Introvert

Príspevok v téme: Introvert
tom

Ahoj,
chcem sa Vás spýtať aký máte názor na introvertov. Poznáte nejakého? ako s ním vychádzate? Keď už takýto človek nenarozpráva stáva sa z neho niekto "menejcenný"? Nik sa s ním nerozpráva, lebo on sám je tichý. Ale taktiež je to človek, ktorý má bohatý citový život, síce nedáva niektoré ( skoro žiadne ) veci najavo, ale predsa je v podstate taký ako ostatní. Máte podobného priateľa? Stránite sa stretnutiami s podobnými ľuďmi?

quietartist

ahojte. nechcela som zakladat novu temu lebo by ma odbili ze takych uz je tak pokracujem v tejto. precitala som si diskusiu(je strasne dobra) a chcela by som sa vas opytat a hlavne SHAKTI teda ak sem este chodis alebo jaja, ze som dost v pomykove ze ci mam vlastne len nedostatok sebvedomia ze som utiahnuta uzavreta nekomunikativna hanblivaa taka seda mys a citim sa menejcenna uz od malicka ale ze ci to je introvercia alebo len nedostatok toho sebavedomia. od malicka mali ludia na mna rozne narazky a nedokazala som sa branit este doteraz mi niekto povie urazku dobre ze nie ze som autistka ze si zijem v bubline. ano odmalicka mam svoj svet ale neviem cim to je. na jednej strane sa bojim spolocnosti ale na druhej v tom mojom svete snivam ako som oblubena ako s kazdym v pohode sa rozpravam som zabavna ukecana a tak:(lebo v skutocnosti je to presne tak ako tu pisali mnohi v tejto diskusii.tak teraz vlastne ani neviem ci som introvert lebo potom s tym asi nic nespravim alebo mam len nizke teda v mojom pripade nulove sebavedomie:(.totiz citim ze som skor uzavretejsia ze sa zaoberam vnutornym svetom duchovnymi vecami ale neviem sa proste zaclenit do spolocnosti:(a pritom chcem ale nevidim ziadnu moznost kedze som aka som.:(

mirka283

aj ja som introvert a je to dosť problém.. v škole som sa nikdy necítila dobre, vždy som bola niekde mimo, nevedela som sa so spolužiakmi baviť, na základnej sa mi všetci posmievali, na strednej to už bolo lepšie, ale ani tam som nezapadla do kolektívu.. teraz sa chystám na vysokú, a bojím sa že to bude také isté.. mám veľký problém byť medzi ľuďmi, v budúcnosti určite nebudem môcť robiť takú prácu kde je treba kontakt s ľuďmi, kedysi som skúšala robiť v pokladni, ale bolo to strašné, tá práca by ma aj bavila, keby som tam nemusela robiť s ľuďmi, mala som pred nimi hroznú trému, musela som to nechať, ja takú prácu nemôžem robiť.. je to nefér, introverti majú omnoho ťažší život ako extroverti.. rada by som sa zmenila, ale ja som proste taká, už celý život. a myslím že okrem toho mám aj sociálnu fóbiu, čítala som o nej a tie príznaky niektoré na mňa sedia.. ale to možno bude len tou introverciou.

saxana

Introvert??? Ja som tiež introvert od narodenia, no neviem či to je vrodené alebo výchovou, ale na tom ani nezáleží, tiež mám pocit akoby sme boli spoločnosťou diskriminovaný, predsa človek je tvor spoločenský a preto musí žiť v spoločnosti, ale mne robí veľký problém stretávať sa s kamarátkami, komunikovať s nimi, niekedy mám taký pocit, že pre spoločnosť som nudná, nie som pre nich žiadnym prínosom, tak sa jednoducho so mnou nebavia, už som rozmýšľala aj nad tým, či by nebolo dobré založiť pre introvertov niejaké kluby, kde by sme sa my všetci introverti mohli stretávať, a myslím si, že medzi rovnými určite by sme nabrali viac sebavedomia a istoty ako pri extrovertoch, ktorí si z nás robia srandy a podobne. Mne osobne robilo problém chodiť do školy, lebo som nemala žiadne kamarátky, teraz zase mám problém sa zamestnať, lebo som tichá, a v spoločnosti sa nedá pracovať, keď sa neviem presadiť, ale opakom mi každý skáče po hlave, pre mňa je to už ako začarovaný kruh, teraz pre mňa by bolo najdôležitejšie si nájsť prácu, nechávam to na náhodu možno sa mi pošťastí, majte sa

kittyka

prosim creative aj ja by som si pokecala s tebou o tej knihe plsss je to surne.objednal si si ju?? kedy ti prisla?? lebo som si ju uz aj ja tak dufam ze pomoze lebo to uz bude moja posledna sanca:(

sam

Ahoj creative, rad by som si s Tebou o tej knihe pokecal. Ak by to slo, tak by som bol velmi rad. Moj mail je nizsie.

creative

Ahojte vsetci, tak som si precitala tuto knihu: www.dunaj.sk
Je fakt zaujimava, najdete v nej odpovede na vsetky otazky ohladne introvertov, ktore tu boli rozoberane. Odporucam ju precitat si vsetkym, ale najma introvertom. Su v nej rozne tipy a rady ako si ulahcit zivot, resp. prezit, vo svete, v ktorom dominuju extroverti. Extrovertom zas pomoze pochopit osobnost introvertneho cloveka a najst si k nemu cestu. Prajem prijemne citanie :)

sam

Ahoj,no akosi sa "rozpadavme" :-). Ja by som si s vami vsak rad pisal aj nadalej, lebo ste naozaj dobri ludia. A ked sme sa ako introverti trochu spoznali, myslim, ze by bolo skoda to len tak zahodit. Ak chcete, tak moj mail je mapa363@azet.sk. Budem naozaj velmi rad.
Teraz ma uz spoznaju vsetci :-).