Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Strojček na zuby

lili234

ja som mala fixný strojček a aj som nosila nočný po tom čo mi fixný dali dole.Mala som ho nosiť rok ja som ho nosila ešte 4a teraz zas mám zuby všelijako. Vtedy peniaze a aj teraz. Takže tím ,,skvelým,, strojčekom neverím,ale asi nebudem mať na výber. :( ale tie sumy sú strašné

rew

liluš>
odtlacok - zubar ma formu v tvare obluka, naplni ju hmotou ktora je podobna riedkej plasteline, pritlaci ti to na zuby a po par sekundach to vyberie.. divny pocit, bolest ziadna.
mne davali par dni pred nasadenim strojceka medzi 5-ky a 6-ky gumicky aby sa vytvorilo miesto pre kruzky na ktorych je strojdek upevneny.
fixny strojcek - mozno trochu schaosim detaily, bolo to pred rokom ale: do ust mi dala taky nejaky drziak aby mala lepsi pristup k zubom. na 6-ky isli kovove kruzky, nic hrozne, bolest ziadna, len neskor mi to drazdilo dasno. do kruzku isla nejaka biela hmota ktora potom stvrdla a drzi to ten kruzok na zube. potom mi niecim potrela zuby, asi to malo naleptat sklovinu aby drzali zamky. na kazdy zub naniesla hmotu (zivica?) po chvilke do toho zatlacila zamky. po chvilke vlozila do zamkov drotik a poupevnovala ho mensimi drotikmi k zamkom. nasadzovanie bolo uplne v pohode, jemna bolest prisla po par hodinach ked mi to zacalo tlacit na zuby

Margaréta 75

Eva531-ďakujem za reakciu,som zvedavá,čo Ti povedia.A čo sa týka veku,tak poznám aj 40-ničku,čo jej teraz dávali preč strojček a je to ok.Tak nech Ti to dobre dopadne :-)

Eva531

Margareta 75 - podla toho, co som citala na roznych forach, tak zatial nikto nespominal cenu vyssiu ako 2000 € za celu liecbu strojcekom. Kedze som uz "stara krava" :), mam 30, tak nepoznam osobne nikoho zo Slovnska, kto taky strojcek momentalne nosi, kedze sa to väcsinou tyka mladsej vekovej kategorie. Ja chcem tiez strojcek kvoli tesne rozostavenym zubom (problemy so zavadzanim medzizubnej kefky...), v polovici aprila idem na konzultaciu k jednej celustnej ortopedicke na Slovensku, strojcek by sa zisiel aj na horne, aj na dolne zuby, tak uvidim, ako to tam nakoniec vsetko dopadne a samozrejme sa spytam aj na cenu, nech aspon orientacne viem, s akymi vydavkami mam ratat. Potom sa ozvem... :)

Margaréta 75

Prosím pekne,vedel by mi niekto povedať,či 2655€ je bežná cena za strojček na zuby -horné aj dolné,za 2roky,vek 31,takže všetko platím sama.Za 3roky by to bolo 3220€.Za horný strojček sa platí 450€,dolný 300€,každých 6 týždňov kontrola= 11€ až 15€,každé 3 mesiace výmena oblúkov(horného aj dolného)= 160€.Za sňatie strojčeka asi 150€,keď nie viac. Nie je to veľa?

rew

Andrej orave> akoze imidzovka? ach jaj.. :)si radsej zafarbi vlasy na ruzovo.. vyjde ta to lacnejsie a bude s tym mensia babracka

Andrej orave

Mam taku otazku ci neviete nahoduu ze ci bi sa mojolm dat strojcek aj ked ho nepotrebujem?? A ci vite kde sa to obiednava alebo sa kupuje a kolko ko priblizne stoji spravit farebny strojcek na zubi piste my prosim dakujem vam na email....budem vam velmy vdacny

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Strojček na zuby - Fórum - ZDRAVIE.sk