Vyšetrenie obličiek

Príspevok v téme: Vyšetrenie obličiek
roma

Dobrý deň, mám 3 ročného syna. Pravidelne navštevujeme nefrologickú ambulanciu. Náš doktor nás odporučil na izotopové vyšetrenie obličiek do Martina /vstreknutie kontrastnej látky a následné vyšetrenie pod prístrojom/. Chcela by som vedieť priebeh tohto vyšetrenie od nejakej mamičky, ktorá ho s tak malým dieťaťom absolvovala. Môj syn sa totiž veľmi bojí doktorov všeobecne a mám obavy, že tam bez pohnutia ležať pol hodinu asi nevydrží. Ďakujem

roma

Ahojte,ďakujem za info. Ja môjho syna asi v nemocnici neuspím, ale dúfam, že mu teda niečo dajú na ukľudnenie. A k tým zdravotným problémom - má obojstrannú hypotóniu obličiek, rozšírenú panvičku na pravej obličke. Nemal zatiaľ žiadne zápaly ani iné komplikácie, takže nebral ani nijaké lieky. Toto vyšetrenie má ukázať, či je tam mechanická prekážka alebo fyziologická. Takže zatiaľ nič konkrétne neviem. Ďakujem za odpovede. Ahojte

anonym an

Ahoj my sme boli na toto vyšetrenie pred rokom s dcérkou mala vtedy 1,5 roka. Boli
sme v Prešove, ráno sme prišli, do žily jej vstrekli kontrastnú látku,išli smesa
vonku poprechádzať a asi za 1-1 1/2 hod sme išli na vyšetrenie, ja som dcérku uspala a urobili jej to vyšetrenie, ktoré spočíva, že pofotia obličky z rôznych pohľadov a zistia na koľko percent ktorá pracuje. Ak by nebola spala a nevydržala ležať bezhybne boli by jej dali niečo na omámenie. Neboj určite to zvládnete, prinajhoršom dajú
malému niečo aby spal.

nana

Roma, neviem aké problémy má tvoj syn, skúšala si už liečbu s prírodnými prípravkami.napíš meil a skúsim ti poradiť,