Kto nosil - nosi fixny strojcek na zuby?

Príspevok v téme: Kto nosil - nosi fixny strojcek na zuby?
depkaaa

Mal niekto taky problem ze mu horne zuby-ocne vyrastali z hora uplne z dasna a nemali miesto prist kam,lebo tie ostatne uz boli zaradene???Mam nosit strojcek na zuby a som z toho ulne na dne mam strasne depresie mozno si poviete ze som blba ale uz teraz som v dost zlozitej situacii a este toto???ja uz fakt asi nechcem zit..KOLKO BY SOM ASI TAKY STROJCEK NOSILA???o prachy nejde ide o viditelnost a dobu..HEEELP

majka_

ja som tiez nosila fixny strojcek, zuby som mala dost krive a tak mi mal pomoct jedine strojcek. nosila som ho asi 2 roky, ale potom som zanedbala nosenie tej umelej nasady po snati strojceka. mala som s nou teda riadne problemy, zubar mi ani poriadne nevysvetlil, ze napr. kedy si ju mam davat (hovoril ze musim silou mocou 24 hodin denne 7 dni v tyzdni...). tak som to samozrejme nenosila, lebo som mala problemy s rozpravanim. zuby sa mi posunuli, zubar mi umelu dalsiu nasadu nevyrobil a az ked sa mi viac posunuli zuby, nez som mala, tak povedal, ze hej, vyrobi mi, ale za cca 3000 sk navyse. tak som si pomyslela, ze nech sa ma rad a ja si dam v buducnosti jeden strojcek za 3000 sk, ktory mi uz tie zuby upravi naspat. totiz tak nejak platit brat. bude to sice drahsie, ale co uz... ved nejak prezijem.

monča123456

upír, ja som strojček fixný strojček začala nosiť ako 21-ročná a mala som ho cca rok a pol. Môj problém je v tom, že mám normálne všetky zuby, ale príliš malú čeľusť aby sa pekne pomestili, preto sa prekrývali a rástli do šikma. Ako dieťa som nosila "vyberací" nočný strojček, ale viac uškodil ako pomohol. Teraz som sa presťahovala a z vlastnej iniciatívy som išla za zubárkou, mala som šťastie, vytrhla mi vpredu dvojky, nasadila fixný strojček a teraz mám pekné rovné zuby a nikdy by si neprišla na to, že už mi dva chýbajú:-D

