nevladzem

Soraja

ja nehladam pomoc, ja som len vcera potrebovala sa s niekym porozpravat,a le ver ci never, presla som cely moj tel. zoznam v mobile a nik. Pomoc v tejto veci nemoze nikto treti. JA sa väcsinou riadim podla seba, ale obcas clovek potrebuje len tak sa vykecat s niekym si sadnut na kavu a kecat kecat a kecat. A ked to da zo seba von je to lepsie. neviem ci ma chapes.

mamca

No,toto je otázka očakávania pomoci od konkrétneho človeka... Pretože pri riešení problému,ak vnímame okolie,odpoveď neraz príde od toho,kto ani netuší,že pomáha...Proste len v mysli zarezonuje niečo,čo sme počuli a osvetlí náš problém.Hľadáš skôr osobu ako pomoc?

Soraja

nemozes cakat pomoc od cloveka ktoreho nepoznas myslim tym, ze neprejdes po ulici a nezacnes s niekym neznamym riesit problemy. Ja nie som zahltena bolestou, to by som tak nenazvala, len som sa sklamala v niekom o kom som si to myslela, ze to sa nikdy stat nemoze. Ale s tym ze komu pomozes a potom nemozes cakat, ze aj on pomoze tebe.

SHAKTI

mamca pis,je to super,cakam na rozuzlenie,riesenie,tvoju mudru radu-lebo so Sorajou mame rovnaki problem..asi to bude v tom,ze pomahame,lubime nespravnych ludi...tich,ktori nic nevratia..nie ze by sme za svoju pomoc alebo lasku ocakavali cosi,tak to nie je...ale..proste vzdy iba davas a davas a davas az raz jedneho dna,ked si od teba vsetko vezmu...zistis ze si prazdna..

mamca

Nie vždy dostaneš odtiaľ,kam dávaš a nie vždy dáš pomoc tomu,kto ti ju vráti... Ufff,na dlhú debatu,a ja strašne pomaly píšem. :)
Zaujíma ma hlavne,aký problém máš.Zo skúseností viem,že ľudia poznajú riešenie svojich problémov,len si to niekedy nevšimnú...keď sú zahltení bolesťou.

Soraja

mamca tak tomu ver.Ked ti nepomozu kamarati, tak kto potom? neviem co je na tom nezrozumitelne, ked niekomu zavolas a spytas sa ci ma cas, lebo sa nieco stalo a potrebujes sa porozpravat. myslim, ze toto pochopi kazdy. Aj ten s nizkym IQ. Ale to je jedno, ludia su vselijaki a hlavne coraz viac zahladeni do seba, to je realita. Za dobrotu na zobrotu ako sa vravi a je na tom kus pravdy.

mamca

Soraja,nik taký sa nenájde? Možno hľadáš tam,kde nemáš,možno pýtaš tak,že ti nie je rozumieť,možno sa bojíš pýtať si čo potrebuješ... Tých možno poznám strašne veľa.Ale tomu nik sa nenájde neverím.

Soraja

mamca myslim, ze hej respektujes ich slobodnu volu,a le ak niekto pride za tebou ze potrebuje pomoc, radu, tak mu poradis. A niekedy clovek nevie sam sebe pomoct, bohuzial ale je to tak. Ked je uboleny sklamany, zbiera posledne sily, aby to zvladol vsetko a pritom by stacilo, aby ho niekto objal a povedal, ze to bude dobre a nik taky sa nenajde. Nie vzdy si vie clovek pomoct sam.

mamca

Ak chcem pomáhať ľuďom,začnem tým,koho má najbližšie-sebou.
Ak pociťujem nevďak okolia,zamyslím sa nad svojím očakávaním,čo mi má pomáhanie priniesť.
Ak sa zdá,že ľudia nechápu moju snahu pomôcť,pýtam sa,či rešpektujem ich slobodnú vôľu konať podľa svojich síl a skúseností.
Ak pochopím svoje potreby a začnem ich napĺňať,nebudem tak zameraná na to,aby ma chápali druhí.

Soraja

SHAKTI presne tak ako vravis, snazim sa vzdy kazdemu pomoct, vzdy poradit co najlepsie. Vzdy prezivam s ludmi ich trapenia. Ked ja mam nieco, nejaky problem, nenajde sa ani jeden jediny clovek ktory by ma aspon vypocul pohladil a povedal, ze to bude dobre. Nepomaham s tym, ze cakam za to nieco, ze mi niekto na buduce pomoze ked ja budem potrebovat,ale vzdy v to dufam, ze sa budem mat na koho obratit. Ale vcera som zistila, ze sa fakt nemam na koho obratit a citim sa velmi sama uprimne. Nemala som nikdy stastie na ludi od malicka malinka