Je to bulimia?

Príspevok v téme: Je to bulimia?
neista

neviem,ci som alebo niesom v tom.prosim pomozte mi..ked tu tak citam prispevky..o anorexii a bulimii..zneistela som..pretoze ja tiez po jedle chdi jedlo vyzvracat..ale nerobim to vzdy...tak mi povedzte ci potrebujem alebo nepotrebujem odbornika..a to vsetko sa deje asi mesiac..budem nejem vobec,bude jem ale uplne minimum,alebo sa najem a chodim vracat..ale ako hovorim..nechodim vracat po kazdom jedle..tak??

lajka

Myslim, ze za jedno si pochvalu zasluzis, za to, ze si si uvedomila, ze mozno nieco nerobis spravne a chcela si poradit.. a pytala si sa, ci potrebujes odbornika a ako to vlastne je, bol to skvely krok vpred... teraz ti vsetci vravia to iste, ale ty ides po svojom a vracias sa naspat... pocuvaj gabinu, vie o com vravi..

neista

GABI keby si to videla...ano,robi mi napriek..a vyziva sa vtom....do nuteni do jedla,ani nehovorim,lebo to je uplne ...:((neviem ci si to vsimla,ako to robim,ale wjes.wie ze nejaku dietu drzim...wzdy dookola to iste..pri diete mozes sunku..a stale ze mozem to a to...neznesitelne,....a wies,to ze sa bojim pribratia,to sa jej jednoducho neodvazim povedat,lebo ma nepochoppi,vobec...skor sa namna vyzjape ci som normalna a taku hanbu ze pride do skoly,kontrolovat ma ci chodim na obedy v skole...toto by som neprehryzla:(

gabina

neista...
Vies, ty to vidis z opacneho konca a nie celkom spravne...A konecne vieme nieco viac...
- raz za den si zvracala. Vies, v podstate sa a ni tak nejedna o cislo ako o to, ze to vobec robis. Ze ieco zjes a zvracias, ze sa snazis vyhybat jedlu a maminmu pohladu
- ozaj, mama - asi s nou nemas teraz prave najlepsi vztah, vsak? Zda sa Ti, ze Ti vsetko robi napriek, ze Ta nuti do jedla a sleduje Ta, ci jes. Ani sa jej necudujem. Mamka sa o teba asi boji a mozno nieco tusi. Ak by jej na tebe nezalezalo, ver tomu, ze by jej bolo ukradnute ako sa stravujes...
- dozijem sa aj chvaly, ci stale iba kritika, - na tuto otazku mam jedinu odpoved: Ak sa postavis pred zrkadlo, nadychnes sa a povies si do oci, ze mas velky problem, ak pride Tvoja chvila a mamke sa zdoveris, ak spolu mozno vyhladate odbornika, ak za nim zajdete - napisem Ti taky list plny chvaly, ze az.-)
Dievca, mas problem a bez pomoci to nezvladnes...Preto by bolo velmi fajn povedat o tom niekomu blizkemu a zacat nieco pre svoje zdravie a pre to, co je skutocne normalne a chvalyhodne aj robit...
Ja Ti velmi drzim palce, uvidis, casom na to vsetko prides, len uz budes mat velmi obite kolienka a dusicku...G

neista

GABI....myslim ze uz sa stym vyrovnavam..napriek vsetkemu...napriklad dnes som bola zvracat iba raz.....takze to nieje az taky problem,ako tu niektore baby wyprawali,.....aj ked dnes som ymslela ze konec.......naschvall.naschval som sa z postele vytrepala o 11 aby som nemusela jest ranajky....moja draha mamicka ma ich aj tak donutila jest...stale bola v kuchini,robila sa ze nieco robi,ale ja viem ze to robila na truc....aby som to do seba natlacila....bolo mi hrozne...dalej obed...chcela som ho jest v izbe..tiez mi to nedovolila..mi prikazowala jak malemu decku..ona je asi chora...tak som vyuzila prilezitost ked sla na balknon,vsetko som dala naspet do hrnca...a potom som sa napchala kolacmi..iba tie som vyzvracala.....takze za dnesny den som na zachode bola 1-...zazijem sa aj chwaali??ci stale iba kritika??

