Ovcie kiahne

buba

ja mam 29 rokov,tusim som tiez dostala ovcie kiahne,momentalne som v zahranici,a tu je dost tazke zhanat veci ktore su prirodzene na slovensku.moja mama mi tvrdi, ze ako dieta som ovcie kiahne urcite mala,ale dost malo, je to mozne zeby som to dostala znovu? a ked porovnavam priznaky ostatnych,ja zatial teplotu ziadnu nemam, akurat ze asi uz mesiac sa nedokazem vystrabit z chripky a stale som hrozne nevladna. vie mi niekto prosim poradit ci to mozu byt kiahne alebo mozno nieco ine? mala by som byt zatvorena doma alebo mozem chodit do prace?

permoník

všeobecne-kúpele v akejkoľvek soli napomáhajú v regenerácii organizmu, jeho očisťovanie,odburávaniu jedovatých látok,ale pri takejto forme ochorenia je nutné,aby vonkajší prejav ochorenia bol v už v kľudnej fáze,to znamená uzatvorené rany,aby sa nedostala infekcia,čiže je to vhodné už na doliečenie,rany nemokvajú a sú na nich chrasty.

permoníl

všeobecne-kúpele v akejkoľvek soli napomáhajú v regenerácii organizmu, jeho očisťovanie,odburávaniu jedovatých látok,ale pri takejto forme ochorenia je nutné,aby vonkajší prejav ochorenia bol v už v kľudnej fáze,to znamená uzatvorené rany,aby sa nedostala infekcia,čiže je to vhodné už na doliečenie,rany nemokvajú a sú na nich chrasty.

veruška

ahoj, som mala ovčia kiahne v 28, brat ich dostal odo mňa 26. Ja som bola OK, teda mierna teplota, ale brat - to bolo strašné - 3 dni 40° teploty. Ja chorá som ho natierala, balila do veľkého igelitu, aby sa nenamočili vyrážky, potom komplet obklady a tak dookola.Muži znášajú ťažšie.

syma

dospely clovek mava silne horucky, kolega ich mal v 35rokoch a mal 40 stupnove horucky, mal ich velmi vela a vsade, k tomu zimnicu a liecil sa z toho vyse mesiaca, zatial co deti su uz po troch tyzdnoch bez chrasticiek a skoro fit
moj manzel nikdy kieahne nemal a ani od deti ich nedostal, ked som sa na to pytala doktorky, ona povedala, ze ak dostal niekedy transfuziu, tak je mozne ze obranne latky voci kiahnam ma

mata

prosim vas napiste mi ak viete, v com su nebezpecnejsie kiahne u dospeleho muza ako u dietata. manzel este nemal kiahne a bojim sa aby ich nedostal od dcerky!!!
dakujem za odpoved

evik

moja draha polovicka mala ovcie kiahne v 40-ke. oproti detom to bola hroza! ale k teme-Bea, syma ma pravdu, k tomu niet co dodat.

syma

prve dva dni pouzivaj len puder s mentolom, nebude to tolko svrbiet, dobre je aj antihistmatikum FENISTIL kvapky, ktore tiez tabranuju nadmernemu svrbeniu
na treti den moze byt aj sprcha ale sa neutieraj, len priloz uterak a na stvrdy den, ked uz nebudu akutne pluzgieriky 5 minut sedaci kupel v sode bicarbone
mam dve tedi a prezili sme si to tak malo svrbenia!!! drz sa