zvysene leukocyty, malo zeleza

Príspevok v téme: zvysene leukocyty, malo zeleza
elize

Na internete som niekde nasla, ze normalne hodnoty leukocytov pre zeny su 4 az 10. Som tehotna, a moje vysledky boli 12,2 na zaciatku tehotenstva a 14,6 teraz v osmom mesiaci. Lekar tvrdi ze vysledky su ok, mne sa to nezda. Tiez mam zelezo (hemoglobin) v hodnote 105, niekde na internete som nasla ze tehotne zeny maju normu 115, tie co nie su tehotne tak 124-169 . Lekar tiez nepovedal nic, vraj v pohode, ziadne doplnkove zelezo mi nepredpisal. Ziadnu inu zjavnu chorobu nemam, neviem ci som hypochonder, ale naozaj by som nerada nieco zanedbala. Anemia moze sposobit ze babo nebude dostavat dostatok kyslika pre vyvoj, a vela leukocytov moze znamenat ze mam nejaku dlhodobejsiu chorobu o akej ani neviem. Mozno nejaky virus, atd. Nemate s tym niekto skusenosti?

Alternativa

Lori,
dakujem za info o moznej alergii z ciernych ribezli. Napriek ich vyraznej arome a chuti nemala som s nimi taku skusenost ani vedomost. No, alergia je zhluk nas ako jedinca a niecoho "medzi hviezdami". Pekny den.

wzuza

Skús čaj roibos(kupiš ho v čajovni). Mne na chudokrvnost veľmi pomohol. A Lori ma pravdu! Takže nemusís mať obavy!

lori

Elize,chcem ta upozornit na cierne ribizle pokial si ho nejedla tak teraz to nerob moze ti sposobit alergicku reakciu a to by nebolo dobre, po porode mozes byt trochu anemicka, teda mat nisky Hb aj zelezo ,pri porode stratis krv dosledku toho to vznika, nie je to chorobne a ani potom v ziadnom pripade nejec cierne ribizle i ked si ho pred porodom jedla tebe nemusi robit nic, ale latky z neho prestupuju do materskeho mlika a mozu vyvolat alergicku reakciu u dietata.Mne sa to stalo zabudla som na to v dobrej snahe o zvysenie zeleza som sa napila ribezlovej stavy, mne sa nestalo nic, ale maly sa mi vysipal.Tak vela pohody dobry porod a po nom vela mlieka.

Alternativa

A pozri si v teme Start do noveho dna o ciernych ribezliach /zo vcera/. Posobia protizapalovo, obsahuju zelezo a kopec inych dolezitych latok. Urcite aj Tvoje babatko si z nich nieco zoberie :D. Drzte sa obaja.

lori

a este nieco zelezo a hemoglobin nie su to iste udavas iba vysku hemoglobinu,hladina zeleza je ina tu ti pravdepodobne lekar ani nevysetroval(nemal dovod)

lori

Le v tehotenstve byvaju zvysene, Hb ktory udavas tiez nie je v neporiatku mas ho nad 100 a to je dolezite. Si zdrava a tes sa na babo vela odpocivaj aby si mala vela sil na porod a na obdobie po nom.