Chlamydie

Príspevok v téme: Chlamydie
mony

Zdravim vas, v aprili mi zistili chlamydie, brala som aj s partnerom antibiotika, no v auguste som bola na vysetrenie znovu a opat ich mam, tak mame dalsie antibiotika. planovali sme babatinko, ale toto nam pokazilo plany. je vobec sanca sa toho zbavit?je mozne otehotniet bez nasledkov na babatko? co pomaha?myslela som,ze jedny tabletky zaberu a budem zdrava. neviem ako som to dostala, verim partnerovi, mozno dajaky prekonany a nelieceni zapal.mate skusenosti? dakujem

zlatovlaska

kazdy,kto lieci chlamydie,drzim palce,ja som minuly tyzden dostala papier vyliecena!liecili sme sa s manzelom 2roky,presne sme dodrziavali liecbu,obaja sme brali doxyhexal,preantibiotikovali sme sa celkom 3x,raz to bolo negat,po 3.mes pozit,a dokolecka.teraz sme uz boli viac ako rok negat,tak sme uz v suchu,uz to viac nestupne,konecne sme si vydychli.aj ked ste po liecbe pozit,nevzdavajte sa,a liecte.pokial je to stare roky,vtedy liecba trva dlhsie,mozte to mat v tele roky,od prveho sexual partnera,a neviete o tom.kto sa liecite,je to tazke,ale nevzdajte sa.ja sa veeeeeeeelmi tesiiiiiiiiim,ze som z toho vonkuuuuuu.

renal

Infikovanie
Chlamydia trachomatis, ktorá vyvoláva infekcie močovopohlavného systému sa prenáša takmer výhradne pohlavným stykom, ale aj priamym kontaktom s kontaminovanými predmetmi - bielizňou, vreckovkami, uterákmi. Preto takmer výhradne, lebo existujú jedinci, ktorí boli evidentne infikovaní C. trachomatis, avšak prenos pohlavným stykom kategoricky vylúčili. Je potrebné si uvedomiť, že pohlavný typ chlamýdie je vysokoinfekčný a šanca nakaziť sa pri nechránenom pohlavnom styku je asi 60%. Len pre zaujímavosť šanca nakaziť sa infekciou HIV je asi 0,3-0,6%. Chlamydia trachomatis je najčastejšou pohlavne prenášanou chorobou vo vyspelých krajinách. Pre prevenciu infekcie C. trachomatis platia všetky zásady bezpečného pohlavného styku! Väčšina mužov a veľká časť žien nemá žiadne klinické prejavy infekcie.
Chlamydia pneumoniae a Chlamydia psittaci sa prenášajú kvapôčkovou infekciou a postihujú dýchací systém. Pred týmto spôsobom prenosu sa nedá chrániť, nakoľko kvapôčková infekcia sa šíri v komunite veľmi rýchlo, v epidémiach a účinná očkovacia látka momentálne nie je dostupná.

myis

No, tu v Spanielsku, ked pridete prvykrat na gyndu, tak je povinna kompletna prehliadka, mne prvykrat hned povedala moja gynekologicka, ze by rada chcela mat odomna kompletku, lebo som u nej prvykrat