gabina

Dievcata, skor, nez si celkom skocime do vlasov...
Uz som to niekde spominala, ze bulimia ja herecka, ktora ma sto tvari. Kazdy den inu, raz uplakanu, raz depresivnu, raz odovzdanu a inokedy zase provokativnu. V kazdom pripade si bilimicka prejde pocas celej choroby niekolkymi fazami a velmi dobre to viete tie, ktorych sa to tyka uz dlhsie.
Na zaciatku je objav - iha, tak takto to ide a je to celkom lahke...
Potom je tu hanba - zvraciam, hlava v zachode, to nie je pekne a nerobi sa to...
Dalej obhajoba seba samej - nevadi, zatial to funguje, tak preco to menit...
Potom vycitky
Mozno pokusy o vykrik a pomoc
Nikto nepocuva - znova depky
Kila hore - zle
Kila dole - fajn
Priatelia sa neozyvaju
Rodicia sa staraju
Je to ako na kolotoci a kym sa dostaneme do fazy, ze je nam zo seba zle, ze nam ide bulimia tak na nervy, ze s nou konecne tuzime skoncovat, ze je to uz dlho a my sme z toho unavene - skutocne to pride vacsinou neskoro a kym sa k tomu kazda z Vas dopracuje, prejde si obdobim, v akom je teraz neista.
Je na zaciatku. Lahsia cesta spat, mohla by to vyuzit...je hrdinkou, ktora to zvladne, ktora to ma pod kontrolou a chorobu si len velmi tazko priznava pred ostatnymi, aj ked vo vnutri urcite tusi, ze je s nou zle...
...
Neista, ver, ze Tií dievcata nechcu ublizit. Maju za sebou peklo a niektore v tom pekle ziju doteraz. velmi dobre vedia, co Ta caka, ak s tym nieco neurobis. Preto su na Teba tvrde. Skus ich slova brat ako vystrahu alebo radu, aby si sa pokusila otocit, aby si s tym dokazala rychlo seknut, lebo Ta caka velmi, velmi tazky zivot. Bulimia nikdy nedokaze byt kamaratkou, aj ked sa Ti to teraz moze zdat. Stiahne Ta velmi hlboko a necha Ta aby si sa okupala v blate uplneho dna. A este sa Ti vymeje do oci...
Zlatko, skus prijat s pokorou slova dievcat, skus si vybrat to, co ta oslovilo a pracuj na sebe...

neista

dakujem ti velmi pekne...fakt diky....vies ako sa citim?nevies...prosim ta aspon ma nekritizuj...lebo mi je dost na pip po precitani tohto tvjho prispevku..zaco ti dakujem..aj za to ze si ma nazvala svinou..

robis najvacsiu chybu v zivote a si si za nu sama zodpovedna

neista, neviem preco si sem teda vlastne napisala svoj prispevok. ja osobne nemam zaujem ti pisat rady lebo vsetko bolo povedane a ty to mas na haku. keby si bola aspon trochu charakter a vazila si nase rady tak si to vezmes k srdcu. ja sa trapim bulimiou 6 rokov a neviem ako z toho von. je to nieco strasne co neprajem ani najvacsiemu nepriatelovi. fakt to vyzera ze si si tu len prisla zvysovat sebavedomie a hadat sa. vies, ludia si sem chodia vacsinou pre radu ale ty si to nevazis. baby, nechajte ju tak. ako sa vravi: "nehadzte perly sviniam"...

mimi.a

neista, vidis, vsetci ti tu hovoria viac menej to iste a ty nic. Myslis, ze vsetci chceme, aby z teba bola najtstejsia baba na svete? Nie. Nikto. Len nam tusim viac zalezi na tvojom zdravi ako tebe. Rob si co chces... ty sa znicis. Moja spoluziacka bola ako ty... a teraz by chcela dieta. Lenze, tak sa cela "rozhasila" ze ich mat nemoze. No, je sice stihla ale co z toho???

neista

lajka
dlhy monoloog...ale stale to iste..dookola..jec zeleninu ovocie..myslis si ze to nejem??dalej zacne ti vynechavat kramy..nezacne..peso chodim vzdy a vsade,a teraz mam aj skolu dalej,takze take dlhe prechadzky..tesim sa tomu..na tanecnu nehcodim..to som nepisala ja..ale cvicim doma..dalej..ked okolo mna jedia,nepocitam ze kolko kalorii maju v sebe..iba si pre seba poviem:fuha tak stymto dalsie kilo navyse...to je o niecom inom..