Introvert

Príspevok v téme: Introvert
tom

Ahoj,
chcem sa Vás spýtať aký máte názor na introvertov. Poznáte nejakého? ako s ním vychádzate? Keď už takýto človek nenarozpráva stáva sa z neho niekto "menejcenný"? Nik sa s ním nerozpráva, lebo on sám je tichý. Ale taktiež je to človek, ktorý má bohatý citový život, síce nedáva niektoré ( skoro žiadne ) veci najavo, ale predsa je v podstate taký ako ostatní. Máte podobného priateľa? Stránite sa stretnutiami s podobnými ľuďmi?

sam

Prepacte dedy a tom. To bola len moja zla intuicia. U mna totiz velmi nefunguje a hladam chyby na sebe. Suhlasim s tym, ze spriaznene dusa nie je protivnik. No ja som toho protivnika myslel ako cloveka, ktory pri komunikacii s vami nepozera tym istym smerom ako vy, ale diva sa presne opacnou stranou, ide proti vasmu cielu. A vy ho dokazete otocit a nasmerovat na ten vas ciel. Ako ten policajt a pokuta. Vy smerujete od nej a on ku nej. Vy ho otocite a on vam tu pokutu odpusti. Nie protivnik na zivot a na "nepriatelstvo". Len taky velmi kvalitny oponent, ktory chce dosiahnut vsoj ciel a vam je ten ciel proti srsti.
Som rad, ze je to medzi nami OK :DDDD. Teda aspon dufam.

tom

sam, co by mi malo prosim ta vadit? absolutne nic, neviem preco mas taky pocit, som rad praveze ze sme sa tu takto pekne zisli :) a inac krasne si napisal tu prvu cast tvojho prispevku... akurat slovo protivnik by som vymenil... :) neviem, ludia s ktorymi kecame nie su protivnici :) ( teda obcas su ale nie vzdy ) a vediet to tak ako pises, tak som najstasnejsi na svete, lebo ma to uz fakt hneva..:(

sam

Ahojte

dedy, prepac ja som Ta nepochopil. Myslel som, ze mas na mysli rozhovor v skupine ludi, v ktorej sa citis relativne prjemne a nie si v problemoch. To je samozrejme uplne ina situacia. Podla mna je to najvyssi level komunikacie. Ostat s chladnou hlavou, logicky mysliet a jemne vnimat emocie protivnika a dosiahnut svoj ciel, zmenit nazor protivnika. Toto tak vediet, tak sme panmi sveta :-DDD.

tom, ked sa to naucili ostatni ludia, tak sa to nejako musi podarit aj nam. Ved sme tiez len ludia :-). No ja zacinam mat pocit, ze Ti leziem na nervy. Ak chces, tak ja prestanem otravovat. Staci len povedat :-).

dedy

sam, myslela som to tak, vynajst sa ked sa dostanu do problemu napr. ako si spominal ukecat policajta

tom, s tym celkom nesuhlasim, ja si myslim ze sa to musi dat nejako "naucit", napr ked ta nieco naozaj zaujima tak o tom urcite dokazes povedat nieco viac ako len "nad mieru prezitia"

tom

shakti, komunikovat viem ( na tu mieru prezitia teda ) ale ono to nestaci, teda aspon mne nie, proste chcem nieco viac, ale o tom mozem akurat tak snivat, aaaaaaaa :(

SHAKTI

:-)sami tiez som nevedela povedat R logoped spravil :-D
presne tak,rovnovaha musi byt.. naucte sa s tym zit,boze nie je to nic hrozne,naucte sa komunikovat aspon na mieru prezitia :-)