Odstranenie znamienka, aky je postup?

Príspevok v téme: Odstranenie znamienka, aky je postup?
sasanka

Ahojte,mam znamienko na cele, ktore sa mi moc nepozdava, lebo ma v minulosti bolelo a doktorka mi doporucila vybratie..Chcela som pockat az do zimnych mesiacov, lebo sa mi zda ze sa mi nejako zapalilo alebo co..Tak by som si ho chcela cim skor dat vybrat ale mam strach.Ako to presne prebieha?Umrtvia mi ho?To mi pichnu injekciu do cela ci ako?Kolko to odstranovanie asi trva?Ja ho mam ako mini spendlikova hlavicka..A za kolko sa vyberaju stehy?Boli vyberanie znamienka a stehov?A to mi tiez aj pri vyberani stehoch umrtvia?Viem ze mam vela otazok, ale mam z toho nervy..Diky moc za rady a skusenosti

jancecka

znamienko a tebe to odstraňovali teraz pred letom? Mne na chirurgii povedali, že to robia práve kvôli slnku pred zimou. No ale zase ak je to akútne, nebudú predsa čakať na vhodné ročné obdobie. Ale vraj ak keď na slnko, tak prelepiť, tak myslím že ak ti to celé plavky zakryjú, tak sa to dá. Ale to som len počula, ani nie z úst doktora, tak neviem poradiť

znamienko

Ja mám tiež vybraté znmienka na chrbte, ale som sa dozvedela , že sa nemôže po tomto opaľovať a my sme ešte pred dovolenkou. Pomohli by celé plavky?

jancecka

mne odstraňovali znamienka na nohe, šla som najprv obvodnej, tá mi dala výmenný lístok ku kožnej, tá mi ich pozrela, povedala vybrať zo zdravotného hľadiska, ale dá sa aj z estetického hľadiska, poslala ma s papierom chirurgovi objednať sa na zákrok. Ten sa na ne tiež pozrel, objednal ma. Prišla som, lahla som si a pichli mi umrtvujúcu injekciu najprv pri jedno znamienko, kázali mi nepozerať sa, čiže neviem čo robili, ale videla som to prelepené, to isté aj s druhým znamienkom, tiež injekcia a videla som až prelepené, o dva týždne som prišla na prevaz a vytiahnutie štychov a mala som tam jazvu najprv nepeknú ale postupom času je to len červený fliačik mesto znamienka. Ale na tvári robia asi nejaké iné štychy, tu sa s ničím nebabrali :D

m1x0

ja maam 3 vecsie znamienka ktore by som si chel vybrat dve na chrbte a jedno vedla oka a ked si ich vyberem tak budem tam mat kozu abo co nwm pls odpovedte mi na e-mail pls

macka26

ja som si dala vybrat 12 znamienok

miesto sa lokalne umrti lidocainom alebo mezicainom. vyreze zasije. cele to trva asi 5 minut jedno znamienko. o tyzden mi vybrali stehy. bolo to ako male stipnutie, to sa neumrtvuje

niky00725

Ahojte.Takze ja som si dala vyberat znamienka pred dvoma dnami,na sukromnej plastickej klinike.Vyberali mi jedno velke,priemer cca 4cm a jedno malicke z driekovej casti,obidve chirurgicky.Operacia bola v pohode,nic som po umrtveni necitila.Ale uz vecer to velke strasne bolelo,jednak tam mam dost stehov a je na nie velmi na dobrom mieste...na chrbte,taze mam problem si aj lahnut.Ale to malinke,ani neviem ,ze mi ho vyberali.Zajtra idem na previaz,tak dufam,ze bude vsetko ok..Ale napriek vsetkemu som rada,ze uz su vonku.
Vsetkym prajem vela odvahy

Ninula

Mne vyberali tiez znamienka... Mala som ich tmavohnede a dost velke tak isli von chirurgicky, pan doktor mi pichol injekciu a potom som uz nic necitila, mam to zasite a jedina nevyhoda je ze ako sa to hoji tak to trosku svrbi, ale to je normalna reakcia na hojenie :) Dala som si to robit kvalitnymi stehami, takze som platila 5 eur za jedno znamienko, ale oproti sukromnym klinikam kde za to pytaju aj 40 eur to je nic :)Vsetkym co maju znamienka a chcu si ich dat odstranit odkazujem ze to nic nie je :) Stehy sa vyberaju po 7-10 dnoch. Jazvy nemam skoro ziadne, iba taku malinku bielu ciarku co ani vidiet neni.

vlastuska

mam znamienko na nose a to stoho ze som si chcela vytlacit pory a potom to zcervenalo a teraz je stoho znamienko aky je postup boli to na nose a ako to robi

maria15

poznáte niekoho dobrého z KE,čo robí lacno? je pravda,že to už poisťovňa neprepláca? mne sa vidí 30 eur za jedno znamienko veľa.