Nadmerné ochlpenie

Príspevok v téme: Nadmerné ochlpenie
Žieňa

Trpím zvýšeným ochlpením, hlavne na tvári, prsiach, bruchu a zadku. Endokrinologyčka mi povedala, že na to niesú žiadne lieky. Vedel by mi niekto poradiť, čo s tým? S odstraňovaním má problémy, lebo chĺpky rýchlo dorastajú, zaraastajú do kože a hustnú. Neexistujú na to dajaké homeopatiká? Laserové dostránenie ochlpenia po celom tele by ma stálo mailand.

MIMAma

Ahoj, chcela by som sa opytat za kym treba ist stakym problemom? za endokrinologom alebo gynekologom, alebo je to jedno? dakujem

zajko.uško

Beusssska488 a aj ty máš na brušku viditeľné chĺpky? S nimi čo robíš? Ja som už z toho na dne.
Teraz sa mi rysuje jeden vzťah, ale sa bojím do neho ísť, hoci ma ten chalan úplne dostal. Bojím sa jeho reakcie, keď uvidí moje špatné chlpaté telo.
Chcela by som si chĺpky odstrániť z brucha a chrbta, ale neviem, ako na to. Bojím sa ich oholiť. Neviem, čo mám robiť. :(

Beusssska488

Ahojte,
presne viem o čom píšte, mám te istý problém..
Mala som už toho dosť, tak som šla na kožné... čo tam? poslala ma ku gynekologičke, ktoré mi dala číslo na endokrinologické centrum v Lubochni...
Po nekonečných telefonátoch a dohodách sme sa konečne zhodli na jednom dátume... šla som... so strachom z hanbi...
Ocitla som sa na izbe so super babami a ked sa ma opytali preco som tam nevedela som co mam odpovedat...
Potom ked som zistila ze z 5 dievčat 4 mame rovnaky problem a niektore aj horši som sa cítila super... žiadne kommplexy, nič...
Brali mi krv, moč na vyšetrenia a čo nove???
Nič, zvýšená hladina mužských hormonov...
To mi povedali čo som vedela aj doteraz...
gynekologička mi predpisala antikoncepciu ale nic som si nevšimla...
Nohy si holým, depilujem krémom, pásikmi, pinzetou... všetkým možným...
Ruky mam teiz chlpatejsie ako ine baby ale zvyknem si z toho robit srandu...
Nezabudnite, ak sa prijmete aka ste a nebude vam vadit aka ste, nikto si nic nezvycajne nevsimne...
Ja nie som ani nebudem nikdy spokojna...
Držím palce...
Ak mate nejake otazky kludne sa ma opytajte

zajko.uško

Aj ja trpím nadmerným ochlpením a už neviem, čo s tým. Mám ich aj na bruchu, chrbte, rukách... (sú tmavé a vyzerá to hrozne).
Skúšala som už aj zosvetľujúci krém, ale mi svetlé vydržali necelý týždeň. :(
Rozmýšľala som, že si ich na bruchu budem epilovať alebo použijem vosk, len neviem, či je to dobrý nápad. Nechcem mať "pichľavé" brucho, keď budú znovu vyrastať.
Už som z toho zúfalá. :(

norika33

ja som si kupila domaci laser na chlpky 300eur znacka rio.je na internete takze sa pomalicky liecim.trva to dlho aj pol roka ale je dobry.kupila som ten so scanerom na viac chlpkov naraz,