Introvert

Príspevok v téme: Introvert
tom

Ahoj,
chcem sa Vás spýtať aký máte názor na introvertov. Poznáte nejakého? ako s ním vychádzate? Keď už takýto človek nenarozpráva stáva sa z neho niekto "menejcenný"? Nik sa s ním nerozpráva, lebo on sám je tichý. Ale taktiež je to človek, ktorý má bohatý citový život, síce nedáva niektoré ( skoro žiadne ) veci najavo, ale predsa je v podstate taký ako ostatní. Máte podobného priateľa? Stránite sa stretnutiami s podobnými ľuďmi?

artisticsoul

ja neviem:( alexis. aj jasom to mala v najhorsej este s depresiou ta ustupila s liekmi ale s tymto si neviem rady.:(musime sa nejak posnazit:Dto je v tom ze ja ked si nahovorim ze to mam v povahe tak sa nic nesnazim robit ale pritom tuzim byt v spolocnosti ked v nej niesom.:(podla mna to nieje introvercia neviem:Dkks ale ta hnusna SF ma strasne obmedzuje aj v najbanalnejsich veciach.ale treba sa snazit

artisticsoul

a ece okrem toho mam taky svet kde je secko ok kde som uplne sebavedoma a vymyslam si proste selico:( ale pritom ja neviem .. aj ja si myslim ze niesom introvert skor je to ten strach :(

alexis___

artisticsoul: mas pravdu a ja to mam asi vtej najhorsej forme... Ako mam vydrzat takto zit medzi ludmi? jA UZ vazne neviem :(

alexis___

alexis...ahojte ja mam jednoznacnu SF a chcem sa opytat ci si myslite ze hned preto musim byt aj introvert. Lebo ja v skutocnosti si myslim, ze niesom introvert, len mozno preto mam take stavy ake mam lebo mam tu prekliatu SF :(

jajka001_

trosku lepsie :)) ja som bola a stale som povazovana za tichu, ale zalezi od toho v akej som spolocnosti, ked som s ludmi kde sa citim dobre, tak nemam problem. do takych 17 som tiez mala taketo pocity, potom som sa naucila s tym bojovat, a velmi mi pomohol moj priatel. tazko sa vysvetluje ako na to, asi tak ze nebat sa hovorit, premoct sa. rozpravat sa o beznych veciach. neboj sa byt otravna. do urcitej miery pravdaze. ja sa tiez nerada pytam na osobne veci, ale aj tebe dobre padne, ked sa ta niekto opyta ako sa mas, co mas nove atd. a kym to tomu druhemu nerobi problem hovorit o osobnych veciach, mozes na tu temu hovorit. treba rozvinut debatu, najprv zakladne veci, potom uvidis akym smerom to pojde. a kazdy clovek je iny, tiez mu moze sposobovat problem hovorit. dalsia vec je ze nasilu udrziavat rozhovor tiez nie je vhodne. treba to vycitit, naucit sa, a pojde to lepsie. nemusis byt prudko zabavna ani byt stredobodom pozornosti spolocnosti. hlavne nech sa dobre citis.

artisticsoul

len ked mas soc.fobiu tak to je tazke. uz sa o to snazim par rokov a mozno sa asi nesnazim tak jak by som chcela.:( chyba mi strasne sebavedomie a vzdy som sa vyhovarala nato zesom proste introvert a nezmenim sa.a vzdy najdem proste nejaku vyhovorku. ale tiez musis uznat ze vsetci len radia zacni sa bavit ale nikto nepovie ako co:Da hned sa to proste neda.ked si doteraz nepovedala ani slovo a tiez niesom zastancom toho ze potrebujem kecat a kecat a liezt ludom na nervy. ty si ako natom?

jajka001_

ano presne to si myslim. nesmies sa bat, stale treba skusat. predsa nechces cely zivot zit v strachu. toto je problem ktory musis prekonat. a prekonat sa da.