beriem vitamíny a aj tak som prechladla

Príspevok v téme: beriem vitamíny a aj tak som prechladla
fella

Ahojte, viete mi niekto poradiť? Rozhodla som sa dbať na svoju imunitu, preto chodím cvičiť, jem veľa ovocia a zeleniny, aj vitamíny vo forme tabletiek či šumivé, dokonca pravidelne pijem čaj z echinacey a imunal na posilnenie imunity, no aj tak stačí, ked raz zmoknem a hned som prechladnutá a vyhodí sa mi herpes a zduria sa mi mandle a už to ide... čím to je? Robím niečo zle?? dík za rady

RNG

Echinacea a Immunal, vytazok z kvetov echinacey adresuje len niektore virusy.
To nedava ziadnu imunitu proti bakteriam ani plesniam.
Tie tak isto sposobuju ochorenia "z prechladnutia"-rozne stafylokoky a streptokoky
Ked uz chytis inu nakazu, tvoje telo oslabne a herpes to vyuzije
Treba si zvysit imunitu aj na ine.
Odporucam brat minimum:
200 mcg selen(selenove kvasnice)
25 mg zinok(glukonat)

viackrat do tyzdna probiotika s roznymi kulturami vcitane L. bulgaricus.
Ak to nestaci, treba brat male davky(udrzobne) nejakych prirodnych antimikrobialnych prostriedkov(oreganovy olej, GSE,extrakt z olivovych listov,)
Pomocne su aj vitaminy A,C,E, mineral vapnik=kalcium, NAC(n acetyl cystein),kokosovy olej, aloe a plno inych.

Ivka 1

súhlasím,pomáha aj otužovanie v saune,
sprchovanie striedavo vlažnou a teplou
vodou.Neodporúčam užívanie vitamínov z
lekárni a pod.nakoľko vitamíny sú vyrobené z prírodných zdrojov,spracované sú však synteticky
a obsahujú chemické konzervanty a farbivá. Vstrebateľnosť /telo dokáže zúžitkovať/ je max 10 %.Ostatné sa vylúči močom alebo stolicou.Odporúčam
užívanie vitamínov z prírodných zdrojov
a spracovaných prírodnou cestou.Veľmi dobre je pitie Aloe,ktoré neobsahuje žiadne umelé,chemické prísady.