Hospitalizácia na psychiatrii? - vaše skusenosti alebo rady

Príspevok v téme: Hospitalizácia na psychiatrii? - vaše skusenosti alebo rady
toniejepodstatne

ahojte mam dost ťažke problemy. Navštevujem psychiatra a beriem aj AD. Liečim sa na silnú Socialnu fóbiu. Ale su tu i ine veci o ktorých môj psychiater zatial nevie ale chcem mu to už povedať lebo sa prestavam ovladať. Ide o to že mam sebevražebne myšlienky dost nutkave i v tejto chvili je mi strašne zle. Nechce sa mi žit už som par krat si stala na moste za zabradlim a snažila sa skočit dôvod prečo som to neurobila je ten že vyška bola priliš mala.... Mám vybrane už aj miesto len ten den neni naplanovany ale v skratových situaciach som važne ochotna to ukončit i bez rozmýšlania. Navyše trpim ešte sebepoškodzovanim ktoré tiež neviem ovladať. Mam ruky uplne dorezane od žiletky. Naši si to nevšimli. Mam strach že ak to poviem tomu psychiatrovi tak ma da hospitalizovať. Chcem sa vas len opýtať či mate vy neaké skusenosti ako to tam chodi alebo či by som s tou hospitalizaciou mala suhlasit. Za vaš názor vopred dakujem. Odpovedou by sme mi moc pomohli dakujem ešte raz.

trinity

bobor, ale zalezi aj na tom, ake kvality ma ta psychiatria. Niekedy to moze dokonca viac ublizit ako pomoct. Ja som bola v troch a nemozem povedat, ze by ma z dacoho dostali. Len som si povedala, ze uz nikdy nebudem robit hluposti, aby som sa tam nedostala zas.Ale v jednej to bolo v pohode.Bolo to v kremnici. Mas pravdu, ze treba hlavne dobreho terapeuta. Problemy sa nedaju vyriesit z blazninca, ale v realnom svete. Chapes, co chcem povedat, nie?

bobor

ja som bol hospitalizovany na psychiatri, kvoly tomu ze som si z depresii dorezal cele ruky a urcite mi to pomohlo, minimalne v tom, ze aj ked mozes mat pocit ze si tam zavreta, v konecnom dosledku ti pomozu vyhrabat sa z najhorsieho bahna. ale kazdopadne najdolezitejsia je dobra terapia, spravny vyber psychologa urobi viac ako vsetky lieky.

montek

Mozno by si mala najskor zajst za psychologom a porozpravat mu o svojich problemoch,on by vedel najlepsie posudit,ci je to silna depresia alebo nieco ine.A co sa tyka tej hospitalizacie,su oddelenia,ktore su otvorene,t.z.,ze su tam pacienti s lahsimi diagnozami,prisli si tam oddychnut,maju spolocne sedenia,kde rozpravaju o svojich problemoch,spolocne akcie,ked spolu travia cas a tak sa aj snazia prelomit barieru osamelosti a socialnej nekomunikacie.Ale co viem,tak ked chce ist clovek na hospitalizaciu na psychiatriu,tak treba cakat niekedy aj dva mesiace,pokym sa neuvolni lozko,jedine,ak je to velmi naliehavy pripad,tak ho umiestnia hned.Mala by si to skusit,nelezia tam ziadni "blazni",ale normalni ludia s podobnymi problemami ako mas ty.

damian

1 Voda je sucastou (dolezitym zaciatkom) liecby 'depresie'.

2 Sorry, zmylis som sa s tym olympijskym vyhercom. Avsak to, ze HIV je podvod, nezistil olympijsky vyherca. (aspon o tom neviem)

3 A ze do labaku chodia ludia lieceni liecitelmi?... Nuz, je rozdiel liecit sa liecitelmi a lekarmi specializovani v metabolickej medicine. (Ale aj tak POZNAM na SK ludi, ktori sa SAMI vyliecili z rakovin napriklad breusovymi dzusmi (zeleninove dzusy, pozri ine temy)

RNG

Nie. Tie testy su vsetky specificke na rozne imunoglobuliny a latky ktore sa pri cinnosti boreliozy vytvaraju(nepriame testy)
Kedysi sa robili aj bakterialne kultivacie, ale pomaly rastuce bakterie ako B.b. na to nie su vhodne-kultivacny cas by musel byt tyzdne a zamorenie inou kulturou za tak dlhy cas je velmi vysoko pravdepodobne.

myis

A ked si tu RNG, tie testy na boreliozu su nejake specialne, alebo z mojho krvneho testu, kde to mozem vidiet? Sedimentacia?

RNG

Tak to presne je , neurotransmitery-ich tvorenie a zanik podobne aj hormony je regulovane do znacnej miery stravou a absorbciou.
Bez potrebnych materialov telo nevie"vycarovat"to, co mu chyba.
Prave z pola stravy vieme velmi malo, lebo to neprinasa zisky zdravotnemu priemyslu.
Ale aj v tejto teme predsa len je viacej uzitocnych jediel a doplnkov na ovplyvnenie hladin roznych neurotransmiterov a hormonov zodpovednych za rozne pocity a dusevne stavy.
Najviac zname su doplnky l-tryptophan a jeho lepsie absorbovatelna forma 5-HTP,
lubovnik bodkovany(trezalka, st Johns Wort) a SAM-e

myis

Strava je pravdaze velmi dolezity faktor - to sa musi uznat - urcite jeden z najdolezitejsich faktorov.. Moj nevlastny bracho ma epilepsiu, pchali donho lieky a maval hrozne zachvaty aj tak. Potom sme sa dozvedeli o ketogennej diete (Ketogenic diet), co je uprava stravy. Bohata na tuky, chudobna na uhlohydraty. Tato strava bola vynajdena v 30-tych rokov a zavrhnuta, pretoze prisli lieky. Teraz je v USA velky boom tejto diety, pretoze sa osvedcila omnoho viac ako lieky. Moj bracho s nou zacal po protekcii (tato dieta je najefektivnejsia pri detoch resp. ak sa s nou zacne v mladom veku) a uz pomaly 2 roky nemal zachvat. Sice je to namahave, pretoze treba vsetko pocitat, od kazdej veci co vlozite do ust... A takisto penazne nakladna.. Takze, vsetko ma svoje pre a proti.. Vzdy sa musi clovek rozhodnut, co je pre neho najlepsie - to je vsak velmi tazke.. To podla mna nikto na svete nevie..