Belavé čapy na mandliach

Príspevok v téme: Belavé čapy na mandliach
proste ja

Už asi 8 rokov ma trápia belavé čapy na mandliach,je to nechutné,také biele hrčky na madliack,ktoré si každé ráno vyťahuje, koncom lyžice,dosť bolestivé,väčšinou to aj trochu potom krváca...mandle mi nechcú vybrať,že mám veľmi slabú imunitu...vraveli,že po puberte to prejde,ale prd,je to stále horšie a to budem mať 20! a nikto ma toho nevie zbaviť a navyše aj zapáchajú,takže si stále umývam zuby...je top humus...prosím,pomôžte mi sa toho zbaviť ,ak viete...len žiadne krčné,lebo som tam už bola asi 1000x

ajana

ja mam tak isto tie somariny biele v hrdle.Kedysi som to mala castejsie a postupom casu to mam menej casto ale tak isto ma to stve. Chcem sa len spytat na nejaku dobru krčnu lekarku co mi len poradi aj cez ineternet,pretoze u nas len mi povedali vybrat mandle a ani nemala ponatia o com im hovorim. Dakuejm

Jeyjey

Ja tiež mávam podobný problém, objavujú sa mi v ústach tieto biele čapíky asi raz za dva týždne a paradoxom je, že pravá krčná mandľa je už dávno von (mal som asi 10) a na tej strane kde tu mandlu už nemám sa to ukladá v nejakej štrbine... neviete mi poradiť?

silent

ja som mávala tiez dosť dlho tieto \\\"čapy\\\" na mandliach. Dala som si ich vybrať...a koniec trápenia. Nieje to nič závažné a ani zdraviu škodlivé, ale ja som ich nedala samozrejme len preto vybrať. Mávala som zápaly a všeličo možné vrátane tých čapov.

zuzic

patricia a boli ta? kvoli jednemu capu by som za lekarom nebehala teda ak je to iba v tom, ja som ich vzdy davala dole normalne lyzickou alebo tak ale zas to nebyvali take velke. inac s mandlami nemavas problemy?

patricia CK

dobry den..pri cisteny zubov som si zazrela bielu gulicku alebo povlak na lavej strane mandli..velmi ma to po pravde zaskocilo vidiet taky zvlastny ukaz v mojich ustach a tak som si o tom zacala hladat na internete..ona sa to velmi podoba na opisi, ktore tu uvadzate aj vy ale v mojom pripade to je iba jedna hrcka..momentalne sa nachadzam v zahranici a tak neviem ci potrebujem s tym ist ihnet k lekarovi alebo co mam vlastne robit??mohli by ste mi prosim vas poradit??ako som uz spomenula je to zatial nastastie iba jedna hrcka asi vo velkosti ako lentilka trosku mensie..dost ju citim pri prehltani a tiez to ma mierny zapach z ust..takze tak by som to opisala...za odpovede vam velmi pekne vopred dakujemm..

zuzic

ANR ja som nechcela nic zle ti hovorit:) len organizacne keby si nevedela a chcem ti povedat ze nemusis sa bat:) vsetko bude dobre drzim palce. ale su tam dvaja lekari ktorym by si sa radsej mohla vyhnut...ale ostatni su super:) drzim palce potom sa ozvi pa

ANR

vdaka zuzic:-) ale radsej nechcem uz nic dopredu vediet, a pocut, a asi uz nepridem do vyberu mandli ani forum citat, lebo len mi niektore veci nahnali strach...objednana na operaciu som o tri tyzdne..bude to v lokalke, snad to prezijem:-/ Mam za sebou prvy porod, a keby si mam vybrat,tak radsej odrodim zas a zas, len aby som sa vyhla tym mandliam...Najlepsie by bolo keby sa mi zazracne vyliecili, bez operacie..no, este tomu davam tri tyzdne:-)
A dakujem za povzbudenie, snad aj ja schytam dobreho lekara, a sestry...

zuzic

ANR v nitrianskej nemocnici som bola operovana na krcnej klinike a mozem ti povedat ze vobec tam neni taka zla starostlivost ako sa hovori. moj doktor bol uzasny, primar takisto, sestricky niektore hnusoby no par bolo naozaj zlatych ked chces daj mail poviem ti blizsie

ANR

Ja mam odmala obrovske mandliska, uz som mala ist aj na ich vyber, ale kvoli zlej zrazanlivosti krvi ma nakoniec z nemocnice prepustili..akurat mi jednu madlu raz rezali, bol na nej absces( vak plny hnisu)a takmer ma zadusi, upchvala mi priechod dychania..No deravych capov som sa na mandlach nikdy nezbavila, bola som aj u spickoveho doktora krciara Mudr.Bartu, ten mi povedal ze to ze mi z ust pachne, to je len esteticky problem, a mandle mi nevyberie, iba ak by doslo k druhemu abscesu.Vraj tie hrcky co mi z mandli vypadavaju, pripadne len z nich trcia a brutus pachnu, az ma zaludok niekedy boli, to vraj hnis nie je, len zvysky potravy..Koncom minuleho roka som menila lekara, ten sa zhrozil, vraj mandle mali byt davno vonku..Takze dnes idem obehavat vysetrenia kvoli tomu, v nitrianskej nemocnici..bojim sa vyberu jak neviem co!!!ale asi bude lepsie dat ich fakt von, kedze mi diagnostikovali chronicky zapal mandli a dutin, uz pol roka mam nonstop zerave hrdlo, nepijem bublinky, studene, inac by mi bol koniec..A nepomahaju mi ani dezinfekcne pastilky, ani bioparox ma nevyliecil, ani antibiotika..Je toto fakt o nicom! takze dnes sa uvidi, co vybavim....A so vsetkymi ktorym pachne z ust kvoli tomu, ci sa kazia zuby, so vsetkymi vami sucitim, lebo viem co to je! A partnerka, partner ak vas kvoli tomu opusti, tak vas skutocne nemiloval asi, lebo laska ma vsetko zniest..A este fajn ze existuju zuvacky, ktore to dokazu mierne pokryt