Hospitalizácia na psychiatrii? - vaše skusenosti alebo rady

Príspevok v téme: Hospitalizácia na psychiatrii? - vaše skusenosti alebo rady
toniejepodstatne

ahojte mam dost ťažke problemy. Navštevujem psychiatra a beriem aj AD. Liečim sa na silnú Socialnu fóbiu. Ale su tu i ine veci o ktorých môj psychiater zatial nevie ale chcem mu to už povedať lebo sa prestavam ovladať. Ide o to že mam sebevražebne myšlienky dost nutkave i v tejto chvili je mi strašne zle. Nechce sa mi žit už som par krat si stala na moste za zabradlim a snažila sa skočit dôvod prečo som to neurobila je ten že vyška bola priliš mala.... Mám vybrane už aj miesto len ten den neni naplanovany ale v skratových situaciach som važne ochotna to ukončit i bez rozmýšlania. Navyše trpim ešte sebepoškodzovanim ktoré tiež neviem ovladať. Mam ruky uplne dorezane od žiletky. Naši si to nevšimli. Mam strach že ak to poviem tomu psychiatrovi tak ma da hospitalizovať. Chcem sa vas len opýtať či mate vy neaké skusenosti ako to tam chodi alebo či by som s tou hospitalizaciou mala suhlasit. Za vaš názor vopred dakujem. Odpovedou by sme mi moc pomohli dakujem ešte raz.

damian

A kedze tolko spominas a veris laboratoriam, musim Ti napisat toto: The cure for cancer and other diseases will not be found under the microscope, it's on the dinner-plate.
Biochemist Paul Stitt

preklad: 'Liek na rakovinu a ine choroby sa nenajde pod mikroskopom, lebo je na taniery'. Biochemik Paul Stitt.

damian

About 90% of the patients who visit doctors have conditions that will either improve on their own or that are out of reach of modern medicine's ability to solve.
New England J. of Medicine, Feb 7, 1991

PREKLAD: 'Asi 90% pacientov navsevujucich lekarov trpia problemamy, ktore su schopne napravit sa same, alebo su za dosahom modernej mediciny'. New England J. of Medicine, Feb 7, 1991

damian

What you must understand, is that we know so little about how the body works."
Sir David Weatherall, Regius professor of medicine at Oxford University and head of the Institute of Molecular Medicine, to a Stanford University professor who healed himself of one of the most lethal cancers known using natural means.

PREKLAD: 'Musite pochopit, ze vieme tak malo o tom, ako funguje telo'. Sir David Weatherall, professor mediciny na unuverziye Sanford, ktory sam seba vyliecil z velmi smrtelnej rakoviny, pouzijuc prostriedky prirody.

damian

Nie som doktor. Som nurse. SDtresu vyhybat sa da napriklad aj efektivnym planovanim osobneho casu, priorit, prace, oddychu atd. A uz ked sa neda stresu vyhnut, clovek sa musi natrenovat, ako ho zvdadat. Kazdy ma na to vlastnu strategiu. Je ich vela. A prave zvladnut stres po fyzickej imnologickej stranke sa da lepsie ak clovek prijima dostatok zivin podporujucich nervove vzruchy, neurotransmitery atd. A samozrejme, voda. Neviem kolko percent, ale narvstvo sa sklada z velkeho percenta vody. Ak tej niet, nervstvo zlyhava uz pri mensom strese. Ak je dostatok vody, kyslika, zivin, clovek je schopny viac vydrzat a je schopny pozitivnejsie mysliet (neurotransmitery).

myis

Damian, to je jasne, ze je to svinstvo, ako vznikol (HIV). Ale pridu aj omnoho horsie virusy, ktore niekto vytvori.. A vyhybat sa stresu? To je velmi lahko povedane.. Mas na to nejaky recept?

damian

Rad by som pripomenul vsetkym, co trpia depresiami, ze popri dobremu terapeutovi, je velmi dolezite zmenit stravovanie, kedze ziviny maju prvorady vplyv na nervovu sustavu. Az potom je to stress. Ak ma clovek zbalansovane ziviny a teda I nervy, vie odolat aj nadmiernemu stresu.

Naplanuj si pitny rezim, dva pohare cistej nebublinkovej!!! vody kazde dve hodiny (nepozeraj na to, ze budes chodit kazdu minutu na WC. Taktiez, v tazkych chvilach cvic, behaj, sportuj alebo rob fyzicky namahavu pracu. Zapamataj si, vacsina antidepresiv je zlozena na podstate regulacie vody v tele, kedze je daaaaaavno zname, ze depresia vznika z chronickej dehydratacie tela. (Napr., ak clovek trpi psychol. traumou, nie je to trauma, co sposobi tazku depresiu, aje to, ze clovek pocas trapenia nepije a dehydruje sa.)

DIETA: Jedz zdravo, ovocie, zelenina, strukoviny. Jedz zdravsie maso (biele, ryby). Aspon na cas uplne vyluc mlieko a mliecne vyrobky (to je dolezite, lebo mliecny protein a mastne kyseliny v mlieku blokuju vstrebavanie vapnika!!!)
• Treba zbalansovat ziviny v tele:
• Vitamin B6, 50 mg, rano a vecer
• Zinok (gluconate), 25 mg, rano a vecer
• Calcium (vapnik), 500 mg, rano a vecer
• Magnesium, 200 mg, rano a verec
• Manganese, 10 mg, rano a vecer
• Methionine, 500 mg, rano a vecer
• Dodrziavaj horeuvedeny pitny rezim a ostatne rady
• A dostatok oddychu po fyzickej namahe
• Vyhybat sa stresu.
Vela stastia!!!!!!!!

damian

Myis, nerozumieme sa. Ja netvrdim ze HIV neexistuje. Existuje. Ja myslim na priciny prvopociatkov vzniku HIV (ako sa to do ludstva dostalo) a aka je spina v pozadi propagandy a liecenie HIV. Ale prosim, uz dost o HIV, bo to nie je tato tema. A o rakovine si mozeme podebatovat v mojej teme (Pravda o rakovine - vit B17).

myis

Mas vela druhov rakoviny a vela stadii. Ti ludia sa vyliecit mozu (poznam pripad, ked sa pani vyliecila na makrobiotickej strave), ale takisto to zalezi, co je zasiahnute, aky organ, rychlost metastazi, atd.. No, ja nie som doktor, takze mudrovat moc nemozem. A preco je HIV blud? Ked vypukla epidemia tak kazdy by dal vsetko za lieky a teraz, ked nejake su, tak sa to povazuje za blud?

myis

O tom HIV, ze je to blud, s tou teoriou prislo viac ludi (pozri www.youtube.com pod HIV). Ten "olympijsky vitaz" sa vola Chris Evans. Ludia sa takisto cuduju, odkedy olympijsky vitaz vie o medicine. Potom je tam aj viac ludi, ktory to tvrdia. Pravdaze ti ludia nechodia do labaku. Ten labak je v nemocnici a ti ludia chodia do nemocnice. Kedze ten nador sa posiela na rozbor, tak aj moj kamos vie o co ide. On vedie vyskum rakoviny v Spanielsku..