Reakcia na TBC - očkovanie

msaj

pre RNG:očkovanie TBC, je tuším povinné a očkuje sa na piaty deň po narodení, aj ty si tak bol určite zaočkovaný, my starší to máme ako väčšie znamienko na ľavom pleci

mamina123

mojmu 3mesacnemu synovi to nahnisalo ked mal 6tyzdnov,najskor som bola vyplasena ale pediatricka ma upokojila ze je to ruska vakcina ktorou sa u nas ockuje zhruba 2roky,a ze takuto reakciu ma az 70percent deticiek.poprehmatavala mu uzliny pod pazuskou,nastastie to ma uz zahojene.nam kazala potierat to liehom na pupcek,ma to uz krasne zahojene.ale jednoznacne s tym treba k lekarovi

RNG

ockovanie protim TBC v 6 tyzdni zivota???
Ktora mudra hlava to vymyslela?
Ved dietatu trva az 6 mesiacov, kym si vybuduje obranu na bezne bakterie.
TBC sa predsa len tak vo vzduchu nevyskytuje, takze naco zatazovat vyvijajuci sa imunitny system niecim extra?
Zapal znamena, ze tam boli zanesene nejake latky, ktorych sa telo,nevie zbavit(cudzie zvierace bielkoviny?)

panca

louie 222
to ti po troch dnoch zmeraju pravitkom-musi to mat urcitu velkost. Ak to budes mat mensie, pripadne ziadnu reakciu-zaockuju ta , pretoze nemas protilatky. Ak to vsak budes mat vacsie, znamena to ze bud si sa stretol s vyvolavatelom TBC alebo aj to, ze si alergik (u nich je takato reakcia bezna, preto sa vyplna dotaznik pred tym prvym ockovanim). V takom pripade ta poslu na RTG pluc, alebo ta zavolaju na kontrolu po urcitom obdobi

milanca

moj syn bol ockovani este v nemocnici a po 6tyzdnoch sme mali reakciu nahnisalo nam to na 1cm museli mu to prepichovat chodime na kalmetizaciu kde mu to sleduju treba to ukazat detskemu lekarovi a on to musi posudit a ak treba tak vas tam odosle nam sa to uz dobre hoji

danulka2

áno stáva sa to. Hlavne to nesmieš vytlačiť!!! Treba aby to videl pľúcny lekár. Urobí z miesta ster,prípadne dá prášok lokálne na miesto vpichu. Videla som škaredé reakcie,ktoré sa krásne zhojili. Držím palce.