FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Bolesti od krčnej chrbtice-tenzná cefalea;

Pridať do obľúbených **OdpovedaťObnoviťHľadať "Bolesti od krčnej chrbtice-tenzná cefalea;" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Zdravie - iné
    ryba6025.09.07 21:48??.??.16.130

cervikokraniálny syndróm.Vie niekto poradiť odskúšaný liek, krém proti bolesti ? Cvičievam každé rano cviky na krčnú chrbticu,čo som našiel na internete. Pomáhajú,ale niekedy to bez tabletky nejde.Žuadne zatial neužívam na recept, lebo mi nezaberajú. Skôr mi zaberie bežný Ataralgin,alebo Valetol.

• Peto T24.10.09 16:08??.??.122.21

casandra: Neexistuje laboratórna metóda, ktorá by vedela rozlíšiť, že "kameň spôsobil vitmín C". Je to len "pohodlná diagnóza".

Oxalátové kamene predstavujú 80% všetkých kameňov. Ich vznik má mnoho faktorov, a zvyčajne musí pôsobiť niekoľko faktorov naraz.

Nikdy nebolo dokázané, že by vitamín C spôsoboval vznik kameňov. V najhoršom prípade môže predstavovať jeden z menej významných spolufaktorov.

Základnými faktormi sú: metabolické problémy súvisiace s obličkami, dehydratácia, infekcia, narušená črevná flóra (najmä po dlhodobom užívaní antibiotík), nedostatok vápnika, nedostatok horčíka, nedostatok pyridoxínu (B6), nedostatok citrátov.

• mia3522.10.09 09:19??.??.65.172

Pripajam sa k nazoru,od jedneho lekara, ktory mi tiez potvrdil, ze umele Céčko je svinstvo, presne kamene. Ale proti prírodnému vitamínu C žiadne negatíva.

• casandra22.10.09 09:16??.??.36.23

Peto T

Varujem ta pred takymi vysokymi davkami C- ka. Telo sice zbytok vyplavy ale ma s tym problem naviac.Som zdravotna sestra a mame takych pripadov ,ze sa pacienti liecia celaskonom vo vysokych davkach 6 mg. Robim na urologii maju ladvinove kamene aj ked piju pravidelne 3 l vody.Po rozbore sa zistilo u 70% ako spustac a vytvorenie oblickovych kamenov je prave C- ko...

• Peto T21.10.09 22:20??.??.122.21

Ešte musím poznamenať, že pre každého môže byť účinná dávka iná. Rovnako meteosenzitívnej kolegyni niekedy pomohol už 1 gram, mne treba vždy minimálne 3+3, zvyčajne viac.

• Peto T21.10.09 22:18??.??.122.21

Mne pomáha vitamín C vo vyšších dávkach.

Jednak pôsobí výrazne protistresovo, jednak účinne tlmí bolesť, a pravdepodobne má aj širší stabilizačný vplyv na nervový systém, lebo mňa zvykne bolieť hlava od krčnej chrbtice najmä 2 dni pred zmenou počasia, čo zrejme súvisí so zmenou tlaku a elektrických potenciálov v atmosfére, a keď dosiahnem účinnú dávku vitamínu C, bolesť rýchlo, úplne a trvale prestane. Na rozdiel od paracetamolu, po vitamíne C som svieži, aktívny a dobrej nálady.

Ináč samozrejme prevencia cvičiť, cvičiť, cvičiť, a dbať na držanie tela.

Naposledy ma bolela hlava začiatkom týždňa, zrejme v súvislosti s otepľovaním dnes a zajtra. Dal som si 6g (6000mg), bolesť sa len trochu zmiernila, tak som za pol hodinu užil ďalších 6g, a už bolo dobre.

Užíva sa najlepšie aspoň s trochou jedla. Treba súvisle viacej piť (aj keď nie naraz veľa tekutín zároveň s céčkom, ale postupne, po menších množstvách toho vypiť viac).

Treba sa vyhýbať prípravkom s umelými farbivami, sladidlami a príchuťami. Praktická a vhodná je napríklad prášková kyselina askorbová, ktorú predáva Vitar alebo DM drogéria. V PH neutrálnej forme askorbátu sa dá objednať aj u Damiana (badatel.sk) - prášok sa rozpustí v obľúbenom nápoji a vypije.

