori aj moj nick/, ale napr. pri psychickych chorobach vahanie, ci sa liecit aj podporou antidepresiv alebo nie moze stat niekoho zivot. Dievcata, co tu vyjadrili svoj nazor, to presne vystihli. Povazujem uvedene za dost tvrdu manipulaciu smerom k produktom z istej predajne. Kto si vezme "na triko" tych, co odmietnu napr. antidepresiva a su v ZIVOT ohrozujucom stave...? Napr. ja viem dost dobre posudit, kedy lieky a kedy staci nejaky doplnok. Ale keby som mala choru dusu, mozno ani u mna by to nefungovalo. A toto, co som chcela nahlas povedat, by sa dalo pouzit aj pri niektorych inych prispevkoch, v inych temam.
Prajem pekny den, alebo aj noc, ak si, Rng, na inom kontinente.

mamca

Možno použijem smiešnu analógiu,ale keď si zlomím nohu,žiadne prírodné prípravky mi nepomôžu bez sádry.Aj pri "zlomenej duši" potrebujem "sádru". Tak dlho,kým sa nezacelí.Veľmi uznávam alternatívnu medicínu a takisto alopatickú-školskú. Škoda,že je medzi nimi taká malá snaha spolupracovať,dopĺňať sa.