Nehanbim sa za to co som dnes zjedla

Príspevok v téme: Nehanbim sa za to co som dnes zjedla
veronika

ahojte! dostala som napad zalozot tuto temu, kde si budeme pisat, co sme dnes zjedli. po precitani niektorych prispevkov na tejto stranke sa mi fakt zda, ze niektore dievcata ziju len zo vzduchu, vody a obcas ovocie alebo jogurtik. ale budme k sebe uprimne,sme predsa ludia so zdravou chutou do jedla a do zivota. a jedlo je tiez dar. mozno povzbudime aj dievcata s PPP ked budu vidiet, ze su na svete ludia ktori sa stravuju normalne. tak do toho ! prosim o uprimnost.

ellie

O: 1,5 dcl kyslej luskovej polievky, kuracie prsia plnene zeleninou a trochou slaninky, varene zemiaky, zelenina
O: jablko, par bio kokosovo-kakaovych susienok

orol

Kup. rôzne - striedam... teraz mám napr. zn. Ondoliva - extra virgin a Borges. Kúpil som tiež Suriny - ryžový olej a vyskúšam to samé s ním - uvidíme, čo to povie.

Juchu

Dakujem :) A znacku olivoveho aku pouzivas? ja mam z kauflandu, z tych drahsich, ale sa mi zda, ze ma nejaku divnu pachut. Predtym co som mala nejaky lacny, tak ten bol skoro bez chuti...

orol

Do misky nalejem 2-3PL panenského OO a doňho pretlačím 2-3 strúčiky cesnaku, pridám nadrobno nakráj. jednu malinkú chili papr a pažítkovú vńať, resp. listy medvedieho cesnaku, žihľavy atď ).
-občas do toho dávam trošku rozdrvenej kamennej soli šedej
-premiešam
-namáčam si do to ho dobrý chlebík a papám
- čerstvé paradajky a paprika sa k tomu hodia

Juchu

Orol - prosim Ta, ten pretlaceny cesnak s olivovym olejom - mas nejaky specialny recept :)? Ci len fakt pretlacis cesnak a zalejes olivacom?
Ked sme boli v Chorvatsku, mavali sme na obed vzdy moznost jedlo si zaliat olivacom s cesnakom. Velmi, velmi mi to chutilo :) Ale doma som to skusala urobit a ani za svet to nie je to prave... Teraz som si akurat objednala z internetu medvedi cesnak, ci to s tym nebude ono, ale este som to neskusala..

ellie

V: dva platky clz chlebika, lososova natierka, paradajky, par mandli v mede
dnes:
R: nektarinka, jahody, clz cerealie, ovsene vlocky, med
D: pomaranc
+ 2,5l vody pocas celeho dna

orol

30min.pred rańajkami pohár vody s tinktúrou horec
R-jogurt so šípkovým džemom, lecitínom, bebe, ovocie
30min.pred obedom pohár vody s tinktúrou zemežlč
O-paradajková pol. s pohánkou a petržlenovou vnaťou, grahamové špagety s rybou, mrkvou, kečupom a pažítkovou vnaťou, neskôr hrušky, neskôr hlohový čaj
30min.pred večerou lyžičku ľanového oleja
V-olivový olej s pretlačeným cesnakom, chili, chlieb, kápia, šípkový čaj, neskôr slnečnicové semená a.... dve pivká

ellie

R: ovsene volcky, med, sojove mlieko
D: banan
O: grilovany encian s trochou brusnicovej omacky a dusena zelenina
O: bezlaktozovy jogurt, maly platok sezamu v karamele
V: ?
+ 2,5l vody