Panicka porucha a tehotenstvo

Príspevok v téme: Panicka porucha a tehotenstvo
Jarka77

Ako som uz zacala pisat tu do fora a zistila som ze mam panicku poruchu beriem lieky. Psychiatricka mi povedala ze budem moct mat babetko len musim si to naplanovat kvoli liekom. Mate niekto s tymto skusenost ze ste otehotneli a brali lieky resp. ze ste si naplanovali babetko a ako to prebiehalo. Velmi tuzim po babetku zaroven sa bojim vysadenia liekov. Viem este to chce cas. Ale ak mate nejaku skusenost tak napiste.

barunka

ahoj niekto:chcem sa ťa spýtať na postoj lekárky na tvoje tehotenstvo.Mám panickú poruchu druhý rok,bojujem s ňou ako sa dá,ale aj tak som stále na liekoch.Beriem Neurol+Citalec+MagneB6+calcium.Mám už jedno dieťa-syna,ale chcela by som ďalšie.Mám však teraz problémy sama zo sebou.Viem,že v tehotenstve šalejú hormóny aj nálady sú všelijaké-nemáš s tým problém?Chodíš normálne do práce?Bojím sa,že by som to dlhé obdobie bez liekov nevydržala.

niekto

Ahojte, nahodou som sa dostala na tuto stranku. A zrazu mi pripomenula môj uz dufam zabudnuty problem. Kedysi davno asi tak pred dvomi rokmy som zacala sem tam mat neprijemny pocit a byvalo mi zle. Nevedela som preco, väcsinou to riesila pohotovost a toto trvalo rok. Az raz na pohotovosti mi povedali, ze je to psychickeho pôvodu, zacalo to po smrti môjho ocka. Ale ja som si to nechcela pripustit. No raz to prislo do stadia, ze som dobrovolne s placom prisla k psichologicke, dve hodiny rozhovoru s placom a trosku sa mi ulavilo. tesila som sa na kazdu navstevu u nej, pocas tejto terapie som brala antidepresiva, ktore mi ako tak pomahali a dostavala som sa do normalu,proste nemavala som tie navaly neprijemneho pocitu. Sem tam som si tie tabletky uz aj nedala a potom som chvilami zistovala, ze ich ani nepotrebujem. Az raz bolo to v aprily tento rok, som prestala pocitovat potrebu vobec si tento liek nedat. Nechapala som co sa deje a preco. Bolo mi fajn aj bez liekov... aj som sa bala tohoto stavu... ale...o dva tyzdne mi meskal menzes. Zostala som v soku a bolo to tu som tehotna. Uz piaty mesiac. Lekar mi predpisal Magne B 6, ktory mi robi velmi dobre, ma ukludnujuce ucinky. Niekedy mam taky divny pocit, ako by mi malo byt zle, snazim sa ho prekonat niejakou cinnostou. Dufam, ze vsetko prebehne hladko a nenastanu niejake komplikacie v suvislosti s tym co som prezivala. Drzim palce a nadej zomiera posledna :-)

Jarka77

remood pomylila som sa lebo som brala paretin predtym ale beriem remood psychiatricka vravi ze to je to iste len ina firma to vyraba.Tak som trosicku popletena :-)))

ja28

tak čo vlastne berieš paretin alebo remood v inych prispevkoch pišeš že paretin potom opravuješ že reemod si nejaka popletena?

jarka77111

Ahojte no veru tuzim po babetku uz sa citim ovela lepsie ako so pisala v inych prispevkoch beriem paretin a robim pokroky :-).Boli sme cez vikend sa kupat v madarsku mala som soferovat nech sa poriadne naucim trosku som mala taky tlak v krku zo strachu ci to zvladnem ale zvladla som to.Velmi som si tam cez vikend oddychla. K tomu babetku pytala som sa psychiatricky a ona samozrejme ze budem mat ze nato som tu aby som bola ok. Je velmi zlata velmi som rada ze chodim k nej.Stale som si ja zas myslela aka som silna ze vsetko zvladnem ale vidite raz to prepuklo.Teraz sa nezaoberam somarinami ze co kto povie co ja urobim a tak. Proste pohoda.

damaxy

siri,každý príspevok,v ktorom opisujete túto chorobu mi pripomenie moj pomaly zabudnutý stav.Spominam si asi po pol roku som išla na také babské cvičenie a prišlo mi zle ale taký zvláštny pocit so strachom,nie do záchvatu,ale blbý pocit neviem to opísat.Zrejme ešte treba ubrat.

siri

Zdravím všetkých , ma niekto skúsenosti s Cipralexom? Beriem ho 4 mesiace a dokonca sa už nebojím ísť do obchodu alebo sám v aute.Stále však mám problémy pri fyzickej záťaži.Hrávam futbal a keď toho mám ako sa vraví pné zuby ,tak to príde.

13la

Ahoj Jarka tak ja som tvoja krvná skupina.Mám panickú poruchu mávala som záchvaty,chodila som k psychologičke pomohlo,ale len nachvíľu potom som dostala lieky 1 1/2 roka som brala Seroxat a potom som konečne otehotnela bábetko je veľmi vytúžené.Vysadila som postupne lieky no v 6 mesiaci som dostala záchvat a som opať na liekoch.Mala som strach,ale doktorka ma ubezpečila,že leiky nepoškodia doporučuje sa nebrať ich v prvých 3 mesiacoch.Myslím,že si môžem za to sama,lebo som často myslela,že už neberiem lieky čo ak mi bude zle.Ćítala som články o poôrodných depkách až som sa úplne vyplašila.Vraj budem môcť aj kojiť s liekmi sú to len malé dávky.Ja som precitlivelá,mám to v povahe a ustráchaná,ale verím že ty to zvládneš a ak nie nič sa nedeje milióny ľudí jedia tabletky a bábetku to neublíži aj ke´d na nete sú popísané bludy o tom,aké je to škodlivé ver svojej psychiatričke.