lymfatické uzliny a štítna žlaza

lucia 12

Ja mam problemy už rok asi treti den si davam obklady zo zazvoroveho korena tak uvidim po čase ako to pomaha.Na krčnom mi tiež vravela doktorka že tro nič nieje ale tu hrčku tam mam stale a vôbec nemizne niekedy ma boli a niekedy nie ale tie veci ktore čitam o uzlinach ma desia a mam strach.

RNG

Jod, enzymi na prazdny zaludok a zautocit na patogen , co to sposobuje.
Je plno sirokospektralnych antimikrobialnych: extrakt z olivovych listov, GSE, oreganovy olej...

mina1

RNG
. prosim co je dobre na uzliny,aby mi nevznikali a nezvacsovali sa? mah ich hmatatelne asi vsake kde mozu byt, a to tak asi rok co to pozorujem ze mi kde tu pribudne,ale potom sa zmensi, no uz uplne nezmizne,len ostane tam ale mensia a predtym tam stopercent nebola,to uz som odsledovala, krv i sono uzlin povedali ze si to nemam vsimat,ale co tu citam.......tak neviem. poradis?

mina1

ninik octanovka ozaj nepomaham, ja mam uzliny snad vsade na tele zvacsene a nebolestive, nic mi nepomaha,ale vraj som lymfaticky typ? hm, to co tu pisete je des. teraz aby sa clovek bal, a lekari to vlastne ani nevedia vysetrit, tak co moze clovek robit?je nejaka prevencia. vies poradit aspon ty RNG

ninik

a kam ist s tym podla vas na vysetrenie?u nas na krcnom sa na vas vykaslu, ze to je nic a este vas aj poslu domov, ze ich rusite...nasa nemocnica stoji za....

ninik

ja mam presne ten isty problem, bola som aj u endokrinologicky, ale povedsala, ze stitna je OK a nedala mi ziedne lieky.uzliny mam stale zvacsene a zatial nebolestive.natieram si ich octanovkou.ale dako to nepomaha:(

RNG

Akykolvek zapal po case moze produkovat poskodene bunky, ktore sa mozu zvrhnut na rakovinne.
Preto treba zapaly adresovat a odstranit co najskor pricinu za nimi.

dada

nie som sice taky odbornik, ako RNG, ale mam vlastnu zivotnu skusenost, a to ta nechcem vystrasit, moj manzel mal zvätsenu uzlinu na krku, ale neposlali ho nikam, iba na infekcne a to bolo malo, o pät rokov, vyledok... nador, metastazy do limfatickych uzlin, vyhral svoj boj, bola to rakovina v pokrocilom stadiu, vyoperovali stitnu zlazu, pak 4 krat uzliny, ozarovanie a teraz je to uz 5 rokov, tesi sa zo zivota... netreba nic zanedbat...

RNG

Zvacsene mandle=zapalene mandle=nejaky patogen sa v nich nachadza=patogen produkuje toxiny=toxiny sa odvadzaju cez lymfaticke uzliny=tie sa zduria.