Nadmerné ochlpenie

Príspevok v téme: Nadmerné ochlpenie
Žieňa

Trpím zvýšeným ochlpením, hlavne na tvári, prsiach, bruchu a zadku. Endokrinologyčka mi povedala, že na to niesú žiadne lieky. Vedel by mi niekto poradiť, čo s tým? S odstraňovaním má problémy, lebo chĺpky rýchlo dorastajú, zaraastajú do kože a hustnú. Neexistujú na to dajaké homeopatiká? Laserové dostránenie ochlpenia po celom tele by ma stálo mailand.

berioo

Ahojte. ja mám doma lasérový epilátor tento: -odkaz odstránený- a som s ním úplne spokojná ..- jasné že výsledky neuvidíte po týždni, ale chce to trpezlivosť, keďže to nie je také silné ako v salóne.. keby bolo tak by sa asi polovica žien kvôli kráse a hladkej pokožke dopálila))

zuzka (ca)

Aj ja mam presne ten isty problem a mam len 17 a mam chlapca ktoremu sa moje ochlpenie aleze vobec nepaci aj na rukach...neni s toho nadseny a ide leto a ja sa strasne bojim pred nim ukazat v plavkach s takym podpbruskom alebo chlpatou ritkou ja fakt neviem co mam robit :( prosim poradte mi :(

RNG

kotvicnik zemny(tribulus terestris) zvysuje hladinu testosteronu, tj podla vsetkeho tento "muzsky" hormon zvysuje budovanie svalstva, energiu ale aj ochlpenie.

- mira

Máš v strave nadmerné množstvo bielkovín, hlavne živočíšnych, možno aj soli.
Odstrániť následky takéhoto spôsobu stravovania trvá dosť dlho a musela by si uplne zmeniť stravovací systém. Stravuj sa jemne a žensky - obilninové kaše najemno uvarené, celozrnné knedlíčky, placky, pudingy bez cukru, zelenina tepelne upravená , kvasená. šaláty, na pare, semienka, oriešky, malé množstvo strukovín pri chuti na sladké malé množstvo obilného sladu alebo občas trochu ovocia, v zime sušené, povarené a pod.

little.beast

Ahojte baby, mám na srdci preste ten istý problém ako vy. Ale je to už naozaj zlé :( chĺpky mám na bruchu na chrbte na zadku aj na stehnách a dekolte. Som z toho vážne zúfalá pred telesnou v škole som úplne vyklepaná z toho ako sa hanbím. Ešte som na žiadnom vyšetrní nebola ale chcem sa opýtať či existuje aj iná hormonálna liečba (pretože predpokladám že to bude hormónmy alebo genetikou) ako je antikoncepcia, lebo moja mamina mi ju nechce dovoliť. Mám 15 rokov, najlepší vek a bojím sa správať prirodzene pretože mám stále pociť že keď sa so mnou človek rozpráva tak prvé čo si všimne sú chĺpky nad hornou perou alebo vo výstrihu. Skúšala som už aj epiláciu voskom aj strojček a je to stále len horšie a horšie :(. Prosím odpovedzte mi niekto

janka777

Aj ja mam problémy s nadmernym ochlpením a neviem, čo s ním..na ruky som si už aj zvykla. Oveľa horšie je na tom chrbát a bruško:(..tam to je dosť viditeľne..neviete keby že som začala na to používať depilačný krém??..zarastalo by mi to ešte viac??

babulik

ahojte,aj ja podobne ako vy trpim zvyseny ochlpenim... nemam rada ani svoje telo koli tomu,hambim sa zan :( na endokrinologickom vysetreni som bola a nemam ani zvysene muzske hormony... som zufala,nadviazala som novu znamost a bojim sa toho dna ked sa budem pred nim vyzliekat :(. poradte mi co mam robit? ved sa nemozem cela holit a odstranenie laserom je pridrahe....