Nehanbim sa za to co som dnes zjedla

Príspevok v téme: Nehanbim sa za to co som dnes zjedla
veronika

ahojte! dostala som napad zalozot tuto temu, kde si budeme pisat, co sme dnes zjedli. po precitani niektorych prispevkov na tejto stranke sa mi fakt zda, ze niektore dievcata ziju len zo vzduchu, vody a obcas ovocie alebo jogurtik. ale budme k sebe uprimne,sme predsa ludia so zdravou chutou do jedla a do zivota. a jedlo je tiez dar. mozno povzbudime aj dievcata s PPP ked budu vidiet, ze su na svete ludia ktori sa stravuju normalne. tak do toho ! prosim o uprimnost.

antiana32

včera:
3 jablká, banán, pomaranč, káva, čaj, džús
dnes: biely jogurt, jablko, pol hrušky, banán, ešte nejaké ovocie a káva 2v1 s mliekom

malinka325

tak ja som mala take naznaky any, lebo som chodila na pro-ana stranky a robila tie blbosti, ze kazdy den na vahe, miery merat, vreckovky jest, nadmerne cvicenie atd. samozrejme do toho prehanadla a rozne caje na spalovanie tukov... vtedy som mala 42-43kg a 164cm s topankami 165 ale potom mi zistili skoliozu a chronicke bolesti chrbata koli comu mam aj invalidny, lebo mam aj narusenu rovnovahu prave koli tej skolioze tak sa ta vyska meni uz bolo aj 160 dnes som sa merala a uz mam zas len 161:( ani korzet nepomaha, uz asi tu vysku na 164 toboz 165 nedam:(

a pribrala som z psychiatrich liekov, asi 20kil na 63 tych bolo v oktobria dnes bola vaha 59,1kg

liecim sa na recidivujucu depresivnu poruchu s psychotickymi priznakmi (take blbe myslienky, ze ma ohovaraju, ze po mne kukaju skaredo aj neznami ludia a ze si o mne myslia daco zle apod. parkrat som mala aj take ze som sa bala, ze ma dakto opluje, alebo podlozi nohu...) a ta dperesia je proste taka ze niekedy mam take dni ked ma nic nebavi, ani z postele sa mi nechce, do placu mi je, zaludok mi zviera, srdce busi, sem-tam si predstavim ze co by bolo keby som mrtva, ako by sa ludia citili, ale neuroila by som im to, lebo mam malu sestru, maminu, otcima, starsiu sestru, babku, dedka...

dalej socialna fobia, cele dni nevyjdem z bytu pokial ma niekto nevytiahne, lebo sama sa bojim, vzdy musi ist niekto znamy alebo pokial je to pracovne(robim fotografku) tak len modelka alebo niekto z organizatorov fotenia atd. bojim sa otvorit aj ked odpisuju vodu alebo plyn...mam nastupit na VS od septembra lebo minuly rok som prilasku zrusila co som sa tak zle citila...no nakoniec som sa musela donutit ju podat ale aj tak mam strach ist byvat do velkeho mesta i ked podnajom bych si vedela zohnat od znameho...

takisto som si presla liekovou zavislostou prave vdaka tymto uzkostiam a depresiam, proste ked ma mama dotiahla koli tymto problemom v 16tich k psychologicke a predpisala mi oxazepam, ja som ho brala vo vyssich davkach, lebo som verila, ze ked nepomoze jedna tbl dam si aj dve-tri a bude mi dobre rychlejsie az som skoncila s lahkou zaislostou v liecebni ako 17rocna...

momentalne lieky nebereim, len take proti stresu dvakrat denne bez predpisu a co mam este zasoby dake na spanie su to, ale predvcerom som volala byvalej psychologicke, ze nech ma znova objedna, lebo zas mavam take zle pocity...

Katkaaa

no to podla toho aku mas vysku.
Ja som zas nikdy nepotrebovala schudnut, to iba ked som sa zacala vidiet, ze,no, idem chudnut lebo sa sebe moc nepacim, a chudsia by som vyzerala lepsie.. odvtedy to bolo s jedlom ako na hojdacke. No a teraz nechudnem, lebo mam ine psych. problemy; predtym som sa liecila na depresiu,aj anu, teraz hlavne uzkost a strach,to su ale kraviny ze... ja hlavne so spankom mam tiez problem.. ako teraz vidis ze nespim, ale pomaly sa poberiem aj ked sa mi nechce....
Ja kebyze zacnem vidiet ze zacinam tuzit chudnut tak som happy :D to je znak toho,ze konecne zijem,ze nestradam, ale nieco dosahujem,vsak vies, a ty, mala si anu,ci miu,alebo ako?

malinka325

sak to ze bych mala schudnut...ja som nikdy nebola vychrtla mala som mozno tych 43-48 vzdy ale potom som hrozne pribrala a islo to na 63 az... ked som sa v oktobri postavila na vahu to bol sok

Katkaaa

mno ale vies,ze toto je tema o poruchach prijmu potravy?
vlastne ja sem prispievam,lebo som s tym mala niekedy nieco spolocne a teraz tie sladkosti komentujem lebo si to vycitam....ze sa hanbim za to co som dnes zjedla. takze tak... a tema anorexie sa ma stale nejakym sposobom dotyka a nieje mi lahostajna v tom zmysle, ze by som nepohrdla tym, keby som "ten problem" znova mohla mat.
Mozno ze to znie trochu divne, no ale co uz je to tak.
Zajtra by som rada vstala, a navarila celozrnne cestoviny s brokolicou, kedze som uz spominala ze ma pravdepodobne trapi candida... treba so sebou uz konecne nieco robit no.

malinka325

to je v tom, ze mne pevna vola nevydrzi... velmi tuzim schudnut, ale ta pevna vola ma akoby obchadza na kilometre... hrozne ma to stve...najviac som vazila 63kil a teraz mam len 59,4 teda som skoro nic neschudla...

Katkaaa

malinka 325: neviem, ale ja som dnes ZAS žrala sladké- to menšie balenie Disko keksov.A chcem sa zbaviť candidy. No jasné. Pevná vôĺa.

Katkaaa

mam pocity viny z toho,ze som zozrala strasne vela sladkeho..salonky...atd. :( bleeeeeeeeeeee
Za toto sa hanbim. Haló pevná vôľa