vysoká škola

ivuša

tak ja mam 3 predmety, ktore boli povoden 2 semestralne a zrazu ich mam natlacit do hlavy za jeden semester... asi maju pocit, ze studenti su cim dalej inteligentnejsi a snazivejsi

miselka

ja sa tiez snazim ucit na skusku, kde ziadne logicke aebo odvodzovacie metody nefunguju. proste nadrvit sa to. same vzorce a tak predmet je ze fyzikalna chemia. tiez je to taky zabijak, takmer nik neurobi ale ani cierne nechce davat. u nas je vyhadzov za nu

ivuša

ja sa momentalne ucim na skusku, kde mi ziadan logika nemomoze, nema tam co pochopit, je toho mrtne vela a niektori to robia aj na 8 krat, dake cierne terminy.. nemam hlavu na bezhlave drtenie sa naspamat

ivuša

smutna, ja chodim na prifuk, sice iny odbor, ale pokial viem, tak geografi maju naj problemy s matikou a planetarkov, to mnohi prenasaju...no a co sa tyka veci okolo zaciatku semestra..priprav sa na uplny chaos na zapise, nikto ti nic nepoviem, ohladom intraku, ubytka si musis pozistovat sama, alebo ako to am to na zapise odporucili-stopni si na chodbe strarieho studaka a poinformuj sa :D ... no aco sa skript tyka.. neviem ako geograficke, ale biologicke mas v kaniznici po 2 kusoch, ak vobec su..no a v rocniku je nas ne to cez 200 ... takze bud to maju v papierku na fakulte, sak to zistis v ktorom, alebo si proste ofotis, u nas sa to zvatsa riesi tak...alebo od starsich kupis, najdes plno inzeratov v na nastenke...no a este jedno varovanie, budes trosku dezorienovana vnasej skvelej budova, ale tak po mesiaci budes mat uz super orientacny zmysel :)

barbinka

ivuša: také predmety som mala inak najradšej, kde ti stačilo porozumieť. čiže matika, fyzika, chémia, na výške som mala z týchto len matiku. nerada som sa učila naspamäť, ale dá sa to.

ivuša

barbinka, ked uz tak 80 % tomu neporozumelo... no vies, ono na tu elektrotechniku nechodia take hlavicky ako na farmaciu, tak problem je v tom :D..to bol len vtip :) ... ja mam napr problem sa nadrislit veci naspamat, preto som asko najlahsi predmet brala chemiu, v ktorej bol aky taky system, nebolo uplne nutne sa vsetko naucit naspamat...

barbinka

ivuša: lenže 80% ľudí, čo tam chodí tomu bohužiaľ nepochopilo. ja mám rada matiku, aj fyziku, ale tam som bola na dvoch prednáškach z fyziky len tak kuknúť a vôbec to nebolo jednoduché. naspamäť sa niečo dokáže každý, kto nad tým zvládne sedieť.

smutná :(

Baby, ja mám taký strach s tej VŠ. Vôbec neviem ako to tam funguje, kde zohnať skriptá, ako zohnať intrák. Ja vlastne budem úplne stratená :(Dúfam, že o týchto veciach nás bude škola informovať.
-A ešte jedna vec idem do BA na prír.fa - biológia geografia. Jedna baba otiaľ mi povedala, že geografia sa nedá zvládnuť, hlavne kartografia, že je to humus. Je to naozaj tak

ivuša

barbinka ked na elektrotechnike tmu rozumies, nemusis sa vobec tak dlho ucit..sice aj aj chemia je taka, ze ak nieco pochopis, nemusis sa uplne vsetko ucit naspamat.. len si to zbezne mrku a je to :) . ja mam sestru, co sa napr na skusky z matiky a fyziky skoro vobec neucila, lebo tomu rozumela... o tom to je...urcite studaci na farmacii stravia viac assu nad skriptami ako elektotechnici...ja dobre viem ako sa fejkari ucia :D
baku, tak vela stasia na prave, uz si aj rozmyslala, co potom?...lekarka, ci pravnicka? :D .. sesterka je tretiacka medicka a mam spoluziaka co studuje aj pravo, no budis, ked ma na medine tolko vela casu, treba ho dako prakticky vauzit
medina je tazke, neviem ako sa da naucit na taku anatku...brutal skuska.. ja som chcela ist tiez na medinu, ale nakoniec som si vybrala biolu, zue lahsia skola, ale nema ten pocit.. v druhom rocniky si skudaci zhanaju medicke skripta a nemame len 3 skusky za semester,ale taky 6-7 ... ale co poznam medikou co studovali aj biolu, vsetci tvrdia, ze je to lahsie...

miselka

akoze vy podla ludi, kt. poznate posudzujete jednotlive odbory? tak to je super. vsak jasne ze sa najdu aj taki ludia, co stale len flamuju a nic nerobia a skolu prechadzaju jedna radost. a naopak co dru na sebe, snazia sa svedomito pripravovat, tak taki letia. nie nadarmo sa hovori, ze sprosty maju stastie