upír

Mám 28 rokov a uvažujem o fixnom strojčeku. Keď som mala 11, mala som zuby krásne rovno postavené vedľa seba bez akýchkoľvek väčších medzier: jednotky, dvojky, štvorky, atď. Nie, nezabudla som počítať. Trojky som nenapísala, lebo som ich vtedy ešte nemala. V dvanástich rokoch sa mi najskôr za pár týždňov doslova pred očami skrivili predné zuby a to tak, že jednotky sa totálne natlačili na seba, že sa do seba úplne zarývajú a dvojky sa mi trochu zasunuli dozadu za tie jednotky. V dôsledku toho sa na každej strane medzi dvojkou a štvorkou vytvorila malá medzierka. Potom mi narástli očné zuby nakrivo, lebo sa mi tam nezmestili, tak odvtedy vyzerám ako upír. Na strojček som čakala dva roky a keď som mala 14 a pol, tak mi čeľustná ortopedička povedala, že žiadne zuby trhať netreba, nakoľko je tam medzierka medzi dvojkou a štvorkou a tá medzierka sa dá strojčekom krásne zväčšiť, že mi tam potom tie trojky pekne vojdú. Veľmi som chcela strojček fixný, ale ona ma od toho odhovoria s tým, že fixný odporúča skôr iba pre decká, ktoré majú veľmi krivé zuby a v našom meste to aj tak nikto nerobí, že treba za tým chodiť do Bratislavy, že je to drahé a aj tie mesačné kontroly sú tam drahšie ako u nás a vraj je to pre mňa zbytočná investícia, nakoľko moje zuby nie sú až tak veľmi krivé a mne na moje zuby celkom postačí aj strojček "riadny" (rozumej nočný vysúvací). A mne veru ten strojček riadny tie moje zuby riadne doriadil a to myslím doslova. Poctivo som ho nosila 4 roky a po tých 4 rokoch som zistila, že tie medzierky medzi dvojkami a štvorkami sa mi síce zväčšili, ale tie moje obrovské očné zuby mi do nich aj tak nikdy celkom nevošli a stále mi vytŕčajú. Dvojky mi zostali naďalej zasunuté za jednotkami, ale predtým mali aspoň normálny sklon a teraz sa mi veľmi odkláňajú smerom von. Ten strojček sa mi tie jednotky a dvojky vôbec nesnažil od seba oddialiť, iba mi na ne zospodu strašne tlačil, až to bolo neznesiteľné, že som sa na tú bolesť v noci budila a na tie dvojky mi zvrchu tlačili jednotky, zospodu mi na ne tlačil strojček, tak potom sa mi na jednej dvojke vytvorila prasklina, ktorá sa nakoniec zväčšila na obrovskú ryhu a ani som sa nenazdala – už bol z toho kaz. Ale najhoršie zo všetkého je, že štvorky, päťky a šestky sa mi na seba na tak veľmi natlačili, že sa mi doslova zarývajú do seba a v tých medzizubných priestoroch mi stále vznikajú praskliny a ryhy, ktoré sa mi pomaly a postupne prehlbujú a hoci si umývam zuby takmer po každom jedle a používam dentálnu niť, aj tak mi tam často vznikajú kazy, ktoré sú tak zákerne schované, že sa ani pri bežnej prehliadke nedajú odhaliť. Ja proste len dlhé mesiace cítim, že je niektorý z tých zubov podozrivo citlivý na studené, na horúce, na sladké a čo ja viem ešte na aké, na prehliadke sa nič nezistí a potom sa mi tam zrazu akoby zo dňa na deň vytvorí obrovská diera a už je problém na svete. Zubár sa ma sústavne vypytuje, či nemám cukrovku, alergie na potraviny a podobne. Nikdy som nebola tehotná a nikdy som nemala žiadne z tých chorôb, na ktoré sa ma stále pýta. Mám silnú imunitu a za celý život som bola 4-krát chorá, naposledy v roku 1999. Chodím darovať krv a vždy mám všetky vyšetrenia v poriadku. Nefajčím, nepijem, neberiem drogy. Veď keby som niektoré takéto choroby mala, tak by mi asi vznikali kazy aj na žuvacích plochách a nielen v medzizubných priestoroch. Ja si jednoducho myslím, že tieto kazy vznikajú výlučne v dôsledku zlého postavenia chrupu. A k tomu zlému postaveniu chrupu mi výrazne "dopomohol" strojček, takže ďakujem pekne. Ja si myslím, že výber strojčeka je síce dôležitý, ale oveľa dôležitejší je správny postup liečby. V mojom prípade sa mali jednoznačne vytrhnúť 2 zuby, aby sa tam vytvorilo miesto, nech sa ostatné majú kam posunúť, ale nestalo sa. Uvažujem síce o fixnom strojčeku, ale v žiadnom prípade si ho nenechám nasadiť na plný počet zubov, to by moje zuby totálne odrovnalo. Lebo kým budem mať zuby v plnom počte, tak mne nepomôže strojček fixný, ani riadny, ani žiadny. Ja Vám všetkým môžem poradiť iba jedno: ak máte pocit, že sa Vám tam tie zuby jednoducho nezmestia, PREČ S NIMI!!!

jasminela

Aj keby si mala viac tak sa zuby dajú narovnať. Strojček sa dáva keď máš už všetky zuby "dospelácke" :) Videla som aj 40 ročnú ženu so strojčekom. Ja som nosila asi rok fixný strojček. Veľmi som ho nechcela...plakala som a tak...ale teraz som strašne rada že som si ho dala. Ked je človek mladý tak je sprostý. Neviem ako by som sa teraz usmievala keby mi trčali očné zuby vpredu ako predtým. som fakt šťastná že som ho mala. Teraz ich mám krásne, rovné, biele...a nič nelutujem. Doteraz dakujem rodičom že ma doslova s plačom dotiahli k zubárke. mala som ho v 15tich a myslím že vtedy stál nejakých 13 tisíc alebo tak...teraz to bude asi drahšie. Mala som ten s priesvitnými "kachličkami". Na začiatku sa mi strašne zle jedlo a sem tam sa mi nejaká tá kachlička odlepila alebo bolo to v pohode. Aj to trošku bolelo ale dalo sa to vydržať.

strojcek

chcem sa spytat, neviem mozno sa o tom uz pisalo na tomto fore, ale neviem, kolko stoji fixny strojcek ak mam uz nad 18, pocula som ze cca 20-25tis, ale plati sa naraz alebo su v tom zaratane uz aj kontroly? aka je presna suma strojceka na jedno zuboradie napr,? a nieje problem napravit zuby ked mam 23?

wht

ja som nosil asi 1.5 roka najprv som bol uplne proti ..nechcel som o tom ani pocut ale teraz nelutujem a nikdy nebudem lutovat ze som ho mal!!!

noonaa

nocny,alebo take z umelej hmoty,co ti zuby este fixuje,je to velmi velmi dolezite,aby cela snaha nevysla nazmar....ak chces riesit le medzierku,bez cim skor a urcite to stihas