Svrbenie hlavy

Kýčera

Svrbenie spôsobujú aj niektoré zložky prípravkov, kt. používate a ste na ne alergický. Sú to hlavne parabény, glycerín,parfum,... Táňka 58, môžeš mi,prosím, napísať značku, alebo si ho vyrábaš sama?Vďaka.

táňka58

Ahoj. Mala som tiež problém so svrbením pokožky hlavy. Potom mi na jednom fóre poradili prírodný medovo-miečny šampón a balzam s kvetovým voskom. Odvtedy nastala výrazná zmena. Niekedy sa mi to mierne vráti, ale to len keď používam príliš veľa laku... :)

RNG

Miki masto jemne popletene.
Sampony a mydla su alkalicke/zasadite a odmastuju kozu, ktora potom praska. A do prasklin sa chytia rozne mikroby najma plesne.
Ocot, tj kyselina octova je kyselina, co okysluje prilis alkalicku kozu od mydiel.

mikimaustoiy

môže to byť aj kyslé prostredie pokožky hlavy,zásadité prostredie dosiahnete umývanim v roztoku vody a 8% octu v pomere 3:1.

sabaka7

Ja som mala mesiac dozadu problém so svrbením hlavy, príčina toho ako som zistila bola jednoduchá - vši :( chvalabohu už som sa ich zbavila ale bolo to príšerné... každý deň šampónovať špeciálnym šampónom liquido duo spolu so sérom, fénovanie, žehlenie, vyčesávanie večer octový zábal... a to pranie okolo toho... no dúfam že nikdy viac

Erika1

Tiež som mala a zase mám problém so svrbením hlavy a to zo šampónov, teraz je to pre zmenu značka Syoss, predtým Shauma. Mne zabralo aj pred tým aj teraz jedna babská rada, ktorú som našla v časopise a to v 500 ml vlažnej vode vytlačiť polovičku citróna. Umyť si normálne s nejakým normálnym nedráždivým šampónom vlasy a potom opláchnuť vlasy s tou citrónovou vodou a vysušiť. Netreba viacej oplachovať s vodou.

ssimka

Umývala som si večer hlavu Shaumou - v hnedom balení a na druhý deň ráno ma neznesiteľne svrbela hlava vzadu. Hneď som ho šmarila do koša, prečo neukazujú v reklamách na tieto šampóny aj následky a nie tie počítačom upravené vlasy. Ojeby

SiMoNkA112

sonis ....porad mi pls...zistila som že mam vši a nie a nie sa ich zbavit...skusila som už sprej na vši ...poradiš mi???? :) dakujéém

egres250

mna od niektorych samponov velmi svrbi hlava. fructis, nivea :) vacsinou od zenskych :) a raz ma pekelne svrbela hlava od psieho, pomylil som sa :-D