Takéto dávky môžu byť nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa a medi a vážnom deficite G6PD. Treba tiež brať do úvahy, že vitamín C zvyšuje účinnosť inzulínu.

• ivkaM21.10.09 19:02??.??.218.138

Prosím aky typ bolesti hlavy je pri cervikokranialnom syndrome?dakujem. Ivana.

• veronikaa25.09.07 22:40??.??.189.251

skus magnezium v odorucanych davkach-uvolni svalstvo

• m janík26.09.07 18:46??.??.185.158

vyhľadaj akupunktúru-na 2-4 x by to malo zmiznúť

• ryba6026.09.07 21:17??.??.16.130

Bol som na AKU 12 x. Raz 4x a druhy krat mi odpručil iný 8x. Vzdy u ineho AKUP. Nepomohlo,este zhorsilo, ked som bol 6x u druheho som musel prestať.

• ryba6026.09.07 21:18??.??.16.130

oprava 10 x

• m janík26.09.07 22:01??.??.182.73

no to sa mi nezdá a čo ti vlastne napichovali

• RNG26.09.07 22:50??.??.164.90

MSM moze pomoct na pnutie. Skus MSM krem a teplo(bandaz na miesto)
    Kedysi predavali taky kozusinovy pas na chrbat.
    Mne velmi pomahal pri bolestiach spodku chrbtice.

• rybka1127.09.07 06:56??.??.6.186

skus radsej nieco na uvolnenie psychiky/mozu byt docasne aj lieky-obvodak ti da/ a tym sa ti uvolni aj cele svalstvo krcnej chrbtice+nejaka masaz pravidelne na cely chrbat a tie cviky,ale na celu chrbticu pekne odspodu az hore precvicit, staci 10min. 2x denne

• katia9901.10.07 12:24??.??.170.154

Ahojte prosim vas neviete mi niekto poradit nejaky ucinny krem na krcnu chrbticu alebo nejake lieky? mam s nou obcas problemy a dnes nemozem ani kusok pohnut hlavou a su to neskutocne bolesti. vopred dakujem za kazdu radu =)

• duna701.10.07 12:33??.??.216.242

Ja som mávala časté bolesti. Pomohla mi výmena vankúša za anatomicky tvarovaný, pri najmenšom náznaku bolesti cvičím naťahovacie cviky na krč.chr., pomáha teplo, lieky na uvoľnenie svalstva chrbtice.

• nany02.10.07 14:41??.??.133.99

Ahoj, ja mám tiež problém s kŕčnou chrbticou, des, dennodenne ma bolí hlava, chodila som už aj na rehabilitácie, ale to nemalo absolútny účinok. Mala by som asi viac cvičiť,som dosť pohodlaná, takže...A z liekov mne zaberie na všetky bolesti bohužiaľ len 1 liek, obľúbené ružové lentilky - IBALGIN 400, ale vždy si musím dať aspoň 1 a pol tabletky, aby zabral. Ale najlepšie sa mi osvedčil.

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

Článok dňa

Inzercia

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Hotel Partizán**** – Tále, Nízke Tatry

Spoznajte krásy nízkotatranskej prírody v Hoteli Partizán**** na južnej strane Chopku.

Dovolenka na Slovensku alebo pri mori?

Dovolenka na Slovensku alebo pri mori?

Vyberte si dovolenku s poriadnou zľavou! Zľavy až do 90% so 100% Garanciou spokojnosti.

Chiropraxia-Akupunktúra

Chiropraxia-Akupunktúra

Alternatívne riešenie bolestí chrbtice a kĺbov. Seknutie- protrúzia- hernia- koxartróza+ migréna+ orgány...Úspešnosť viac ako 90%.

ZĽAVA 10% na pobyt pre deti a bábätka

ZĽAVA 10% na pobyt pre deti a bábätka

Wellness hotel Patince**** s Walletom pripravili pre teba školu plávania pre tvoje ratolesti.

^ Späť na vrch