Strojček na zuby

Eva531

Injekciu dostanes automaticky, ziaden zubar bez injekcie zub nevytrhne, vsak to by bol sadizmus najvyssieho stupna, to sa uz hadam ani na Slovensku nerobi, hoci pravda je taka, ze slovenski zubari su veru vselicoho schopni, ale az tak daleko by nezasli, ze by zuby trhali bez injekcie. Trhanie zubov neboli vobec, lebo ti to bez injekcie neurobi nikto. Naozaj sa nemas coho bat. Boli iba vrtanie, ak sa robi bez injekcie. No aj pred vrtanim si mozes bez problemov injekciu vypytat (zubari ju nedavaju automaticky, tak ako pred trhanim, takze si treba pytat) a nebudes citit bolest.

DSN

Ahojte, chcela by som sa spýtať či trhanie zubov pred nasadením strojčeka bolí veľmi. A ak áno, či by mi pomohlo, keby som si dala injekciu. Ďakujem.

Eva531

Ak je pre nedostatok miesta nakrivo vyrastena napriklad trojka, ci dvojka, tak vytrhnut sa v takom pripade zvykne stvorka, alebo patka. Idealne bude dohodnut sa s celustnym ortopedom, aby vytrhol taky zub, ktory uz je v horsom stave. Cize napriklad ak by bola patka zaplombovana a stvorka este celkom zdrava, nikdy neplombovana, popros ho, ze ak by sa uz trhat muselo, nech je to patka. Plombovane zuby su uz nachylnejsie na tvorbu zubneho kazu ako take zuby, ktore este nikdy zaplombovane neboli a ty, ako pacient, ktory si za liecbu plati, mas pravo ulozit si podmienku. Trhania zubov pred nalepenim strojceka sa netreba bat, obzvlast, ak vidite, ze tam tie zuby nemaju dost miesta. Nie je nic horsie, ako nasadit na plny pocet zubov strojcek, ktoreho ulohou je vytvorit z nicoho miesto pre osem zubov, ako to bolo v minulosti u mna (1995 - 1999). Doteraz znasam nasledky. Posielam link na jednu temu, kde sa o mojich problemoch dozviete viac, prispevok bol napisany dna 6. 6. 11 o 15:14: www.zdravie.sk

DSN

Okej, ďakujem ;) Už som povedala aj rodičom že chcem strojček, mamina povedala že na začiatku nového roka pôjdeme k zubárovi a porozprávame sa o tom :) ďakujem že si mi pomohla :)

beika

Ja sa až tak moc tiež nevyznám.. niesom lekár, len som strojček mala a dosť ma to zaujímalo, tak som si preštudovala hádam všetko, čo som mohla.. :-) Ale lekári dokážu zázraky so zúbkami a tak si myslím, že ani ten Tvoj by pre nich nebol problém.. :-)

DSN

beika: ďakujem :) ja síce v strojčekoch tak nevyznám no neviem ako by mi to spravili, pretože ten zub mám vysunutý do predu, no rástol mi ešte k tomu aj krivo. Neviem ako by to vlastne s tým strojčekom potom bolo...

beika

Neboj sa.. ja som mala tiež dvojku krivú (vytočenú do strany smerom von) a krásne sa zaradila tam kde patrí.. :-) ak by Ti aj nejaký zub chceli vytrhnúť (niekedy sa to asi proste musí), tak určite nie spredu, ale zo zadu..

DSN

Ahojte, chcela by som strojček. No mám jeden horný zub vysunutý do predu a tak sa bojím že by mi ho museli vytrhnúť. Myslíte že pred nasadením strojčeka je niekedy naozaj potrebné vytrhnúť zub? Bojím sa že keby to bol nejaký zub v predu, nevyzeralo by to pekne :(, Poradíte? Ďakujem.