Co robit po vytrhnuti zubu?

Príspevok v téme: Co robit po vytrhnuti zubu?
nadasa

vytrhli mi zub,s korenom i kusok kosti bol pevne prilepeny na koren.mam otvotenu dieru,este vypluvam krv.mam si dat na nieco pozor?mam si to dacim vyplachovat.povedali mi ze nic,aj jest mozem.nemozem si tam zaniest infekciu, pripadne aj do kosti ci hlbsie-do dutin lebky?alebo nejakeho streptokoka ci daco z ustnej dutiny-inych zubov,jedla apodobne?prosim poradte.alebo mam nieco uzivat?nic neberiem,aj zuby som si umyla.mam nieco specialne podniknut?

Eva531

Mne uz viackrat vytrhli zub. Najviac sa mi osvedcil Curasept - ustna voda s 0,2 % chlorhexidinu a taktiez zubna pasta Curasept s obsahom chlorhexidinu. Je celkom mozne, ze trosku zafarbi zuby na zlto, ale dolezite je, ze urychluje hojenie. S bylinkami nemam dobre skusenosti. Ked som raz po extrakcii vyplachovala ranu salviovymi a repikovymi cajmi, hned sa mi to zapalilo. Pripustam, ze niekomu tie bylinky mozu pomoct, ale ja to uz pre buducnost neplanujem pouzit, stacilo raz.

simka111

Kup si tamtum verde ten roztok na kloktanie hrdla a nim si vyplachuj usta..mne to tak kazala zubarka ked mi ťahala zub... na letaku je napisane ze sa použiva aj po zakrokoch v ustnej dutine atd...

Slobodna

odporúčam vyplachovať šalviovým čajom a aspoň 2hod. nefajčiť aj keď mala by si to vydržať aspoň 24hod. ale keď si silná fajčiarka...

Nika181

Ahojte...včera mi trhali zub...trošku to niekedy pobolieva,ale dá sa to vydržať...chcela som sa opýtať ako dlho by som nemala fajčiť,keď som tuhá fajčiarka...Ďakujem :)