Kto nosil - nosi fixny strojcek na zuby?

Príspevok v téme: Kto nosil - nosi fixny strojcek na zuby?
depkaaa

Mal niekto taky problem ze mu horne zuby-ocne vyrastali z hora uplne z dasna a nemali miesto prist kam,lebo tie ostatne uz boli zaradene???Mam nosit strojcek na zuby a som z toho ulne na dne mam strasne depresie mozno si poviete ze som blba ale uz teraz som v dost zlozitej situacii a este toto???ja uz fakt asi nechcem zit..KOLKO BY SOM ASI TAKY STROJCEK NOSILA???o prachy nejde ide o viditelnost a dobu..HEEELP

nins

Strojček na zuby mám už asi rok a celkom som si nan zvykla. Aj keď zo začiatku som sa nechcela ani usmievať a ťažko sa mi s tým hovorilo ale potom v pohode :D . A teraz mi to už ani nevadí.

majka_21

Ja som ten strojcek nosila pred niekolkymi rokmi, tiez som dostala tu umelu nasadu, ale nenosila som ju. Posunuli sa mi len jednotky a dvojky (horne). Medzi jednotkami sa mi urobila 1 mm medzierka a dvojky sa mi podsunuli asi o 1 mm pod jednotky, cim ich vysunuli kusticek dopredu. Ale mne to neprekaza. Ak by som chcela dokonale rovny usmev, tak by som si strojcek dala este raz. Ale mne to staci.

jajkafr

Lenka ja som nosila tiež fixný strojček asi pred 4 rokmi mi ho dal zubár dole... tú umelú hlúposť na zuby som od začiatku nosila len na noc hoci mi kázal zubár 24 hod.... teraz sa mi zuby trošku vrátia späť a po nasadení toho priesvitného strojčeka sa to späť vyrovná... ale keďže sa mi zuby vrátia len pár mm čo nie je veľmi vidieť tak to umelé nenosím :)

Lenka45

Ešte dodam že ak si ho na noc nedam asi týžden tak s jazykom citim ako sa mi zuby posunuli a hlavne vyskočili dopedu tie predne dva :-) ak si ho nasadim to je dobra bolesť ale iba chvilku kym sa nevratia späť.

Lenka45

Ja som mala strojček asi pred 7 rokmi a odvtedy su musim davať aspon každy treti den strojček na noc, take umele nasadky čo kopiruju zuby, pretože sa mi posuvaju späť.
Neviete dokedy to budem musieť ešte použivať? Vam zuby držia stale v rovnakom umiestneni?

manla

ahoj.ja mam fixny strojcek na zuby a za priblizne 2 mesiace by mi ho mala zubarka dat dole.ja osobne som zatial nemala ziadne vaznejsie problemy s nim.som rada ze ho mam na zakladke je to tak lepsie.zubarka mi odporucila ziadne zuvacky a nemozem si odhryzovat z jablka.to s tym jablkom som dodrzala ale so zuvackami nie.dam si zuvacku a aj tak sa mi nic nestane.so zaciatku som mala so strojcekom problemy, stale sa mi trhal drot a ja som mala vycitky lebo som si vtedy dost drhla zuby.potom sme isli zubarke na preventivnu prehliadku a ta nam nakoniec vysvetlila ze to neni moja chyba ale ze to tie zuby tym ze sa posuvaju.takze v poho :)

majka_21

Wink, ja som mala strojcek pred 2 rokmi a nosila som ho tiez 2 roky. Uvazujem, ze si ho dam nasadit este raz. Natrafila som totiz na zleho fuserskeho lekara. Zuby sa mi najprv vyrovnali (nie uplne, ale dal mi dole strojcek, ze uz je to "v poriadku"). Zuby sa mi skrivili naspat (dvojky sa mi podsunuli trosku pod jednotky, cim ich vytlacili trosku nahor). Jasne, zcasu nacas to boli bolesti, ze som zila len o kasickach a podobne, ale stalo to zato, lebo to vyzeralo ovela horsie. Mam 23 rokov, takze vsetko si uz budem cvakat sama. Ale spodne zuby uz mam rovne nastastie, a tak by mi trebalo vyrovnat len tie horne, ale mam pocit, ze v puse nemam miesto (a ten "lekar" to videl, ale aj napriek tomu mi ziaden zub nevytiahol). Ja tiez nemam rada zubarov, ale chcela by som mat pekny usmev.

Excita

Kazdy, kto ma krive zuby, by si mal dat fixny strojcek ! Ja som mala tiez, cca 2 roky a ta bolest aj peniaze rozhodne stali za to ! Po ukonceni nosenia som si ich este dala vybielit a teraz mam absolutne dokonaly usmev.. cloveka to celkom zmeni, ked ma krasne zuby, kazdy vyzera s rovnymi zubami omnoho lepsie ako s krivymi... a ak sa toho niekto z vas obava kvoli tomu, ze sa strojcek nosi "dlho", tak nehnevajte sa, ale co su to 2 roky? Ponosite to 2 roky a potom mate cely zivot nadherne zuby. Co je lepsie? 2 roky "trpiet" strojcek a mat nadherny usmev, alebo cely zivot sa hanbit za svoj usmev? Dnes su uz strojceky dokonca nieco ako modny doplnok, nie je to hanba.. ja som si schvalne davala menit gumicky co najcastejsie za co najfarebnejsie a najkriklavejsie varianty... kazdy si ten strojcek vsimne, tak naco sa tvarit, ze ho nemate? :) Urobte si z toho srandu a je to :)

flyer

Ak mate z toho komplex a neviete s tym zit alebo sa s tym zmierit chodte do toho za krasu sa musi nieco vytrpiet a vysledný efekt bude urcite o vela lepší nez terajsi stav

wink :(

Ahojte :(
Dnes mi nasadili strojcek. Je to upne strasny pocit. Myslela som ze to budem mat len na zuboch nalepene ale je to o moc komplikovanejsie. Strasne ma to boli a vsade tlaci a to nasadzovanie to uz ani nevravim radsej to bolo cosi strasne . Uz som mohla mat davno potom ale nechcela som si dat vytrhnut zuby. Ale po 4 rokoch som sa rozhodla ze si to dam lebo sa mi dosledku toho zacali krivit aj 2 prekne zuby. Vzdy som mala zo zubariek depky aj aj mam. Kazda navsteva je pre mna horror. Nakoniec som si dala vytrhnut 2 zdrave zuby boli to stvorky. Bolo to strasne a nemohla som potom poriedne jest ale prezila som to. Dnes sa citim uplne hrozne chcela by som si to najradsej cele strhnut ale nemozem a nevem ako to vydrzim mat skoro 2 roky v ustach. Drste mi palce ....... Neviem ani ci to lutujem ale aj ked je to teraz hrozne tak neviem. CHcem vam poradit ak o tom rozmyslate ze mate moc krive zuby tak chodte do toho co najskor a ak nemate az tak krive zuby a viete ze sa to v buducnosti nezhori tak do toho urcite nechodte. Nestalo by to za tu bolest .. :( :( :( :(