Som schyzofrenik, potrebujem pomoc,kde hladat?

domčača

hah ty si jaky debil :D...nwm načo sa tu strapnuješ aj tak kašdy wje še si neni schyzofrenička :D:D:D..si len na smiech haha

sonja2811

Ja mam presne ten isty problem a uz nevladzem ..Jedna cast hlavy ma velke ambicie,..dobre sa ucit,byt stastny s tym co mam ..ale ta druha strana nevie co dalej,..vo vsetkom upadava..z vybornych znamok mam dobre..nebavi ju uz zit a preto siahne castokrat aj po ziletke,,,vsetko stracam,....ja uz neviem, co mam robit,,,,ako to skoncit, ak sa to vobec da...uz uvazujem o psychiatrovi, trva to uz rok

ve

hmm... chcete len ukazat aki ste mudri, alebo jej fakt pomoct????!... evidentne ma problem, je jedno ako ho nazyva..
A okrem toho, nikomu nepomoze, ked mu neverite....

mudr. psychac

jasne, nie som lekar, teda este nie, ale vravim len to, ze mozno toto dievca len presne ako vravis chce uptat, lebo ma nejaky problem, akykolvek. nevravim, ze ma schzofreniu pretoze viem ake su priznaky, i ked u kazdeho su svojim sposobom rozne. mozno, je len doma odmietana... a mozo je to dalsia pubertiacka, ktora sa bavi. ja sa nehadam.

filipka

Ja nikoho neodsudzujem, len pisem, ze chce uputat pozornost aj za cenu predstierania schizofrenie, co je tiez patologicky prejav. Lenze ked chce predstierat schizofreniu, musi najprv vediet, ako sa taka choroba prejavuje a v com je jej podstata. To by si mohol mudr.psychac vediet ako psychac (o com som tiez presvedcena, ze nie si ani psychiater, ani lekar akehokolvek ineho odboru..)

mudr. psychac

mozno ma bludy, spojene s sluchovymi halucinaciami... a mozno si len vymysla, ale na to su tu lekary aby to posudili, urcite by som neodsudzovala psychicky labilneho cloveka ci uz je to len patalogicky klamar. taketo reci neprospievaju ziadnej psych chorobe, a ak podla vas klame tak jednoducho nepiste, malo by ju to potom prejst ak mate pravdu VY.

filipka

Podla mna si jednoducho vymyslas, aby si uputala pozornost. Aj to je svojim sposobom psychicka porucha, ale z okruhu neuroz alebo poruchy osobnosti-konkretne narcisticky typ, alebo hystericka neuroza. Tam urobi clovek cokolvek, aby uputal...

filipka

Ja osobne absolutne pochybujem, ze toto je schizofrenia. Som ochotna dar ruku do ohna za to, ze nie. Pretoze schiza absolutne NIE JE existencia viacerych osobnosti v jednom tele. Schizofrenia nie je rozstep osobnosti na viac inych osobnosti, ale rozstep jednotlivych sucasti povodsnej osobnosti-napriklad myslenie, citenie idu proti sebe, ale nema to nic spolocne s nejakou dalsou osobou.
Existuje porucha, extremne zriedkava, ktora ma nazov viacpocetna porucha osobnosti, ale pri tej jedna osobnost nevie o tej dalsej, takze je vylucene, aby sa "hadali". Navyse bolo popisanych iba par pripadov a aj to len v USA.
Moj nazor je taky, ze mozno mas nejake problemy, ze si prezila nieco zle, co ta trapi, a preto chces na seba uputat pozornost predstieranim schizofrenie. Neviem, preco si si vybrala zrovna tuto diagnozu. Cloveku moze byt velmi zle aj bez nej. Ale neverim, ze ty mas neliecenu schizofreniu. Mas prilis konzistentne myslenie, ziadne inkoherencie, ktore su pre schizu typicke, ziadne neologizmy, ziadne paralogicke myslenie, jednoducho nic. Ani ziadne bludy si zatial nevyprodukovala, jednoducho nic. Videla som par desiatok schizofrenikov v roznych stadiach a mam aj osobnu skusenost, ale ty schizofreniu nemas.

jesi

Pokial trpis schizofreniou,chod k obvodnemu lekarovi a on ta odporuci k psichiatrovi,a ktomu sa mozes zdoverit,myslim ze to neni este vazni stav,lebo taky clovek si nepripusta,ze neni v poriadku,mam schizofrenika stryka a viem aky je,vyhladaj lekara aby nebolo neskoro,bud ok