Hospitalizácia na psychiatrii? - vaše skusenosti alebo rady

Príspevok v téme: Hospitalizácia na psychiatrii? - vaše skusenosti alebo rady
toniejepodstatne

ahojte mam dost ťažke problemy. Navštevujem psychiatra a beriem aj AD. Liečim sa na silnú Socialnu fóbiu. Ale su tu i ine veci o ktorých môj psychiater zatial nevie ale chcem mu to už povedať lebo sa prestavam ovladať. Ide o to že mam sebevražebne myšlienky dost nutkave i v tejto chvili je mi strašne zle. Nechce sa mi žit už som par krat si stala na moste za zabradlim a snažila sa skočit dôvod prečo som to neurobila je ten že vyška bola priliš mala.... Mám vybrane už aj miesto len ten den neni naplanovany ale v skratových situaciach som važne ochotna to ukončit i bez rozmýšlania. Navyše trpim ešte sebepoškodzovanim ktoré tiež neviem ovladať. Mam ruky uplne dorezane od žiletky. Naši si to nevšimli. Mam strach že ak to poviem tomu psychiatrovi tak ma da hospitalizovať. Chcem sa vas len opýtať či mate vy neaké skusenosti ako to tam chodi alebo či by som s tou hospitalizaciou mala suhlasit. Za vaš názor vopred dakujem. Odpovedou by sme mi moc pomohli dakujem ešte raz.

damian

...necakaj, kym sa nieco v buducnosti vynajde a budu sa Ti to pokusat predat... TO, CO POTREBUJES, MAS V SEBE, LENUKA, A VOBEC ZA TYM NEMUSIS CAKAT. LEN TO VYBER VON A POUZI TO. Je to SEBAUCTA, co hladas.

dany178

ahoj ,,nieje podstatne,, zaujalo ma co pises,mala som podobne pocity , okrem sebapoškodzovania. Mám vinikajúcu pani psychiatričku a aj terapeutku, chodim obom a velmi mi terapia pomáha. Neviem či aj ty navštevuješ terapiu alebo len psych. a papas lireky. Ja som si terapiu vypýtala od psychiatričky.Možeš sa tam zdoveriť so všetkým . Terap. spolupracuje s psych. a najdu ti spoločne aj uvolnujuce cvička a hlavne tam chodis pravidelne na pokec ale nie ako k lekarovi ale ako ku kamaratke. Ver mi , bala som sa všetkeho teraz pracujem a jazdim na aute co pred 2 ma r. som nemohla . Držim ti palce :o) neboj prejde ti to, treba zistit pricinu a zahojiť ju .

damian

A ked tymto, co sa Ti pokuali ublizit, odpustis, potom sa zacni sebavedome a s laskou k sebe pripravovat na dalsie leto, ked si kupis najkrajsie plavky, urobis najkrajsi uces, jazvycku namazes medom a podho na slnko! (nezabudnut pit vodu!!!). A budes sa blaznit a blaznit a vratis sa medzi svojich priatelov a znamych a bude to krasne.

lencok1

ano damian skusim im odpustit...a odpustit aj sebe, moze sa to stat kazdemu, i ked pochybujem ze sa este najde taky blazon, ktory si nohavice zehlil na sebe, tak ale bolo mi povedane ze je to specialna zehlicka, teeeeeeeeda...ach jo, uz s tym nic nenarobim...
a viem ze sebavedomie prameni odinakial, ako z toho ci clovek jazvu ma alebo nie...len je to niekedy tazke znasat blbe pohlady ludi, clovek ma z toho divny pocit, ale aj to sa da zvladnut...mozno ma to malo naucit vnimat ine hodnoty, ako vizaz a krasu

damian

Samozrejme, ze sebavedomie ma do cinenia s tym, ako prijimame veci. Tak sa v mysli vrat do doby, kedy Ta ti ludia 'srali', zacni ich brat ako chudacikov nespratnych a odpust im. To oni su ti, co potrebuju pomoc, oni nemaju (nemali) dostatocne sebavedomie, ked sa schylili k takym trapnostiam. Odpust im a povazuj ich za nerozumnych.

lencok1

a taktoez budem verit ze sa mozno vynajde nieco co mi navrati na to miesto na stehne pigmet a ta jazva sa mi upravi, este tato myslienka ma uspokojuje

lencok1

inak zacala som chodit do fitka, na bycikel, na jogu, tak dufam ze to prinesie dobre vysledky:)...a k tomu idem pridat spravny pitny rezim a uzivat vitaminy, zdravo sa stravovat, ja to dokazem, velmi potom tuzim, byt vyrovnana a zdrava, aby som raz mohla mat zdrave deticky...
myslite ze uzivanie ad 6 r. s prestavkami mohlo sposobit velke skody?

damian

Mozno som obojpohlavny tvor, ktovie???
Som chlap (ci chlp) ale mama stale vravievala, ze som sa mal narodit ako dievcatko.... :-))

lencok1

a asika ma pravdu, ja som mohla zacat chodit k psychologovi az potom co mi zacali uconkovat ad, teda taky postup zvolil moj psychiater...
velmi by som chcela zit bez ad, s prestavkami ich beriem uz 6 rokov, vysadila som ich tri krat a ten parodox je ze sa mi to vzdy vratilo k letu, uz asi viete preco...proste som hlupa ze to tak beriem, ja viem, ale ja som asi chora, inak by som sa s tym uz davno musela zmierit